Komputer z ładnym ekranem
Ludzie, którzy mają kłopoty finansowe, często decydują się na skorzystanie z usług banku lub firmy pożyczkowej.

Szybka pożyczka online – do jakiej kwoty można wziąć?

Ludzie, którzy mają kłopoty finansowe, często decydują się na skorzystanie z usług banku lub firmy pożyczkowej. Jeśli ktoś chce pożyczyć mniejszą kwotę pieniędzy (np. do 1000 zł), może zdecydować się na firmę pozabankową, która w krótkim czasie dostarczy pożądaną sumę na konto klienta.

W jakich sytuacjach może być potrzebna pożyczka?

Szybka pożyczka online jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą opłacić kurs podnoszący kwalifikacje w pracy, zapłacić zaległe rachunki lub wyjechać na wymarzone wakacje. Z chwilówki przez Internet mogą również skorzystać osoby planujące ślub lub przyjęcie komunijne dla dziecka. W przypadku rodzinnego wyjazdu w czasie wakacji za granicę, pożyczka może podreperować domowy budżet. Dodatkowa suma pieniędzy przydaje się również w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, takich jak naprawa samochodu czy kolejna rata za laptopa.

Na jaką sumę można pożyczyć pieniądze?

Pierwszą pożyczkę przez Internet można dostać na kwotę w przedziale miedzy 200 a 1000 złotych. Kolejne pożyczane kwoty rosną stopniowo. Maksymalna kwota zazwyczaj wynosi 5000 złotych. Termin spłaty jest wybierany przez klienta. Może to być 15, 30, 45 lub 65 dni. Po tym czasie, od daty przelania pieniędzy, należy oddać pożyczaną sumę razem z odsetkami. Jeśli klient nie może oddać całej kwoty, powinien jak najszybciej skontaktować się z konsultantem, który wyznaczy nowy termin spłaty. Może się on jednak wiązać z dodatkowo naliczanymi opłatami.

Jak wygląda procedura pożyczania pieniędzy online?

Na stronie internetowej firmy pożyczkowej znajduje się zakładka z wnioskiem, który należy wypełnić. Po przelaniu na konto pożyczkobiorcy opłaty rejestracyjnej w wysokości 0,01 zł, klient dostaje tymczasowe hasło umożliwiające wprowadzenie podstawowych danych osobowych (imię, nazwisko, numer PESEL, numer konta bankowego, numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego). Po przejściu automatycznej procedury weryfikacyjnej, pożyczkobiorca otrzymuje na konto pożądaną kwotę. Czas oczekiwania na pieniądze zależy od transferu międzybankowego, jednak najczęściej wynosi 15-20 minut.

Czy pożyczki online są bezpieczne?

Pożyczki online są bezpieczne, jeśli są brane od wiarygodnej firmy pożyczkowej Można ją sprawdzić na stronie internetowej Krajowego Nadzoru Finansowego (KNF), na stronie Związku Firm Pożyczkowych lub na forach internetowych. Dobrym źródłem informacji są też bliskie osoby, które korzystały z usług określonej firmy pozabankowej.

Sprawdź także

rrso

Czym jest RRSO i jak wpływa na koszt pożyczki?

Szybkie pożyczki przez internet to wygodny sposób na pozyskanie pieniędzy. Korzystamy z nich, gdy pojawiają …