Na co pożyczamy pieniądze?

Dla przeciętnego Kowalskiego samochód bywa zazwyczaj na podium najdroższych życiowych wydatków. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mądre pożyczanie cechuje się tym, że wiemy, na co konkretnie potrzebne są środki w określonej wysokości, a także tym, że myślimy, jak spłacić zobowiązanie, żeby nie wpaść w spiralę zadłużenia. Ale kiedy konkretnie decydujemy się na chwilówki i kredyty? Poznaj sytuacje, w których zastrzyk gotówki jest najczęściej potrzebny.

Mieszkanie

Każdy marzy o swoich czterech kątach urządzonych zgodnie z preferencjami, potrzebami, planami. Jednak dobrze wiemy, jak drogie są mieszkania i domy. Im wyższy standard i atrakcyjniejsza lokalizacja, tym więcej środków potrzeba. Oszczędzanie czy zdobywanie premii może nam pomóc co najwyżej uzbierać większy wkład własny do kredytu hipotecznego… Miliony Polaków potrzebują tej formy pożyczania pieniędzy, bo nie mają innej perspektywy na zakup własnego lokum.

Samochód

Dla przeciętnego Kowalskiego samochód bywa zazwyczaj na podium najdroższych życiowych wydatków. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, a już na pewno kilkaset tysięcy złotych piechotą nie chodzi. Przydaje się więc, o ironio, podwózka do banku lub firmy pożyczkowej. Istnieją specjalne kredyty samochodowe, za które można sfinansować wymarzony pojazd. Można też pożyczyć samą gotówkę na dowolny cel, która daje większą elastyczność w podejmowaniu wyborów i eksploatacji pojazdu po swojemu, bez długotrwałych zobowiązań formalnych.

Remont

Gdy zaglądamy do rankingu na stronie madrzepozyczaj.pl, widzimy pożyczki na kwotę 1000 zł czy kredyty gotówkowe na 10 000 zł. Co można zrobić z takimi pieniędzmi? Chociażby wyremontować jakieś domowe pomieszczenie, wymienić okna, odmienić oblicze ogrodu. Skoro wielu z nas nie posiada oszczędności, pożycza środki, żeby zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. Pożyczka lub kredyt na dowolny cel ułatwiają zrealizowanie swoich zamysłów lub naprawę nieoczekiwanej awarii, powstałej na skutek np. działania czynników atmosferycznych czy nieprawidłowego korzystania z domowego sprzętu.

Sprzęt RTV i AGD

Jak już o urządzeniach mowa – je również kupujemy za pożyczone pieniądze. Lodówki, pralki, telewizory, odtwarzacze audio, kuchenki, zmywarki… istnieje cała lista produktów, które najczęściej bierzemy na raty lub za pieniądze z pożyczki. Absolutnie się temu nie dziwmy, wszak technologia kosztuje. Problem w tym, że czasami decydujemy się na inwestycję w zupełnie niepotrzebny sprzęt. Kupujemy luksusowe smartfony, laptopy czy telewizory, choć nie wykorzystujemy nawet ułamka ich prawdziwych możliwości. Przykładów można mnożyć – nie zawsze warto pakować się w raty.

Na co jeszcze pożyczamy? Na życie! Zaległe rachunki, przeglądy samochodu, prezenty dla bliskich, wycieczki… Los pisze różne scenariusze. Dobrze mieć możliwość szybkiej pożyczki. Niech zawsze będzie mądra!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe – kto może skorzystać, do kiedy złożyć wniosek w banku?

Już od 29 lipca kredytobiorcy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli wstrzymanie płatności rat kredytu hipotecznego. Jednak …