Ferie zimowe
Koniec starego i początek nowego roku to wymagający okres dla Twojego portfela. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Karnawał i ferie 2018 – jak sfinansować wyjazdy?

Koniec starego i początek nowego roku to wymagający okres dla Twojego portfela. Dopiero co wydałaś pieniądze na prezenty mikołajkowe, wypełniłaś lodówkę po brzegi na święta i kupiłaś ubrania na wyprzedaży na sylwestra, a już marzy Ci się udana zabawa karnawałowa i wyjazd zimowy podczas ferii? Przecież od stycznia miałaś oszczędzać. Jak zatem sfinansować noworoczne plany?

Po pierwsze – już dziś załóż dokument online podsumowujący Twoje wydatki, które będziesz tam na bieżąco wpisywać. Zaawansowane wykresy, funkcje dla wyjadaczy Excela – obejdziesz się bez nich. Stwórz kilka prostych kolumn podzielonych na kategorie. Regularnie notuj wydatki, aby uzmysłowić sobie, z czego możesz zrezygnować, aby zaoszczędzić więcej na przyjemności. Na przykład zamień jedzenie na mieście na gotowanie raz na 3 dni w domu – zaoszczędzoną kwotę spożytkujesz inaczej lub po prostu odłożysz.

Po drugie – jeżeli naprawdę chcesz skorzystać z limitowanej promocji biura turystycznego na wyjazd zimowy albo przyjaciółki namawiają Cię na karnawałowy weekend w innym mieście, nie odmawiaj im od razu.

Sprawdź, ile pieniędzy z miesięcznego budżetu możesz przeznaczyć na wyjazdy, a ile Ci brakuje. Rozsądną kwotę, którą możesz bez problemu uzupełnić z przyszłej wypłaty, możesz pożyczyć za darmo. Od przyjaciół lub rodziny? Niekoniecznie, zwłaszcza jeśli nie chcesz, aby wiedzieli, że pożyczasz pieniądze na wyjazdy.

Pożyczka za darmo na ferie zimowe i karnawał – jak to możliwe?

Na pewno słyszałaś o firmach pozabankowych udzielających pożyczek na miesiąc. O uszy mogły Ci się obić historie o dłużnikach, nieludzkich prowizjach i pętlach zadłużenia.

Jednak nie taka pożyczka straszna, jak ją malują. Wystarczy wiedzieć, jak pożyczać i gdzie, aby dostać szybką gotówkę za darmo. Zwracając ją w terminie, nie ponosisz żadnych kosztów. Oddajesz firmie dokładnie tyle, ile pożyczyłaś. To tak, jakbyś uszczupliła swoje oszczędności o 1000 zł i za 30 dni uzupełniła skarbonkę o 1000 zł z powrotem.

Na stronie PozyczkowyDoradca.pl znajdziesz kilka rankingów firm pożyczkowych – w tym ranking darmowych chwilówek, które firmy oferują za 0 zł swoim nowym klientom. Na czym one polegają?

Darmowa pożyczka za 0 zł na wyjazd zimowy – jak to działa?

Pożyczka krótkoterminowa dla nowych klientów danej firmy pożyczkowej jest zwykle darmowa. Na przykład Lew Pożyczka oferuje aż do 3000 zł za 0 zł na 30 dni, Lendon – do 2500 zł na 45 dni, a Freezl – do 1000 zł na 35 dni. Każda firma pożyczkowa ma inne limity dla nowych klientów. Dotyczą one maksymalnej wysokości pożyczki i najdłuższego okresu spłaty. Zwykle jest to maksymalnie 30 dni, chociaż jak widać na przykładach, niektóre firmy oferują minimalnie dłuższe terminy spłaty.

Także najkrótsze terminy spłat i najmniejsze kwoty pożyczek różnią się od siebie. W jednej firmie można pożyczyć nawet 100 zł na 1 dzień – na przykład tuż przed wypłatą, kiedy następnego dnia na pewno zrobisz przelew dla firmy pozabankowej, a w innej – najmniejsza pożyczka wynosi kilkaset złotych na tydzień.

Darmowa pożyczka na styczeń 2018 – jak wybrać?

Ponieważ koszt darmowej chwilówki wynosi 0 zł, nie musisz brać pod uwagę wskaźnika RRSO (im mniejszy, tym tańsza jest pożyczka). Podczas wyboru pod uwagę należy wziąć opinie o firmie, kontakt z klientem (spróbuj zadać dowolne pytanie na czacie na www, przez Facebooka, mailowo czy telefonicznie, aby sprawdzić, jak szybko i jak merytorycznie odpisują), a także wymagania firmy co do klienta.

Jedne firmy udzielają pożyczek osobom już od 18. roku życia, inne – wymagają ukończonych 19 bądź 21 lat. Znaczenie może mieć także stałe zatrudnienie i regularne dochody, brak wpisów w rejestrach dłużników, zamieszkanie na terenie Polski i obywatelstwo polskie, pozytywna historia kredytowa w BIK (brak opóźnień w spłatach dotychczasowych kredytów i pożyczek) – wszystkie warunki znajdziesz w FAQ na stronie każdej firmy.

Znaczenie dla Ciebie ma szybkość wypłacenia pożyczki. Jedne firmy deklarują, że wysyłają do klienta odpowiedź z decyzją już parę minut po wysłaniu wniosku online, inne nie podają dokładnego czasu, ale twierdzą, że wystarczy im czas potrzebny Tobie na wypicie kawy. Pamiętaj, że szybkość otrzymania pożyczki zależy także m.in. od godzin pracy Twojego banku i księgowania przelewów.

Pamiętaj, aby mierzyć siły na zamiary – nie pożyczaj więcej, niż jesteś w stanie spłacić w kolejnym miesiącu. Jeśli spóźnisz się z zapłatą, firma pożyczkowa doliczy Ci do spłacenia prowizje i odsetki – wtedy darmowa pożyczka traci sens. Lepiej pożyczyć mniej i na dłużej, ale mieć pewność, że pieniądze zostaną zwrócone i obie strony będą zadowolone.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

rrso

Czym jest RRSO i jak wpływa na koszt pożyczki?

Szybkie pożyczki przez internet to wygodny sposób na pozyskanie pieniędzy. Korzystamy z nich, gdy pojawiają …