dom opieki okolice warszawy
om Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli stworzony został z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych | fot.: materiał partnera

Jaki dom opieki w okolicach Warszawy wybrać?

Poszukując odpowiedniego domu opieki warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Należy dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć miejsce, w którym senior będzie otoczony nie tylko profesjonalną opieką medyczną, ale również troskliwymi ludźmi z sercem. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie warunków, w których pensjonariusze poczują się pewnie i bezpiecznie. Dom Opieki św. Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli stworzony został z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych. Seniorzy znajdują się tam pod fachową a zarazem serdeczną opieką wykwalifikowanych pracowników. Jakie jeszcze plusy ma ten dom seniora?

Dom opieki – profesjonalna opieka medyczna dla osób starszych i niepełnosprawnych

W domu opieki znajdziemy zespół pracowników, w skład którego wchodzi personel medyczny, rehabilitant fizjoterapeuta, psycholog oraz opiekunowie. Dbają oni o to, aby pensjonariusze mieli zapewnioną opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Asystują w przemieszczaniu się, toalecie, karmieniu – w zależności od potrzeb pensjonariusza. Dom seniora przeznaczony jest dla 26 osób. Oznacza to, że seniorzy nie czują się tam anonimowi. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na demencję i chorobę Alzheimera. Sam ośrodek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych – zbudowany bez barier, wyposażony w podjazdy, uchwyty przy toaletach w łazienkach. Seniorzy mają również dostęp do profesjonalnej rehabilitacji – indywidualnej bądź też grupowej. Mają możliwość skorzystania z kąpieli z masażem, inhalacji czy okładów borowinowych. Realizowane są różne zajęcia manualne w ramach terapii zajęciowej.

Komfortowe warunki życia

W domu opieki dostępne są pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. W każdym z pokoi znajduje się łazienka, zaś zarówno w pokojach jak i łazienkach zamontowany został system przywoławczy. Pokoje są umeblowane i wyposażone w łóżka lub łóżka medyczne. Możliwe jest również wyposażenie pokoju we własny sprzęt, jeśli takie jest życzenie seniora. Na terenie domu opieki znajduje się duża jadalnia z pokojem TV oraz biblioteka.

Rozległy teren rekreacyjny

Dom opieki otoczony jest dużym terenem rekreacyjnym. Seniorzy mogą spacerować po licznych alejkach, odpoczywać przy fontannie wsłuchując się w relaksujący szum wody lub zmówić modlitwę przy kapliczce zlokalizowanej w zacisznej części ogrodu. Na terenie przynależącym do domu opieki znajduje się również siłownia zewnętrzna wyposażona w urządzenia dostosowane dla osób niepełnosprawnych i na wózkach. Gdy seniorzy zechcą odpocząć i nabrać sił mogą przysiąść na jednej z ławek lub na zadaszonej altanie, która w sezonie zachwyca kolorowymi kwiatami. Dodatkowym atutem jest bliskość Puszczy Kampinoskiej. Sprawia ona, że w ogrodzie panuje szczególny mikroklimat. Goszczą tam rzadkie okazy ptaków takie jak czaple, sokoły czy jeżyki. W powietrzu unosi się zapach traw i ziół. Osoby chętne i na siłach mogą korzystać z tras spacerowych i widokowych znajdujących się w Kampinoskim Parku Narodowym.

Pobyt stały, a może turnus wakacyjny?

Dom opieki św. Kosmy i Damiana proponuje seniorom zarówno pobyty stałe jak i krótkoterminowe. Senior może na stałe mieszkać we własnym domu a korzystać z opieki jedynie w określonych godzinach, np. 7-17, gdy członkowie rodziny/opiekunowie przebywają w pracy. Realizowane są również pobyty w ramach turnusów wakacyjnych, świątecznych czy rehabilitacyjnych. Niezależnie od wybranej formy współpracy, seniorzy mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną oraz obecność serdecznych i troskliwych osób.

Materiał partnera

Sprawdź także

Życie emeryta może być pogodne

Wbrew powszechnemu przekonaniu oraz zapewnieniom tzw. dyżurnych ekspertów, emerytura w Polsce wcale nie musi być …