Zaproszenie ślubne
Zaproszenie ślubne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zaproszenia ślubne jak pamiątka

Życie obfituje w różne wyjątkowe chwile. Wszystkie bez wyjątku są godne odświętnej oprawy, specjalnego menu i zazwyczaj wymagają długich przygotowań. Do jednych z najważniejszych życiowych wydarzeń możemy zaliczyć ślub i towarzyszące mu zazwyczaj wesele.

Czas spędzony na świętowaniu należy do najmilszych momentów w życiu nowożeńców. Zapisuje się też zwykle pięknymi chwilami we wspomnieniach wszystkich zgromadzonych gości.

Zaproszenia oraz inne dodatki ślubne

Jednak pamięć ludzka bywa zawodna i lubi płatać figle. Bardzo często okazuje się, że podenerwowanie nowożeńców było tak duże, że część lub nawet większość fragmentów uroczystości związanych ze zmianą stanu cywilnego nie zapisała się należycie w ich pamięci.

Na szczęście można przebierać w szeregu „środków zaradczych”. Księga pamiątkowa, zdjęcia z sesji plenerowej, fotografie z kościoła i sali weselnej oraz film wideo z całego wydarzenia należą do klasyki pamiątek ślubnych. Jest jednak jeszcze jedna wyjątkowa możliwość, która często jest przysłowiową wisienką na torcie wszystkich ślubnych przygotowań. Oczywiście mamy na myśli zaproszenia ślubne.

Wspomnienia ze ślubu
Wspomnienia ze ślubu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przegląd zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne mogą być wspaniałą pamiątką ze ślubu i wesela. Obecnie, istnieje tak szeroka gama przeróżnych wzorów i modeli kart inwitacyjnych, że każdy znajdzie coś dla siebie. Aby zaproszenie ślubne pozostało świetną pamiątką dla nowożeńców, przyszła para młoda już w momencie wybierania odpowiedniego wzoru, powinna zadbać o to, aby zaproszenie trafiało w  gust ich obojga. Nie ma nic gorszego niż zaproszenie, które kojarzy się z nieciekawym kompromisem, lub jest po prostu brzydkie. Zaproszenie ślubne powinno cieszyć oko i jednoznacznie kojarzyć się z pięknymi chwilami spędzonymi w kościele, w urzędzie stanu cywilnego i w sali weselnej.

Obecnie istnieje możliwość wyboru tradycyjnych zaproszeń szablonowych lub kart ręcznie robionych wykonywanych między innymi z papieru.

Możliwe jest jednak przedłużenie trwałości zaproszenia i zamówienie specjalnej wersji wytłaczanej, lub nawet wygrawerowanej lub wypalonej w surowcu innym niż papier.

Ostatnim krzykiem mody są zaproszenia ślubne pamiątkowe, przygotowywane na drewnie, zawierające wszystkie szczegóły ceremonii oraz zdjęcie Pary Młodej

Pamiątki z wesela

Zaproszenie ślubne jest nie tylko pamiątką dla nowożeńców. Karta inwitacyjna ma również niesamowitą wartość sentymentalną dla rodziców i dziadków Pary Młodej. Moment, w którym ukochana córka lub syn zmieniają stan cywilny jest niezapomniany dla każdego mamy i taty. Piękne zaproszenie ślubne na zawsze pozostanie cudowną pamiątką wszystkich chwil spędzonych na planowaniu wesela i samej uroczystości. Jest też pięknym podsumowaniem roli rodzica i uświetnieniem momentu, w którym dorosła już latorośl założyła swoją rodzinę.

Zaproszenia na ślub są także świetną pamiątką dla rodziców chrzestnych Pary Młodej oraz dla świadków (starszych). Upamiętniają bowiem nie tylko samą ceremonię ślubną lecz również ich doniosły udział w całej imprezie. Z ich perspektywy, wesele ma przecież równie wyjątkowy wymiar co z perspektywy nowożeńców. Pięknie wykonana pamiątkowa karta ślubna z pewnością zagości w rodzinnym albumie każdego z nich.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zakochani nowożeńcy na weselu

3 atrakcje weselne, na które warto postawić w dniu ślubu i wesela

Ślub i wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej zakochanej pary. Ta podniosła …