Kobieta przy oknie
Myśląc o ubezpieczeniu na życie, musisz również pomyśleć o aspekcie moralnym. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Polisa ubezpieczeniowa – konieczność, czy zbędny wypadek?

Polisa ubezpieczeniowa to temat, który dzieli wiele osób. Jedni mówią, że nie ma potrzeby wykupywania ubezpieczenia na życie, ponieważ szansa, że z niego skorzystasz, jest minimalna. Inni z kolei uważają, że lepiej być zabezpieczonym i w razie wypadku nie płakać z bezsilności. Kto ma rację? Czy warto inwestować w ubezpieczenie na życie? Więcej dowiesz się z tego tekstu.

Polisa na życie – ubezpieczenie, czy inwestycja?

Żeby zrozumieć, czym jest ubezpieczenie na życie, trzeba rozróżnić dwie rzeczy, jakimi są inwestycja i kalkulacja ryzyka. Ci, którzy myślą, że uda im się zarobić na polisie ubezpieczeniowej są w dużym błędzie. Ten produkt nie służy do pomnażania pieniędzy. Chodzi w nim o kalkulację ryzyka i w razie potrzeby wsparcie finansowe. Jeżeli więc myślisz, że ubezpieczając się na życie w razie wypadku, uda Ci się zdobyć fortunę, to nie licz na to. Tego typu podejście do tematu jest bardzo naiwne.

Po co ubezpieczać się na życie

Los jest nieprzewidywalny. Czasami jeden wypadek może zrujnować życie całej rodziny. Co wtedy? Oprócz straty emocjonalnej, jak poradzić sobie z potrzebami finansowymi, które przecież nie zmieniają się tylko dlatego, że jeden członek rodziny np. umiera? Wtedy z pomocą przychodzi polisa ubezpieczeniowa, która wypłaca gwarantowaną kwotę po konkretnym wydarzeniu. Nie łagodzi to w żaden sposób bólu straty, ale pomaga wstać i zacząć żyć od nowa. Dzięki ubezpieczeniu na życie łatwiej jest się otrząsnąć z tragedii.

Czy każdy potrzebuje polisy na życie?

Tutaj zdania są podzielone. Jedni uważają, że jeżeli jesteś singlem i nie masz rodziny, to polisa ubezpieczeniowa nie jest Ci potrzebna. Nie masz przecież nikogo, kto ucierpi finansowo z powodu Twojej śmierci. Inni z kolei uważają, że każdy powinien się ubezpieczyć. Można przecież uposażyć rodziców lub przyjaciela. Poza tym wiedząc, że z polisy zostaną wypłacone gwarantowane środki, człowiekowi żyje się lżej i nie martwi się o to, co stanie się z jego bliskimi. Nie jesteśmy więc w stanie odpowiedzieć więc na pytanie, czy każdy potrzebuje polisy. Musisz to rozsądzić we własnym sercu.

Czy polisa ubezpieczeniowa jest droga?

Wszystko zależy od tego, na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć oraz na jaki okres. Popularne są polisy zakładające wypłatę świadczenia w wysokości np. trzyletnich zarobków netto osoby zmarłej. Dzięki temu rodzina jest w stanie ochłonąć i wrócić do normalnego funkcjonowania. Jest bardzo dużo zmiennych wpływających na koszt ubezpieczenia, ale standardowo nie jest zbyt duży wydatek. Przeciętnie zarabiająca osoba może pozwolić sobie na opłatę polisy.

Ubezpieczenie = odpowiedzialność

Myśląc o ubezpieczeniu na życie, musisz również pomyśleć o aspekcie moralnym. Mając rodzinę masz wobec niej pewne obowiązki. Jeżeli coś Ci się stanie i nagle odejdziesz ich życie stanie się o wiele trudniejsze, nie tylko pod względem emocjonalnym. Myśląc o sobie, jako o człowieku odpowiedzialnym, musisz więc zadbać o ich zabezpieczenie. Najlepszym na to sposobem jest właśnie ubezpieczenie na życie. Dzięki niemu Twoja rodzina łatwiej poradzi sobie ze stratą.

Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe, zainteresuj się jego wypłacalnością oraz ofertą dostępnych ubezpieczeń. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach na życie, wejdź na stronę https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-na-zycie/. Znajdziesz tam wszystko, co jest ważne w temacie ubezpieczenia na życie. Sprawdź koniecznie!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

węzeł komunikacyjny, wielopasmowa ulica autostrada, wiadukt

Czym kierować się w czasie wyboru ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC?

Cena to jeden z ważniejszych czynników decyzyjnych przy większości dokonywanych przez nas zakupów i inwestycji. …