Drzwi antywłamaniowe
W przypadku mieszkań w blokach i kamienicach położonych na wysokich kondygnacjach najłatwiejszym do sforsowania elementem wydają się drzwi wejściowe. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bezpieczeństwo domu i mieszkania – jak zapobiec włamaniom?

Wtargnięcie włamywaczy do domu i mieszkania skutkuje nie tylko stratami materialnymi, ale burzy także poczucie bezpieczeństwa domowników. Jak ochronić dom przed nieproszonymi gośćmi i zwiększyć poziom bezpieczeństwa w każdej sytuacji?

Włamywacze stosują różnorodne sposoby na przejęcie cudzego mienia. Próba włamania do mieszkania lub domu może zdarzyć się w każdym momencie, nawet gdy w budynku znajdują się jego mieszkańcy. Szczególnie intensywna aktywność włamywaczy kojarzona jest jednak z miesiącami letnimi, kiedy opuszczamy swoje domy i mieszkanie na dłuższy czas, wyjeżdżając na wakacyjne wojaże. Aby uniknąć włamania i jego przykrych konsekwencji warto zawczasu zadbać o eliminacje słabych punktów mieszkania, które ułatwić mogą nieproszonymi gościom wejście do domu.

Jak zadbać o bezpieczeństwo domu i mieszkania?

Drzwi zewnętrzne, okna, drzwi balkonowe i garażowe to najczęściej wybierane przez włamywaczy drogi do wnętrza domów jednorodzinnych. W przypadku mieszkań w blokach i kamienicach położonych na wysokich kondygnacjach najłatwiejszym do sforsowania elementem wydają się drzwi wejściowe. Z tego powodu warto zdecydować się na modele antywłamaniowe, posiadające wzmocnienia minimalizujące ryzyko przepiłowania zamka, demontażu lub siłowego wyłamania drzwi.

Drzwi antywłamaniowe – jakie wybrać?

Wybierając odpowiednie drzwi antywłamaniowe, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pozwolą wybrać model zapewniający najwyższe bezpieczeństwo. Szczególnie ważnym elementem jest zamek, który oprócz atestu, powinien posiadać również wkładkę bębenkową z zabezpieczeniem przed przewierceniem. Kolejną częścią są rygle, które uruchomione przez zamek, uniemożliwiają otwarcie drzwi. W ofercie firmy Gerda znajdziemy drzwi, które oprócz zamka centralnego, posiadają również zamek dodatkowy oraz do kilkunastu rygli, co znacznie podwyższa właściwości antywłamaniowe. Kolejnym ważnym elementem jest ościeżnica. Najwyższy stopień bezpieczeństwa gwarantują ramy wykonane z metalu, a także dopasowane do konkretnego modelu drzwi. Ciekawym rozwiązanie są opatentowane przez firmę Gerda ciepłe ościeżnice PERFOTHERM®, będące jednym z elementów zwiększającym izolacje termiczną drzwi.

Wzornictwo drzwi antywłamaniowych

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze drzwi antywłamaniowych jest materiał, z którego zostały wykonane. W ofercie firmy Gerda znajdują się drzwi metalowe, panelowe oraz aluminiowe. W zależności od użytego tworzywa, drzwi posiadać mogą zwiększone parametry izolacji akustycznej i termicznej. Różnorodne materiały w połączeniu z nowoczesną technologią pozwoliły stworzyć modele, które nie tylko zapewniają wysokie standardy bezpieczeństwa, ale również charakteryzują się ciekawym designem. W ofercie firmy Gerda znajdują się różne linie wzornicze, od klasycznych i eleganckich modeli, po drzwi nowoczesne i z licznymi przeszkleniami, dzięki czemu możliwości aranżacyjne domu czy mieszkania nie są ograniczone.

Dobrze dobrane drzwi antywłamaniowe to nie tylko większa ochrona przed włamaniem, ale także większy komfort mieszkania. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się parametrami technicznymi oraz doświadczeniem producenta drzwi. Długoletnie doświadczenie firmy umożliwia stworzenie oraz ulepszenie szeregu patentów, gwarantujących wysoką jakość oraz bezpieczeństwo. Wybierając znaną i sprawdzoną markę możemy liczyć ponadto na pewną gwarancję oraz fachowy montaż.

Drzwi antywłamaniowe
Dobrze dobrane drzwi antywłamaniowe to nie tylko większa ochrona przed włamaniem, ale także większy komfort mieszkania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe – dlaczego są takie ważne?

Kupujesz mieszkanie lub dom? A może planujesz ich remont? Przy okazji malowania, cyklinowania, wymiany terakoty …