Na co zwrócić uwagę przy zakupie nart
Dla wielu osób głównym wyznacznikiem każdego wyboru sprzętu narciarskiego jest cena | Materiał partnera zewnętrznego

Jakie narty kupić za 1000, 2000 i 3000 złotych?

Wybór odpowiednich nart może sprawić trudność szczególnie tym, dla których będzie to pierwsza para w życiu. Przy zakupie trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą zdecydować o odpowiednim wyborze nart. Na co zwrócić uwagę? Jakie narty możesz kupić za tysiąc, dwa tysiące lub trzy tysiące złotych? Na to pytanie odpowiadamy poniżej!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nart?

Dla wielu osób głównym wyznacznikiem każdego wyboru sprzętu narciarskiego jest cena. Narty mogą, ale nie muszą, być naprawdę drogie, ale zupełnie nie trzeba wydawać na nie wszystkich oszczędności. Jeśli zależy nam na zakupie w jak najbardziej atrakcyjnej cenie, być może dobrym pomysłem okaże się kupno nart… w okresie wakacyjnym, kiedy wyprzedaże szaleją w sklepach stacjonarnych i internetowych. 

Jakość powinna iść w parze z ceną! Wybierając sprzęt z niesprawdzonego źródła lub wątpliwej jakości produkcji, ryzykujesz narażenie się na niebezpieczeństwo i uciążliwe serwisowanie, lub szybką wymianę nart na inny model.

Narty musisz dobrać do swoich preferencji, ale nie tylko. Jeżeli dopiero zaczynasz szusowanie po stokach, wybierz krótsze narty – pozwolą Ci na większą kontrolę jazdy. Zdecyduj się także raczej na miękką wersję. Jeśli nabyłeś już nieco doświadczenia, możesz wybrać dłuższe i twarde narty. Długość nart nie powinna przekraczać odległości od ziemi do Twojego nosa, nie powinna być też krótsza niż od ziemi do klatki piersiowej. Za optymalną długość uchodzi długość do brody.

Oczywiście, same narty nie wystarczą. Do nart musisz dobrać rzepy, wiązania i wygodne buty narciarskie, które nie mogą Cię uwierać ani sprawiać bólu. Ważne jest także znalezienie odpowiedniego kombinezonu lub zestawu, składającego się ze spodni (warto szukać z okazji – np. na nartywarszawa.pl) i kurtki. Nie zapomnij także o kasku i bawełnianej kominiarce, która uchroni Cię od zimna. 

Jakie narty kupić za 1000 złotych?

Nawet już za tysiąc złotych możesz kupić całkiem interesującą parę nart, nawet od renomowanych producentów. Wystarczy, że upolujesz odpowiednią wyprzedaż lub… kupujesz narty dla dzieci, które mogą być tańsze. Jeżeli nigdy nie jeździłeś na nartach, i nie wiesz, czy ten sport w ogóle Ci się podoba, być może nie będziesz chętny na to by wydawać od razu bardzo dużą sumę pieniędzy. Narty do 1000 złotych mogą być bardzo dobrym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami.

Jakie narty kupić za 2000 złotych?

Narty za dwa tysiące złotych zdecydowanie mogą dostarczyć Ci jeszcze więcej frajdy i bezpieczeństwa. W tej cenie można zakupić nie tylko same narty, ale i cały zestaw sprzętu narciarskiego, obejmujący rzepy, wiązania i buty. Przy zakupie butów narciarskich musisz pamiętać o tym, by były odpowiednio dopasowane do stopy, ale jej nie uciskały. 

Jakie narty kupić za 3000 złotych?

Jakie narty kupić za 3000 złotych? Jeżeli dysponujemy takim budżetem na zakup nart, możemy już zaszaleć nieco bardziej. Pamiętaj, że wyposażenie to nie tylko narty, ale i wiele innych akcesoriów wchodzących w skład kompletnego sprzętu narciarskiego. Narty Fischer (poznaj poszczególne modele), znane i uwielbiane na całym świecie, zdecydowanie spełnią swoje zadanie i dostarczą Ci bezpiecznej i udanej jazdy przez lata.

Znalezienie odpowiedniej pary nart nie jest najłatwiejszym zadaniem. Ogromny wybór w sklepach internetowych daje wiele możliwości, ale ciężko może być nam zdecydować się na jeden, konkretny model. Zawsze warto zapytać o rekomendowane rozwiązania i zrobić research przed zakupem. Dobre narty wcale nie muszą być niesamowicie drogie!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

narciarz gogle narciarskie

Na co wrócić uwagę kupując gogle narciarskie?

Właściwie dobrane gogle narciarskie są jednym z najważniejszych elementów ekwipunku osoby kochającej jazdę po białym …