fotograf ślubny
Na coraz mniejszą popularność kamerzysty mają także wpływ usługi świadczone przez fotografów. Wielu w ramach swoich usług oferuje wykonanie kilkuminutowych filmów tych kluczowych momentów wesela, które później montują w jedną całość | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Organizacja wesela – sale weselne, fotograf i zespół na wesele

Wesele to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu. Nic więc dziwnego, że do jego przygotowania podchodzimy z niezwykłą starannością. W tym artykule dowiesz się nie tylko jak zorganizować wesele, ale dowiesz się, jak znaleźć sale weselne czy zespół na wesele. Zapraszamy do lektury!

Organizacja wesela – trudne zadanie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy organizacja wesela jest trudnym zadaniem. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wiele zależy bowiem od tego, jakimi wartościami kierujemy się na co dzień oraz jaki chcielibyśmy uzyskać efekt. Narzeczeni, którzy chcą, aby wesele było perfekcyjnie dopracowane, z pewnością odpowiedzą, że jest to niezwykle trudne zadanie. Ci, którzy nie przywiązują wagi do szczegółów, stwierdzą, iż bez problemu można zorganizować wesele w dwa miesiące. Bez względu na to, jakie jest podejście narzeczonych, w każdym wypadku należy także odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekują goście. Cała trudność w organizacji wesele polega bowiem na tym, aby z przyjęcia zadowoleni byli i gości i sami państwo młodzi. Nie można zapominać, że nie tylko narzeczeni są ważni tego dnia. Rodzina i przyjaciele, którzy towarzyszą nam w tym tak ważnym dniu, również zasługują na to, aby dobrze się bawić.

Fotograf i kamerzysta – jeden czy obaj?

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zadać sobie szereg dodatkowych. Mianowice jakie korzyści przyniesie korzystania z usług wyłącznie fotografa, a co zyskamy, zawierając dodatkową umowę z kamerzystą. Przy podejmowaniu decyzji warto także określić czy w ogóle chcemy mieć klasyczny film z wesela oraz w jakich sytuacjach jest on niezastąpiony. Prawdą jest jednak, że współcześnie kamerzysta wybierany jest zdecydowanie rzadziej. Ma na to wpływ kilka czynników. Nie bez znaczenia jest cena za jego usługi. Wiele par organizując wesele, liczą koszty. Jeżeli więc mają możliwość zaoszczędzenia około 2-3 tysięcy złotych na usłudze, co do której i tak nie są przekonani, to chętnie korzystają z takiej możliwości. Współcześnie wiele osób dysponuje wystarczająco dobrymi kamerami, aby nagrać kilkuminutową przysięgę, pierwszy taniec czy podziękowanie dla rodziców. Wystarczy więc poprosić jednego z gości o wykonanie nagrania. Na coraz mniejszą popularność kamerzysty mają także wpływ usługi świadczone przez fotografów. Wielu w ramach swoich usług oferuje wykonanie kilkuminutowych filmów tych kluczowych momentów wesela, które później montują w jedną całość. Koszt usługi jest zdecydowanie niższy a kluczowe momenty uwiecznione przez profesjonalistę w takiej formie, na jakiej nam zależało.

Sale weselne – jak ich szukać?

Szukając odpowiedniej sali weselnej, kierujemy się kilkoma czynnikami. Przede wszystkim są to opinie na ich temat. Zdecydowanie łatwiej jest, jeśli w ostatnim czasie byliśmy na kilku weselach i jakaś sala bardzo przypadła nam do gustu. Co jednak zrobić, kiedy nie mamy takiej wiedzy? Współcześnie najbardziej popularnym źródłem zbierania opinii jest internet. Sale weselne znajdziesz tu – https://wedding.pl/sale-weselne/gdansk. W tym miejscu warto jednak zadbać o wiarygodność informacji. Jednym ze skutecznych sposobów jest zadanie pytania na portalach społecznościowych. Sale weselne nie są już anonimowe i ich goście oraz młodzi często wystawiają opinie na ich temat. W wyborze odpowiedniej sali pomogą również rekomendacje naszych znajomych. Warto również zapoznać się z opiniami, jakie krążą w internecie na temat danej sali. W tym wypadku należy jednak podejść do nich z dystansem i potraktować bardziej jako uwagi, którym warto się przyjrzeć.

Zespół na wesele czy DJ?

Jeszcze kilka lat temu wybór DJ na wesele w wielu środowiskach uważany był za nietrafiony. Wielu osobom wesele nierozłącznie kojarzyło się z orkiestrą. Współcześnie trendy zdecydowanie się zmieniły. Przy wyborze między zespołem a DJ-em dużą rolę odgrywa cena. Porównaj je tutaj – https://wedding.pl/zespoly-weselne/warszawa. Usługi jednej lub dwóch osób odtwarzających muzykę z nagrań zawsze będzie niższa niż kilku osób, które utwory wykonują na żywo. Standardowo przyjęło się, że zespół na wesele liczy sobie około 1000 złotych za jednego członka. Oznacza to, że 5 osób, to koszt około 5000 złotych plus poprawiny. Dodatkowo w wielu środowiskach zespoły okryte są złą sławą. Bardzo często słyszymy bowiem o sytuacjach, kiedy wokalista z powodu choroby zastępowany był innym, którego głos nie był już tak melodyjny. Jeżeli zachoruje DJ i przyjedzie ktoś inny w jego imieniu, z reguły nie ma to wpływu na jakość puszczanej muzyki.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Pol’and’Rock Wojciech Pszoniak

Wojciech Pszoniak – najważniejsze role kultowego aktora

Zmarły 19 października 2020 roku Wojciech Pszoniak to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci w polskiej …