sztabka złota
Sztabki złota to typowa inwestycja długoterminowa | fot.: materiał partnera

Sztabki złota – nie tylko rekwizyt z sensacyjnych filmów

Scena wynoszenia z sejfu i ładowania sztabek złota przez zamaskowanych złoczyńców powtarza się w niezliczonej ilości filmów. Dlatego sztabki złota kojarzą się z czymś zupełnie abstrakcyjnym i niedostępnym dla „szarego” człowieka. Jest to kompletne nieporozumienie. Po pierwsze sztabki złota nie muszą ważyć po kilkanaście kilogramów,  można nabyć sztabkę o wadze tylko 1 grama. Po drugie każdy może je kupić. Są pewną lokatą środków finansowych, mogą też być atrakcyjnym i cennym upominkiem – na przykład dla dziecka, które po osiągnięciu pełnoletności samo zdecyduje czy przechowywać je nadal, czy zamienić na gotówkę. Najlepszą lokatą są sztabki nowe, w specjalnym opakowaniu, które zapobiega uszkodzeniom, zaopatrzone w międzynarodowe certyfikaty takie jak LBMA – Argor-Heraeus, C. Hafner, Pamp, Umicore, Valcambi, Rand Refinery, Royal Canadian Mint.  Sztabki złota powinny posiadać najwyższą próbę (czyli zwartość czystego złota) 999,9.

Gdzie i jak można nabyć sztabki złota?

Sprzedaż sztabek złota prowadzi warszawska firma artar.com.pl. Oferuje szeroki asortyment zarówno sztabek w stanie menniczym jak i używanych. Ich waga waha się od 1 grama do 1 kilograma. Sztabki o najwyższej próbie posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Sprzedaż odbywa się za gotówkę z pełnym poszanowaniem tajemnicy handlowej. Rejestracja transakcji pojawia się dopiero powyżej granicy 15 000 Euro, co związane jest z międzynarodowymi regulacjami przeciwdziałającymi praniu pieniędzy.

Sztabki złota kupione w artar.com.pl to gwarancja nie tylko autentyczności i pochodzenia złota, ale również profesjonalne doradztwo w inwestycji dopasowane do finansowych możliwości klienta.

Czy warto inwestować w sztabki złota?

Sztabki złota to typowa inwestycja długoterminowa. Nie jest obciążona ryzykiem, natomiast nie gwarantuje szybkiego wzbogacenia się. Na wartość złota nie ma wpływu ani inflacja, ani czasowe ekonomiczne kryzysy. Śledząc giełdowe ceny sztabek złota można przekonać się, że ich wartość systematycznie rośnie. Sztabki złota można w każdej chwili spieniężyć. Zakup złota inwestycyjnego zwolniony jest z podatku VAT, a przy przechowywaniu dłuższym niż pół roku również z podatku dochodowego.  Sztabki złota nie są również obciążone tak zwanym „podatkiem Belki” czyli podatkiem od zysków kapitałowych.

Złoto zawsze zyskuje na wartości podczas klęsk żywiołowych, kryzysów giełdowych i tym  podobnych wydarzeń. Obrót sztabkami złota nie wymaga specjalistycznej wiedzy takiej , która niezbędna jest przy inwestycjach w akcje lub obligacje, ani tak wielkich środków jakie potrzebne są do inwestowania w nieruchomości.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pożyczka

Jakie dane są potrzebne do wzięcia pożyczki?

Obecnie uzyskanie pożyczki gotówkowej jest proste i nie wymaga wielu formalności, a cały proces zazwyczaj …