Fotograf ślubny
Za dobrego fotografa nie zapłacisz mało, ale na jakości pamiątki z tak wyjątkowego wydarzenia jakim jest ślub, nie warto oszczędzać. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Oryginalna sesja ślubna? Zainspiruj się pomysłami z sieci

Szukacie ciekawych miejsc, póz, chcecie stworzyć wyjątkowe zdjęcia? Dowiedzcie się gdzie szukać pomysłów, a także jak zminimalizować koszty sesji?

Niezależnie od tego, czy marzycie o weselu klasycznym, niezwykle romantycznym, opartym na tradycji, czy też o takim w nowoczesnym stylu, na pewno chcecie, by było wyjątkowe. Zastanawiacie się więc, jak w takiej sytuacji powinna wyglądać Wasza sesja fotograficzna? Gdzie szukać dobrego fotografa oraz inspiracji na piękne zdjęcia?

Ciekawe pomysły na sesję ślubną

Na początku pomyślcie o tym, co Was określa, co lubicie robić, kim jesteście? Tworzycie parę niepoprawnych romantyków? Wybierzcie sesję na plaży, znajdźcie starą łódkę na jeziorze, pozujcie na kwiecistej łące. Kochacie pływać? Rozważcie sesję pod wodą w basenie lub w naturalnym zbiorniku, o ile pogoda dopisze. Dla miłośników sportów ekstremalnych sprawdzą się zdjęcia podczas skoku na bungee, lotu paralotnią lub skoku ze spadochronem. Lubicie zaskakiwać? Postawcie na kontrast jaki Wasze piękne, czyste stroje stworzą w scenerii ruin zamku, czy innego opuszczonego budynku. Nic Was tak nie odstresuje, jak górskie wspinaczki i przepiękne widoki? Niech sesja odbędzie się na malowniczym szlaku. Chcecie wywołać szok? Pozujcie z piłą, nożem, czy siekierą. Tego typu rekwizyty wymagają ogromnego dystansu i specyficznego poczucia humoru, miejcie na uwadze, że babcie mogą nie być nimi zachwycone, dlatego mimo wszystko postarajcie się wówczas o kilka bardziej tradycyjnych ujęć.

Panna młoda
Na początku pomyślcie o tym, co Was określa, co lubicie robić, kim jesteście. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gdzie szukać inspiracji?

Najbogatszą skarbnicą oryginalnych zdjęć jest oczywiście internet. Pomysły na klimat zdjęć i ciekawe miejsca do sesji możesz też znaleźć, przeglądając bazę ofert fotografów z Warszawy. Udostępniają oni swoje portfolio z najpiękniejszymi wykonaniami, które Cię zainspirują. Możesz zawęzić wyszukiwanie wpisując miejscowość, datę ślubu, ale szukając jedynie pomysłu, przejrzyj prace profesjonalistów z całego kraju.

W sytuacji, gdy macie wspólną pasję i chcielibyście wyrazić siebie za jej pomocą możecie również popytać o pomysły tych, którzy podzielają Wasze zainteresowania np. na forach tematycznych, czy grupach w mediach społecznościowych.

Jeżeli znajdziecie godnego zaufania fotografa, który jest Waszym zdaniem kreatywny, oryginalny i podoba się Wam sposób w jaki pokazuje świat, możecie po prostu zorganizować z nim burzę mózgów. Na wspólnym spotkaniu opowiecie o sobie, o Waszych cechach charakterystycznych, a być może i dziwactwach. Razem możecie wymyślić coś, na co jeszcze nikt nie wpadł, będzie to oryginalne i tylko Wasze.

Dużo zdjęć ślubnych
Zdjęcia będą najwspanialszą pamiątką z tego ważnego wydarzenia, które odmieni Wasze życie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak obniżyć koszty za zdjęcia?

Za dobrego fotografa nie zapłacisz mało, ale na jakości pamiątki z tak wyjątkowego wydarzenia jakim jest ślub, nie warto oszczędzać. Szkoda ryzykować, że ujęcie ulotnej chwili zostanie spartaczone. Jeżeli jednak macie ograniczony budżet, musicie wziąć to pod uwagę planując oryginalną scenerię sesji. Oczywistym jest, że fotograf, który będzie musiał wejść na Giewont i wtargać na niego cały swój sprzęt, policzy sobie znacznie więcej niż wówczas, gdy udalibyście się do pobliskiego lasu. Warto też próbować negocjować cenę. Jeżeli macie plan na mega fajne zdjęcia, fotograf może zejdzie z ceny, bo dzięki Wam będzie mógł dołączyć do swojego portfolio prawdziwą petardę.
Innym pomysłem na oszczędności jest zamówienie pakietu fotografii z wideofilmowaniem. W sieci dostępna jest lista kamerzystów ślubnych z opcją usług dwa w jednym.

Organizacja wyjątkowej sesji na pewno jest czasochłonna i kosztowna, zdjęcia jednak będą najwspanialszą pamiątką z tego ważnego wydarzenia, które odmieni Wasze życie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zakochani nowożeńcy na weselu

3 atrakcje weselne, na które warto postawić w dniu ślubu i wesela

Ślub i wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej zakochanej pary. Ta podniosła …