narzuty na łóżko
Narzuty bawełniane najczęściej wykorzystywane są po to, aby przykryć łóżko i pościel, by przestrzeń w sypialni wydawała się być uporządkowana, a także chronić poduszkę i kołdrę przed osiadaniem kurzu i zabrudzeniami | fot.: materiał partnera

3 powody, dla których warto zainwestować w narzuty bawełniane

Narzuty to bardzo praktyczne elementy wystroju, zwłaszcza sypialni, gdzie chronią pościel przed zabrudzeniami i kurzem, który w ciągu dnia mógłby się osiadać. Dodatkowo mogą pełnić funkcję ozdobną, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, gdzie trudno jest umieścić wiele różnych akcesoriów. Kupując pledy, trzeba jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Obecnie dużą popularnością cieszą się narzuty bawełniane. Dlaczego warto w nie zainwestować? Podpowiadamy.

Narzuty bawełniane — naturalne materiały

Narzuty bawełniane jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z bawełny, która jest naturalnym materiałem. Dzięki temu jest przyjazna dla skóry i miła w dotyku. Dodatkowo nie przyciąga kurzu tak jak wiele syntetycznych tkanin. Z tego powodu może być używana również przez alergików. Hipoalergiczna struktura tego materiału sprawia, że jest on wykorzystywany nie tylko do produkcji narzut, ale także ubrań, ręczników i innych elementów. Dodatkowo odpowiednio pielęgnowana może nam służyć przez bardzo długi czas.

Narzuty bawełniane — szeroki wybór wzorów i kolorów

Obecnie narzuty bawełniane mogą przybierać różne formy. Dodatkowo łatwo jest je barwić na dowolne kolory. Z tego powodu na rynku znajdziemy szeroką ofertę tego typu produktów w różnych odcieniach. Dzięki temu łatwo jest je dopasować do stylistyki swojego wnętrza i jego zastosowania. Modele żakardowe z geometrycznym wzorem doskonale sprawdzą się w sypialni młodzieżowej, ale również tej urządzonej w nowoczesnym stylu. Z kolei modele tradycyjne w neutralnych kolorach bardzo łatwo dopasować do każdego typu wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim zostało ono urządzone. Producenci obecnie proponują również modele dwustronne narzut.

Narzuty bawełniane — wiele zastosowań

Narzuty bawełniane najczęściej wykorzystywane są po to, aby przykryć łóżko i pościel, by przestrzeń w sypialni wydawała się być uporządkowana, a także chronić poduszkę i kołdrę przed osiadaniem kurzu i zabrudzeniami. Jednak coraz częściej stosowane są również w innych pomieszczeniach, na przykład w salonie do zabezpieczenia kanapy przed zabrudzeniem. Rozwiązanie to doceniają zwłaszcza właściciele zwierząt, a także rodzice małych dzieci. Narzuta świetnie sprawdza się również jako zabezpieczenie fotelu lub niewielkich sof w pokoju dziecięcym. Można jej używać również jako koca i przykryć się nią w chłodny jesienny lub zimowy wieczór, ponieważ jest ona bardzo komfortowa w dotyku i przyjemna dla skóry.

Materiał partnera