Łazienka industrialna
Łazienka industrialna | fot.: materiał partnera zewnętrzneggo

Antracytowy grzejnik łazienkowy

Sterowany radiowo grzejnik, w kolorze antracytowym, wpasuje się zarówno do ciepłej łazienki, w której przeważa drewno, jak i do industrialnej, z surową posadzką i kamieniem na ścianie. Posiada funkcje związane z prysznicem i wietrzeniem, a także wentylator, który podnosi, w kilka minut, temperaturę o 2-4 st. C.

Kolor jak odmiana węgla

Antracyt jest jedną z odmian węgla kopalnego, o szklistym połysku i głębokiej, czarnej barwie. Kolor nawiązujący do niego jest przejściowym pomiędzy szarym i czarnym, w zimnym świetle o lekko granatowym zabarwieniu. Lakierem epoxy-polyester, w kolorze antracytowym, pomalowano obudowę grzejnika Pivot z serii Nefertiti, która wykonana jest ze stali wysokogatunkowej.

Grzałkę nurkową wykonano ze stali inox, która, co ważne szczególnie w przypadku łazienki, jest odporna na korozję. Na jego drabince zamocować można 2 uchwyty, które umożliwiają suszenie ręczników lub drobnej bielizny, a ich usytuowanie pozostaje w gestii użytkownika.

System sterowania

Urządzenie ma zamontowany elektroniczny termostat temperatury, którym sterujemy za pomocą drogi radiowej. Można zaprogramować go dla 7 dni tygodnia. Grzejnik jest także kompatybilny z systemem sterowania Pass Program, czyli można zarządzać nim za pomocą programatora lub podłączyć do sieci sterowania. Dzięki zastosowaniu systemu sterowania pozwala zaoszczędzić 25 procent energii.

Funkcje podczas prysznica i wietrzenia

Podczas pracy w trybie Prysznic, grzejnik łazienkowy produkcji Atlantic Polska, najpierw podgrzewa ręczniki, później ogrzewa pomieszczenie, a na końcu suszy ręczniki. Posiada również funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system detekcji otwartych okien. Jego działanie polega na wykryciu, przez czujnik, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia, a następnie na czasowym obniżeniu temperatury w pomieszczeniu.

Łazienka z drewnem
Łazienka z drewnem | fot.: materiał partnera zewnętrzneggo

Wentylator szybko nagrzeje łazienkę

Pivot posiada niezależny, ale zintegrowany wentylator Ventilo o mocy 1000W, który wyposażono w siatkowy filtr powietrza. Uruchamia się go przyciskiem na termostacie, a następnie wybiera czas (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane. Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Ventilo jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4 st. C. dosłownie w kilka minut, nie mówiąc o skutecznym wysuszeniu ręczników.

Łazienka z drewnem lub industrialna

Ze względu na coraz większy wybór drewna egzotycznego, które jest twarde, stabilne i ma niski współczynnik skurczu, rośnie liczba polskich łazienek, w których jest ono stosowane. Wpływ na to ma również postęp w zakresie środków do jego konserwacji. Pivot wpasuje się do łazienki, w której z drewna będzie wykonana zarówno podłoga, jak i długi blat.

Jednak łazienka, w której będzie zainstalowany może być również zaaranżowana w chłodnym stylu industrialnym. W tym celu na podłodze może być wylana surowa posadzka, a na ścianie położony kamień. Elementy te powinny być w kolorach zbliżonych do antracytu, tj. ciemno szary lub grafitowy.

Pivot o mocy 1500W kosztuje 2 460 zł, natomiast 1750W 2 583 zł.

Link do zakładki nt. grzejnika na stronie producenta http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/suszarki_lazienkowe/nefertiti/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

słuchawka prysznicowa

Kreatywne rozwiązania pod półki prysznicowe – jak możemy urozmaicić wystrój?

Wybór odpowiedniej półki prysznicowej może być trudny, ale z kilkoma wskazówkami na pewno uda ci …