podkładka do naczyń
W trakcie przygotowywania świątecznego posiłku przydadzą się przede wszystkim pojemniki kuchenne umożliwiające przechowywanie niezbędnych przyborów w zasięgu ręki | fot.: materiał partnera

Akcesoria kuchenne, które ułatwią przygotowanie i serwowanie świątecznego posiłku

Przygotowywanie tradycyjnych potraw to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Wspólne gotowanie z członkami rodziny jest okazją do zacieśnienia więzi między bliskimi. Zanim jednak zabierzesz się za gotowanie, sprawdź, czy w Twojej kuchni nie brakuje akcesoriów, które ułatwią szykowanie i serwowanie potraw. Podpowiadamy, jakie produkty sprawdzą się najlepiej!

Akcesoria kuchenne ułatwiające przygotowanie świątecznego posiłku

W trakcie przygotowywania świątecznego posiłku przydadzą się przede wszystkim pojemniki kuchenne umożliwiające przechowywanie niezbędnych przyborów w zasięgu ręki. Te niewielkie produkty można postawić na blacie lub podwiesić na relingu kuchennym. Dzięki temu sięganie po noże czy chochle zajmie zaledwie kilka sekund! W ofercie Kuchinox znajdziesz m.in. pojemniki podwieszane w trzech uniwersalnych kolorach – białym, szarym oraz czarnym.

Porządek w szafkach i na blacie to klucz do sprawnego przygotowania świątecznych potraw. Gotowanie aromatycznego barszczu czy doprawianie tradycyjnej ryby będzie łatwe i szybkie dzięki uniwersalnemu organizerowi na przyprawy – trzy praktyczne przegródki pozwalają na segregowanie opakowań.

Akcesoria kuchenne do zlewozmywaków – niezbędna pomoc podczas przygotowywania świątecznego posiłku

Gotowanie dla dużej liczby osób wiąże się z koniecznością mycia i suszenia wielu naczyń. Jeśli nie masz zmywarki, możesz zainwestować w praktyczny ociekacz na zlewozmywak. Niepozorny element ułatwi zachowanie porządku w Twojej kuchni i znacznie usprawni proces zmywania. Wystarczy dopasować go do szerokości zlewu i umieścić w komorze. Ociekacze mogą być wykonane z różnych materiałów. Do małego, jednokomorowego zlewozmywaka polecamy modele z naturalnego bambusa – są one odporne na zniekształcenia i przyjazne środowisku. W przypadku dużych, dwukomorowych zlewów warto zdecydować się na rozsuwane warianty stalowe.

Akcesoria kuchenne przydatne podczas serwowania świątecznego posiłku  

Chociaż świąteczna kolacja przebiega zwykle według ustalonego porządku, wszystkie potrawy muszą być gotowe przed jej rozpoczęciem. Serwowanie poszczególnych dań odbywa się zazwyczaj w pośpiechu – po paru dniach gotowania mało kto chce spędzić większą część Wigilii w kuchni. W nerwowej krzątaninie łatwo o nieuwagę. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w akcesoria zabezpieczające blat przed wysoką temperaturą. Prostym i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie podstawek kuchennych pod naczynia. Dzięki tym niewielkim akcesoriom zyskasz pewność, że Twój blat będzie bezpieczny – nawet gdy postawisz na nim garnek pełen gorącego, świątecznego barszczu.

Gotowanie i serwowanie świątecznych dań wiąże się z powstawaniem wielu zabrudzeń. Dobrze jest więc zainwestować w akcesoria ułatwiające sprzątanie. Przydatnym dodatkiem jest m.in. stojak na ręcznik papierowy. Jego uniwersalny rozmiar zapewnia dopasowanie do każdego kształtu rolki. Dzięki znajdującemu się w zasięgu ręki stojakowi szybko sięgniesz po ręcznik i zatrzesz z blatu plamy z zupy, sosu czy kompotu. Przydatnymi akcesoriami są też podblatowe uchwyty Kuchinox. Te niewielkie elementy służą do mocowania worka na odpadki przy blacie roboczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu wygodnie wyrzucisz obierki po warzywach i inne drobne odpadki, bez konieczności schylania się. Instalacja uchwytu jest szybka i prosta – wystarczy nałożyć go na brzeg szafki kuchennej.

Akcesoria kuchenne na święta – podsumowanie

Przygotowywanie i serwowanie świątecznych posiłków powinno kojarzyć się z radością. Aby ułatwić sobie pracę, warto zadbać o pełne wyposażenie kuchni. Zainwestuj w praktyczne akcesoria kuchenne i ciesz się każdą chwilą Świąt!

Materiał partnera

Sprawdź także

Niezbędne akcesoria w kuchni

Miłośnicy gotowania doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne są odpowiednie narzędzia w kuchni, takie jak …