Człowiek przeliczający pieniądze
Lombard to firma, która zajmuje się udzielaniem ekspresowych pożyczek pod zastaw mienia ruchomego posiadanego przez klienta | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lombard – co warto wiedzieć zanim skorzystamy z jego usług?

W życiu każdego z nas mogą przydarzyć się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowej gotówki. Jeśli nie posiadamy oszczędności pozostaje nam pożyczyć pieniądze. Jednym z miejsc, w których możemy otrzymać pożyczkę jest lombard. Z usług tego typu firm korzysta coraz więcej osób. Dlaczego? Czy to bezpieczne? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Czym zajmuje się lombard?

Lombard to firma, która zajmuje się udzielaniem ekspresowych pożyczek pod zastaw mienia ruchomego posiadanego przez klienta. W praktyce oznacza to, że klient pojawiający się w lombardzie przedstawia wartościowe rzeczy, które posiada. Zostają one poddane wycenie przez doświadczonego rzeczoznawcę – pracownika lombardu. W oparciu o uzyskaną kwotę możemy otrzymać pożyczkę o tej samej wartości. Zastaw możemy odzyskać jeśli spłacimy otrzymaną kwotę wraz z prowizją za przechowanie w określonym podczas zawierania umowy terminie.

Czym różni się od firm pożyczkowych?

Obecnie szybką pożyczkę możemy otrzymać również od prywatnych firm pożyczkowych. Nic więc dziwnego, ze wiele osób zastanawia się dlaczego lepiej wybrać lombard. To proste. Przede wszystkim, pożyczkę w lombardzie może otrzymać każda osoba, która ukończyła 18 rok życia, nawet jeśli nie posiada stałego źródła dochodu. Lombard nie sprawdza również, czy posiadamy inne zobowiązania lub czy znajdujemy się w rejestrze dłużników. Dzięki temu jest nam w stanie zaoferować znacznie przystępniejsze pożyczki, z których skorzystać może praktycznie każdy. Dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji i potrzebują szybko dodatkowej gotówki to doskonałe rozwiązanie.

Czy korzystanie z usług lombardów jest bezpieczne?

Powierzając komuś wartościowe przedmioty, które poza swoją ceną często maja dla nas również wartość sentymentalną obawiamy się o ich bezpieczeństwo. To zrozumiałe. Na szczęście, większość dobrych lombardów doskonale rozumie, że przedmioty te nie mogą zostać skradzione lub zniszczone, ponieważ oznaczałoby to stratę również dla nich. Z tego powodu mienie przechowywane jest w specjalnych, odpowiednio zabezpieczonych magazynach – nie musimy więc się obawiać. Poza tym lombardy w naszym kraju muszą działać zgodnie z przepisami prawa, dlatego też wszystkie zasady pożyczania pieniędzy są jasne.

Jakie mienie możemy zastawić?

Na stronie www.artar.eu znajdziemy informacje na temat tego jakie przedmioty możemy zastawić. Jest to przede wszystkim biżuteria, metale i kamienie szlachetne, ale również sprzęt elektroniczny, narzędzia, samochody, motory, quady oraz wiele innych wartościowych przedmiotów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pożyczka w domu

Pożyczki w domu klienta – jak to działa?

Oferty pożyczek pozabankowych, które nie wymagają osobistego stawienia się w siedzibie firmy finansowej, są już dziś …