Duża intensywność treningów sprawia, że sylwetka rozwija się proporcjonalnie | fot.: Fotolia

Kobiety do boju! Sztuki walk coraz bardziej popularne

Sztuki walki przez dłuższy czas były kojarzone z mężczyznami – kobiety zawsze widziane były jako delikatne istoty, zupełnie niepasujące do brutalnych sportów takich jak boks, Muay Thai czy brazylijskie Jiu Jitsu. Jednak coraz częściej w mediach społecznościowych aktorki, modelki oraz inne gwiazdy dodają zdjęcia z tego typu treningów. Czy rzeczywiście kobiety w większym stopniu i odważniej wybierają taki rodzaj aktywności? Jakie płyną z tego korzyści?   

– Zdecydowanie możemy zaobserwować zwiększone zainteresowanie płci pięknej sportami walki. Wydaje mi się, że jest taka jakaś koniunktura dbania o zdrowie i sztuki walki oferują w przeciwieństwie do siłowni  oraz zajęć fitness dużo ciekawsze spędzanie tego czasu, który poświęcamy na aktywność z jednoczesnym nabyciem realnych umiejętności – mówi newsrm.tv Marcin Polczyk, założyciel i trener w Academia Gorilla.

Sztuki walki kuszą również zamianami jakie zachodzą w naszym ciele. Duża intensywność treningów sprawia, że sylwetka rozwija się proporcjonalnie, nasza kondycja poprawia się, a temu wszystkiemu towarzyszy redukcja wagi. Co więcej, uczymy się bronić, jednak jak mówi Marcin Polczyk to nie powinna być nasza główna motywacja jeżeli chodzi o rozpoczęcie swojej przygody ze sztukami walki.

Trenowanie takiego rodzaju sportu daje korzyści nie tylko, jeżeli chodzi o sylwetkę. Dzięki  ćwiczeniom stajemy się bardziej pewni siebie, co przekłada się na nasze codzienne życie. Czujemy się lepiej i pewniej w pracy, w kontaktach ze znajomymi czy po prostu idąc ulicą.

Jak się przygotować do takich treningów?

– Najważniejsze jest mocne postanowienie, czyli, żeby za długo nie chodzić wokół tego, nie czaić się, nie czekać na dobrą okazję, tylko po prostu trzeba się wziąć za siebie i przyjść, a potem to już wszystko samo idzie – przekonuje Marcin Polczyk.

@newsrm.tv

Sprawdź także

trening bokserski w domu

Trening bokserski w domu dla początkujących

Coraz więcej osób zaczyna interesować się boksem i chce zacząć treningi, ale nie każdy ma …