Świnka skarbonka
Zmiany nawyków są dobre, gdy ułatwiają życie i pozwalają oszczędzić pieniądze. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kantory internetowe – ile w nich zaoszczędzisz?

Zmiany nawyków są dobre, gdy ułatwiają życie i pozwalają oszczędzić pieniądze. Sprawdzamy, czy warto zacząć wymieniać walutę w kantorze internetowym.

Pierwsze z nich powstały 7-8 lat temu. Według statystyk dzisiaj już co piaty Polak wymienia walutę w kantorach internetowych. Na stronach tego typu serwisów przeczytamy, że możemy w nich zaoszczędzić do 8 proc. w porównaniu z wymianą w banku lub kantorze tradycyjnym. Osiem procent – to dużo?

Ile zaoszczędzisz w kantorach internetowych?

Załóżmy, że jedziemy na wakacje i potrzebujemy 1000 euro. Aktualny kurs sprzedaży euro w kantoronline.pl to 4,3329 (kurs z dnia 24.07.2018). W tym samym czasie w banku za euro trzeba zapłacić 4,4604. Różnica pomiędzy tymi kursami to „tylko” niecałe trzynaście groszy. Ale gdy kupujemy tysiąc euro ma ona kolosalne znaczenie. Podczas gdy w kantorze internetowym za 1000 euro zapłacimy 4 332,9 zł, w banku będzie aż 4 460,4 zł. Decydując się na kantor online oszczędzamy aż 127,5 zł.

Kantor internetowy – jak to działa?

Wszystko zaczyna się od rejestracji w wybranym kantorze internetowym. Trzeba podać swoje prawdziwe dane, ponieważ tego typu serwisy posiadają status Krajowych Instytucji Płatniczych i podlegają ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Po aktywowaniu konta można od razu przystąpić do wymiany waluty. Najpierw przelewamy na swoje konto w kantorze online pieniądze w złotych, które chcemy wymienić, a następnie ustalamy parametry wymiany: rodzaj waluty oraz jej ilość. Po kliknięciu „wymień walutę” wystarczy przelać środki na swoje konto walutowe w banku. Całość nie powinna zająć dłużej niż kwadrans.

Bezpieczeństwo – na co zwrócić uwagę?

Serwisy do wymiany walut online są wzorowane na bankowości internetowej. Na ogół posiadają certyfikat SSL, a klient musi w nich potwierdzić dodatkowo swoją transakcję kodem SMS. Pod względem technicznym nie powinniśmy się obawiać o swoje pieniądze. Niemniej jednak rekomendujemy korzystanie z kantorów internetowych, które na rynku działają od lat i mogą się pochwalić świetnymi opiniami od swoich klientów.

Podsumowując – warto

Jeśli planujemy podróż życia i zależy nam na tym, żeby zaoszczędzić pieniądze – warto zacząć wymieniać walutę w kantorze internetowym. Dzięki temu nie tracimy swoich środków na pokrywanie wysokich opłat w banku i nie musimy tracić czasu na szukanie korzystnego kursu waluty w swoim mieście. Jeśli można sobie tą część przygotowania do podróży ułatwić, to dlaczego nie? Jeśli interesujesz się wymianą walut w kontekście swojej firmy, przeczytaj także: Ile kosztuje konto walutowe dla firmy?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Lifehack - wymiana walut

5 przydatnych lifehacków na wymianę walut i przelewy online

Waluty online możesz tanio wymienić wybierając odpowiedniego dostawcę usług. Jak uzyskać najlepszy kurs bez ciągłego …