Drewniany domek
Konsolidacja kredytów jest pewnego rodzaju kołem ratunkowym dla tych kredytobiorców, którzy popadli w pętlę zadłużenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kilka słów o kredytach konsolidacyjnych

Konsolidacja kredytów jest pewnego rodzaju kołem ratunkowym dla tych kredytobiorców, którzy popadli w pętlę zadłużenia. Do takiej sytuacji najczęściej dochodzi, kiedy mamy zbyt duża liczbę pożyczek i kredytów i nie jesteśmy w stanie spłacać rat na czas, gdyż przerastają one nasze możliwości finansowe. Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć tylko i wyłącznie na połączenie kilku rat kredytów gotówkowych w jedną niższą ratę. Taki sposób pozwala na konsolidację między innymi pożyczek z przeznaczeniem na różne cele, kredytów samochodowych, kredytu mieszkaniowego, oraz zadłużeń na karcie kredytowej.

Konsolidacja kredytów jest pewnego rodzaju kołem ratunkowym dla tych kredytobiorców, którzy popadli w pętlę zadłużenia. Do takiej sytuacji najczęściej dochodzi, kiedy mamy zbyt duża liczbę pożyczek i kredytów i nie jesteśmy w stanie spłacać rat na czas, gdyż przerastają one nasze możliwości finansowe. Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć tylko i wyłącznie na połączenie kilku rat kredytów gotówkowych w jedną niższą ratę. Taki sposób pozwala na konsolidację między innymi pożyczek z przeznaczeniem na różne cele, kredytów samochodowych, kredytu mieszkaniowego, oraz zadłużeń na karcie kredytowej. Pierwszą rzeczą jaką warto zrobić starając się o przyznanie kredytu konsolidacyjnego jest sprawdzenie swojej zdolności kredytowej. Najlepszym sposobem jest sprawdzanie rankingów kredytów konsolidacyjnych. Dzięki takim rankingom mamy możliwość porównania ze sobą kilku różnych ofert i wybranie ten, która będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Drugim etapem jest wypełnienie wniosku. Taki wniosek można już wypełnić przez internet. Po złożeniu wniosku trzeba czekać na odpowiedź z banku i przedstawienie potrzebnych dokumentów. O tym jakie dokumenty trzeba będzie przedstawić w banku świadczy to jaki będzie to bank. W każdym ilość dokumentów i ich rodzaj mogą się różnić. Zastanawiając się nad tym jaki kredyt konsolidacyjny wybrać warto sprawdzić aktualny ranking. Takie rankingi pokazują jaka oferta w danym momencie jest tą najlepszą z jakiej warto skorzystać. Rankingi pozwalają na sprawdzenie ile będzie nas taki kredyt kosztował. Możemy bez wychodzenia z domu sprawdzić jak wysokie będą raty, jaka będzie prowizja dla banku za udzielenie nam zobowiązania, czy też jakie będą wszystkie koszta związane z kredytem.

W roku 2016 najlepszym kredytem konsolidacyjnym był kredyt oferowany przez T-mobile. Decydując się wówczas na przeniesienie kredytów do T-mobile mogliśmy liczyć na ograniczenie formalności do minimum. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu mieliśmy możliwość spłaty kredytów gotówkowych, limitów w koncie i kart kredytowych. Wszelkie formalności można było załatwić online, a kredyt do kwoty 150 000 złotych można było otrzymać bez przedstawiania w banku żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Okres kredytowania w tym banku wynosił nawet do dziesięciu lat. W roku 2017 bardzo popularny był kredyt konsolidacyjny jaki oferował Getin Bank. Można było zaciągnąć zobowiązanie nawet do 200 000 złotych, z okresem kredytowania do 9 lat. Mieliśmy gwarancję jednej raty zamiast kilku rat i można było ubiegać się o przyznanie dodatkowej kwoty kredytu. Bardzo dobrą ofertą jest kredyt konsolidacyjny jaki oferuje Bank BPH. Jest to kredyt bez napinki. Osoby, które skorzystały z oferty bardzo sobie chwalą same usługi banku. Uważają, że jest to bank przyjazny dla klienta i co ważne można negocjować warunki kredytowania. Bank BPH oferuje swoim klientom atrakcyjne oprocentowanie. Daje im również możliwość rozłożenia spłaty nawet do 10 lat, oraz daje możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Analizując najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych nie można nie wspomnieć o ofercie jaką przygotował Alior Bank. Tutaj można obniżyć oprocentowanie nawet o 60%. Oferta ta jest jednak skierowana jedynie dla klientów z dobrą historią kredytową. Pieniądze można otrzymać nawet w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku. Bardzo dużą zaletą kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku jest niskie oprocentowanie w wysokości 5,9% w skali roku. Można otrzymać dodatkową gotówkę na nowe wydatki, a kwota jaka można otrzymać wynosi do 200 000 złotych.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …