Od czego zacząć organizację ślubu i wesela?

Na każdym etapie planowania ślubu i wesela, podstawą jest dobre zorganizowanie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Warto więc popracować nad jego organizacją.

Pierwsze kroki

Organizacja ślubu i wesela zdecydowanie powinna rozpocząć się od rezerwacji sali weselnej i terminu w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego. Dopiero bowiem mając pewność co do daty możemy załatwiać inne sprawy – kwiaty, muzykę, wynajem samochodu. Nie warto zostawiać na ostatnią chwilę znalezienia sali, ponieważ jak szybko się przekonamy, terminarze są zapełnione na dwa, nawet trzy lata wstecz. Dlatego, zaręczając się, dobrze jest dać sobie więcej czasu na organizację tego wyjątkowego dnia.

Lista gości

Kluczowym momentem przygotowań jest określenie listy gości. Jeśli nie mamy nieograniczonych funduszy i nie planujemy wesela na kilkaset osób, zawsze trzeba się nagłówkować, żeby zdecydować kogo zapraszamy. Od tego zależne jest to, o jakiej pojemności sali będziemy myśleć. Warto mieć na uwadze, że praktycznie zawsze, około 10 procent zaproszonych osób nie może wziąć udziału w uroczystości. Ponadto w ostatniej chwili może się zdarzyć, że będziemy chcieli zaprosić kogoś jeszcze, kto na przykład jednak będzie w tym czasie w kraju po długiej nieobecności, albo kogoś, na czyim ślubie w międzyczasie my sami będziemy się bawić.

Kiedy już goście potwierdzą swoją obecność, należy dobrze przemyśleć sposób ich usadzenia. Obok muzyki, wzajemne sąsiedztwo przy stołach jest drugim najważniejszym gwarantem dobrej zabawy. Dobrym kluczem jest wiek – nie bójmy się posadzić kuzynów swoich i przyszłego współmałżonka przy jednym stole, nawet jeśli jeszcze się nie znają. Szanse, że będą się świetnie bawić są znaczenie większe, niż gdy posadzimy ich z własnymi, ale wiekowymi prababciami, które z kolei też dobrze będą się czuły z osobami podobnymi sobie.

Jak sobie pomóc

Na każdym etapie planowania ślubu i wesela, podstawą jest dobre zorganizowanie. Warto zajrzeć na stronę Wedding.pl gdzie dostępny jest Wirtualny Organizer Ślubny. Pomoże on każdej Parze Młodej zapanować nad weselnymi przygotowaniami. Ta dedykowana narzeczonym aplikacja pomaga zaplanować budżet ślubny, przygotować listę zadań, listę gości. Dzięki takiemu plannerowi, wszystkie informacje zgromadzimy w jednym miejscu i łatwiej będzie nam niczego nie pominąć.

Przygotowując się do wesela, pamiętajmy – nie dajmy się ponieść stresowi. To ma być przede wszystkim radość.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Pol’and’Rock Wojciech Pszoniak

Wojciech Pszoniak – najważniejsze role kultowego aktora

Zmarły 19 października 2020 roku Wojciech Pszoniak to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci w polskiej …