mężczyzna czytający fakturę
Posiadanie choćby niewielkich oszczędności jest niezwykle ważne, zwłaszcza dziś, w czasie pandemii COVID-19 | fot.: materiał partnera

Santander Consumer Bank – przegląd najpopularniejszych produktów

Chcesz oszczędzać bezpiecznie?

Santander Consumer Bank – bank od kredytów należy do hiszpańskiej Grupy Santander, która pojawiła się na polskim rynku już 20 lat temu. Obecnie prowadzi aż 321 placówek na terenie całej Polski. To jednak nie wszystko. Kredyt ratalny Santander Consumer Bank – bank od kredytów jest dostępny bezpośrednio w ponad 27 tysiącach sklepów i marketów, a kredyty samochodowe w ponad 1000 salonach i komisach samochodowych!

Oferta banku dla klientów indywidualnych obejmuje:

  • kredyty konsumpcyjne,
  • karty kredytowe,
  • depozyty,
  • produkty ubezpieczeniowe.

Który z nich najlepiej spełni Twoje potrzeby? Sprawdźmy.

Chcesz oszczędzać bezpiecznie?

Posiadanie choćby niewielkich oszczędności jest niezwykle ważne, zwłaszcza dziś, w czasie pandemii COVID-19. Boleśnie przekonały się o tym osoby, które na skutek obostrzeń straciły pracę, a co za tym idzie – także finansową stabilność. Jeśli planujesz regularne oszczędzanie, to najlepszy moment, aby swój plan wcielić w życie. Aby postawić pierwszy krok, załóż konto oszczędnościowe lub lokatę terminową.

  • Rachunek oszczędnościowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów to atrakcyjnie oprocentowane konto, które pozwoli Twoim pieniądzom zarabiać. Za jego prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki, a środki będą dla Ciebie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W przeciwieństwie do wielu innych banków, które pobierają wysokie opłaty za przelewy wychodzące z konta oszczędnościowego (zazwyczaj za wszystkie poza pierwszym), SCB umożliwia wykonanie dowolnej liczby transferów w miesiącu bez dodatkowych opłat.
  • Alternatywą dla rachunku oszczędnościowego może być lokata terminowa (np. lokata przez internet). W przeciwieństwie do konta oszczędnościowego okres trwania umowy lokaty trwa z reguły od kilku do kilkunastu miesięcy. Przez ten czas zgromadzone w depozycie środki są zamrożone i co za tym idzie – niedostępne dla Ciebie. Jeśli zakończysz lokatę przed terminem, stracisz wypracowane zyski. Choć można uznać to za sporą wadę, taka konstrukcja może być także zaletą. Zwłaszcza dla osób, które mają skłonność do impulsywnych wydatków. Wizja utraty zysków dla wielu z nich będzie bowiem istotnym powodem, aby zostawić pieniądze w spokoju i pozwolić im zarabiać.

Szukasz taniego kredytu gotówkowego?

Jeśli szukasz kredytu, którym sfinansujesz bieżące wydatki, realizację planów i marzeń, sięgnij po Mistrzowski kredyt gotówkowy. Mistrzowski kredyt gotówkowy to kredyt na atrakcyjnych warunkach cenowych, z gwarancją stałego oprocentowania. W praktyce oznacza to, że wysokość oprocentowania ani Twoja rata nie wzrosną w trakcie spłaty. Sięgając po kredyt gotówkowy w SCB, pożyczysz nawet 65 000 zł (jeśli jesteś klientem banku, maksymalna kwota dla nowych klientów to 35 000 zł). Będziesz mógł zawrzeć umowę w oddziale lub przez internet i samodzielnie wybrać dzień spłaty rat.

A może kredytu bez odsetek?

Alternatywą dla tradycyjnego kredytu gotówkowego może być sięgnięcie po kartę kredytową. Jeśli spłacisz zadłużenie w okresie trwania okresu bezodsetkowego, Santander nie naliczy odsetek! Wybierając kartę Visa Comfort, będziesz miał na to aż 54 dni (pamiętaj, że okres bezodsetkowy uwzględnia wyłącznie transakcje bezgotówkowe. Jeśli wypłacisz środki z bankomatu, bank naliczy odsetki). Nie zapłacisz także za obsługę karty, a pieniądze będą dla Ciebie dostępne w dowolnym miejscu i czasie. Zawsze wtedy, kiedy będą najbardziej potrzebne. Karta kredytowa jest dostępna przez internet, bez wychodzenia z domu lub od ręki w oddziale.

Materiał partnera

Sprawdź także

wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe – kto może skorzystać, do kiedy złożyć wniosek w banku?

Już od 29 lipca kredytobiorcy mogą składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli wstrzymanie płatności rat kredytu hipotecznego. Jednak …