prezentowy zestaw wina
Zastanawiasz się, jaki prezent na 25 rocznicę ślubu dla znajomych sprawi wiele radości? | fot.: materiał partnera

Prezenty na rocznicę ślubu dla znajomych. Zobacz nasze propozycje

Rocznica ślubu to dla większości małżeństw bardzo ważny dzień. Z tego powodu warto zastanowić się, jakie prezenty na rocznicę ślubu sprawią im największą radość. Jeśli nie masz pomysłu na prezent na rocznicę ślubu dla przyjaciół, znajomych lub członków rodziny – zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Rocznicowe upominki z okazji 25 lat razem – w poszukiwaniu inspiracji

Zastanawiasz się, jaki prezent na 25 rocznicę ślubu dla znajomych sprawi wiele radości? Wszystko zależy od charakteru i upodobań osób, które zamierzamy obdarować. Pamiętajmy, że nie wszystkim zależy na wygrawerowanej dacie, symbolizującej ilość przeżytych razem lat. Często prezent na rocznicę nie musi zawierać informacji o ślubie, ani nawiązywać do niego w bezpośredni sposób.

Szukając inspiracji, warto zajrzeć do różnych sklepów internetowych, oferujących prezenty okolicznościowe. Jednym z takich sklepów jest Gifted, w którym można znaleźć liczne prezenty na rocznicę ślubu. Również personalizowane, pozwalające pokazać obdarowanym, że dobrze ich znamy.

Prezent, który zostanie zapamiętany

Jeśli chcemy umieścić na upominku jakiś pamiątkowy napis, dobrym pomysłem będzie wybranie karafki, szklanego pojemnika na ciasteczka lub lakierowanej skrzyneczki na wino. Prezent na 25 rocznicę ślubu znajomych może być również bardzo praktyczny i przyjąć np. postać deski do krojenia, koszulek lub kieliszków do wina. Pamiętajmy jednak, aby wybierać wysokiej jakości produkty wykonane w ciekawym stylu, dzięki czemu upominek wyróżni się na tle posiadanych już przez dane małżeństwo rzeczy codziennego użytku.

Jeżeli wiemy, że para, którą chcemy obdarować, jest sentymentalna i romantyczna, dobrym pomysłem może być wręczenie im kłódki z wygrawerowanymi inicjałami. Dla wielu osób taka kłódka stanowi symbol wiecznej miłości i wierności. Może też być upominkiem, który przypomni im o początkach miłości i zawieszeniu kłódki np. na jakimś moście. Niewątpliwie w przypadku najbardziej sentymentalnych par wygrawerowanie daty ślubu to bardzo dobry pomysł, bez względu na to, jakiego rodzaju prezent im wręczamy.

pamiątkowe poduszki prezent
Im dłuższy staż małżeństwa, tym trudniej wybrać oryginalny upominek | fot.: materiał partnera

Oryginalne upominki rocznicowe – wybierzmy personalizowane prezenty

Im dłuższy staż małżeństwa, tym trudniej wybrać oryginalny upominek, który sprawi radość osobom obdarowanym. Zastanawiasz się, jaki prezent na 50 rocznicę ślubu będzie najbardziej odpowiedni? Ciekawym rozwiązaniem jest zakup spersonalizowanego upominku. Może to być np. ramka ze zdjęciem lub album na fotografie. Jeśli jednak chcemy znaleźć na przykład wyjątkowy prezent na 50 rocznicę ślubu dla cioci i wujka, kupmy coś w stylu plakatu własnego pomysłu. Możemy umieścić na nim hasło lub grafikę, której przekaz będzie zrozumiały tylko dla obdarowywanych osób.

A może tak… oddzielne prezenty?

Choć przyjęło się, że prezent rocznicowy jest wspólnym upominkiem dla męża i żony, to przecież nie zawsze musi tak być. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup dwóch osobnych prezentów, ponieważ często w ten sposób można sprawić więcej radości przyjaciołom czy rodzinie. Można np. kupić jeden kufel i jeden kieliszek do wina, jeśli wiemy, że małżonkowie preferują różne trunki.

Dobrym pomysłem będzie też jeden otwieracz do piwa i jeden zestaw do wina. Praktycznym upominkiem mogą być też poduszki albo portfele. Jeżeli wiemy, że małżeństwo lubi np. układać puzzle, możemy kupić im dwa zestawy. Jeden dla męża, z wizerunkiem żony i jeden dla żony, z wizerunkiem męża. Najlepiej w taki sposób, żeby po połączeniu obu zestawów uzyskać jedno zdjęcie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prezent dla nauczyciela

Upominek dla nauczyciela last minute: najlepsze pomysły!

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie masz prezentu dla wychowawcy? Nie …