Centrum handlowe
Obecna trudna sytuacja ekonomiczna zmusza wiele osób do zaciągania różnego rodzaju kredytów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kupowanie na raty bez wychodzenia z domu

Obecna trudna sytuacja ekonomiczna zmusza wiele osób do zaciągania różnego rodzaju kredytów. Mało kogo stać na to, by na przykład od razu wyposażyć nowo wybudowany dom, brakuje nawet na podstawowe wydatki, takie jak zakup lodówki.

Wówczas dobrym rozwiązaniem jest zakup na raty, a jeszcze wygodniejszą formą, doskonałą zwłaszcza dla tych, którzy nie mają dostępu do wielu sklepów z racji zamieszkania czy też po prostu lubią kupować w sieci, są zakupy przez Internet na raty. Rozwiązanie to ma wiele zalet, a przede wszystkim cała procedura przebiega niezwykle szybko i sprawnie.

Jak kupować na raty przez Internet?

Aby zakupić coś na raty w sieci, można na przykład odwiedzić portal umożliwiający zaciągnięcie kredytu ratalnego. Proces na takiej platformie jest niezwykle prosty i poradzić z tym mogą sobie nawet osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Wystarczy tylko bowiem zdecydować się na konkretny produkt dostępny w Internecie, czy to w normalnej sprzedaży, w sklepie, czy na przykład na aukcji internetowej, a następnie złożyć wniosek o kredyt, podając kwotę, jaką chce się pożyczyć, a także okres, w jakim zamierza się kredyt ratalny spłacić. Rozwiązanie to umożliwia więc dostosowanie warunków kredytu do swoich możliwości. Co ważne, często program podpowiada, jak wypełnić wniosek kredytowy, nie jest to więc skomplikowane zadanie. Potem wystarczy tylko czekać (niedługi czas) na otrzymanie decyzji o przyznaniu kredytu ratalnego. Często nawet portal bierze na siebie kwestię powiadomienia sklepu o możliwości sprzedaży ratalnej, załatwia też formalności z bankiem i przesyła do niego podpisaną umowę. Potem wystarczy tylko oczekiwać na dostarczenie zakupionego towaru, a następnie – oczywiście – regularnie i terminowo spłacać raty kredytu.

To oczywiście tylko jedna z metod kupowania na raty w sieci, gdyż można to zrobić także nie z pomocą specjalnej platformy, ale bezpośrednio na stronie sklepu. Wiele firm oferuje takie rozwiązanie swoim klientom, wiedząc, że tego od nich oczekują.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aliexpress

10 zakupowych hitów z Aliexpress – jaka jest ich jakość i czy naprawdę opłaca się kupować i czekać na paczkę z chin?

Aliexpress stało się jedną z najpopularniejszych platform zakupowych. Swoją sławę zawdzięcza szczególnie temu, że umieszczane …