Liczy się zabawa, a nie to, żeby prezent był jak najdroższy | fot.:pexels

Ponadczasowe prezenty dla każdego faceta

Wybór prezentu może być trudny, ale w takich sytuacjach warto trochę wykorzystać schematy. Z drugiej strony – nie za bardzo, bo butelka whisky cieszy raz czy drugi, ale wręczana przy każdej okazji nie daje już radości. Z kolei nowy samochód na każde urodziny to też pewien problem. Co z tym fantem zrobić?

Alkohol

Alkohol jest tradycyjnym prezentem dla mężczyzny, a jego największą zaletą jest uniwersalność i to, że zwykle można dość łatwo dowiedzieć się, jaka butelka wzbudzi największą radość. Ale prawda jest taka, że to nadal tylko przedmiot. O wiele ciekawiej zrobi się, jeśli zamiast butelki wręczy się na przykład zaproszenie na degustację whisky albo degustację piwa lub wina. Takie wydarzenia odbywają się cyklicznie w wielu miastach, można też zaproponować specjalną odsłonę, kupując prezent na https://prezentmarzen.com/prezenty-dla-niego/. Dobra wariacja na temat klasycznego podarku jest zawsze w cenie.

Samochód

Skoro nie da się kupić co rok nowego supersamochodu, to można przynajmniej podarować facetowi jazdę po torze wyścigowym czymś odrobinkę mocniejszym niż król i władca polskich wsi, 1.9 TDI. Jazda Ferrari F430 albo KTM X-Bow to zupełnie nowy poziom przeżyć, na jaki raczej niewielu stać na co dzień (i co raczej na co dzień nie jest szczególnie bezpieczne). Można też trochę to zmodyfikować i zaproponować wyścig dwóch supersamochodów albo imprezę na torze gokartowym. Zrzutka zorganizowana przez grupę przyjaciół spokojnie pokryje te wydatki i jeszcze sporo kasy powinno zostać.

Broń

Zdecydowana większość facetów, nawet tych, którzy ostatni raz strzelali na teście z matmy w podstawówce, chciałaby wziąć do ręki broń. Strzelnice bojowe, ASG, paintball w wydaniu klasycznym lub laserowym – to wszystko jest dziś w zasięgu ręki i portfela. Spora część takich atrakcji nie kosztuje nawet 100 złotych, a daje zdecydowanie większe emocje niż większość prezentów. A jeśli to nie wystarcza, to zawsze można wypalić z grubej rury. No, może wypalić nie, ale poprowadzić czołg z kilkudziesięciomilimetrowym działem można już bez większych trudności. Kosztuje to trochę więcej, ale czołg ma wszystkie inne bronie pod sobą.

Dlaczego nie przedmioty

Trzy propozycje i żadna nie dotyczy przedmiotu. Dlaczego? Wypadałoby raczej zapytać: a po co kolejne przedmioty? Życie wielu mężczyzn jest tak monotonne, że tu nie wystarczy kolejny drobiazg. Każdy, nawet prawie wrośnięty w krzesło facet, ma wbudowany tryb poszukiwania adrenaliny. Czasem wystarczy jeden prezent, by tę funkcję odblokować i obudzić w nim jakieś ukryte marzenia, trochę więcej ambicji i przywrócić energię.

Zresztą – spójrz na ceny. Spora część zaproponowanych tu rozwiązań kosztuje mniej, niż zwykle wydaje się na prezenty, a poza tym warto odświeżyć starą dobrą instytucję zrzutki wśród znajomych – wy wydacie mniej, a facet będzie się bawił jak dziecko, którym i tak w głębi duszy jest. Na pewno zaś nie przyjdzie mu do głowy, żeby kogokolwiek rozliczać i myśleć, ile kosztował jego prezent. Liczy się zabawa, a nie to, żeby prezent był jak najdroższy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

papier pakowy

Pakowanie prezentu krok po kroku

Kwintesencją naszych kreatywnych zmagań prezentowych zawsze jest pięknie prezentujące się opakowanie, które często jest dla …