Błędy dekoratorskie
Często gdy urządzamy nasze mieszkanie nieświadomie popełniamy różne designerskie wpadki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

5 błędów popełnianych w urządzaniu mieszkania (oraz jak je poprawić!)

Często gdy urządzamy nasze mieszkanie nieświadomie popełniamy różne designerskie wpadki. Ale nic straconego! Metodą prób i błędów możemy bardzo łatwo je naprawić. Dzięki nam dowiesz się, jak nie zostać ofiarą chwilowych trendów oraz jak idealnie dopasować stół do jadalni. A to nie wszystko!

1. Wszystko z tej samej kolekcji

Zdarza się, że chcąc zachować idealnie dopasowane wnętrze, nieco przesadzamy. Takie pomieszczenie będzie wyglądać na pozbawienie charakteru oraz duszy, a przecież tego chcemy uniknąć! Dlatego fanom pasujących do siebie wzorów zalecamy skupić się na dodatkach – takie same poduszki czy dywan o identycznej fakturze co mały dywanik to świetne rozwiązanie!

2. Nie pasujący stół

Urządzanie jadalni nie jest proste, wiemy. Jednak częstym błędem w urządzaniu tego miejsca jest stół, który kompletnie nie pasuje do wnętrza. Najlepszym pomysłem w takiej sytuacji będzie możliwość wykonania stołu na zamówienie. Tym sposobem stół w jadalni spełni każde nasze wymaganie, a do tego z pewnością spodoba się gościom!

 Zobacz Stoły na zamówienie od polskiej marki Hoom

Nowoczesny stół Claire            Zdjęcie: Stół Claire od Hoom

3. Przesyt wspomnień

Zależy nam, żeby ważne dla nas zdjęcia były w widocznych miejscach. To zrozumiałe! Jednak zastawianie stołów, toaletek oraz każdej wolnej przestrzeni zdjęciami sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać na przytłoczone i niechlujne. Naszą propozycją jest stworzenie galerii ściennej – dzięki temu zyskamy dużo wolnego miejsca, a ściana nie będzie wyglądać na pustą.

4. Bycie ofiarą trendów

Co sezon pojawiają się nowe, piękne rzeczy które koniecznie musimy mieć. Każdemu z nas zdarza się paść ofiarą tej potrzeby. Jednak zamiast co sezon wymieniać meble czy większe dodatki na te aktualnie znajdujące się w top trendach, polecamy zainwestować w nigdy nie starzejące się klasyki, a jeśli najdzie Was ochota na sezonowy hit – kupić drobiazg w tym klimacie. Z mniejszym żalem wymienia się podstawki pod kubki, niż krzesła.

5. Zamykanie przestrzeni

Bardzo często nieświadomie zamykamy nasze wnętrze. Jak? Stawiając sofę pod ścianą. Brzmi to paradoksalnie, ale tego rodzaju zabieg sprawia, że pokój wydaje się dużo mniejszy. Najlepiej ustawić sofę w centralnym punkcie pokoju, a stolikiem kawowym wyznaczyć granicę, gdzie zaczyna się przestrzeń wypoczynkowa.

I jak? Wiecie już, jakich błędów nie popełniać? Koniecznie dajcie nam znać, czy wskazówki są dla Was pomocne!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

umywalka nablatowa

Czy warto zdecydować się na umywalkę nablatową?

Instalowana na dekoracyjnym blacie umywalka łazienkowa nablatowa to prawdziwy hit ostatnich lat i jeden z …