sypialnia wnętrze w stylu skandynawskim
Dlaczego w tym wypadku biała szafa w sypialni jest jednym z najczęściej proponowanych aranżacji przez architektów wnętrz? | fot.: materiał partnera

Biała szafa w sypialni jako rozwiązanie do małych pomieszczeń – dlaczego warto? 

W czasach, gdy większość ludzi decyduje się na zakup mieszkania w bloku czy kamienicy, gdzie metraż jest zwykle niewielki, sypialnia stanowi jedno z mniejszych pomieszczeń. Wynika to z faktu, iż ze względu na ograniczoną powierzchnię takiego mieszkania, kosztem sypialni zyskujemy, np. większy salon czy dodatkowy pokój. Pomieszczenie to nie pełni już funkcji głównego miejsca do relaksu. Większość naszego życia odbywa się bowiem w salonie, a sypialnia jest miejscem, w którym śpimy i przechowujemy naszą odzież. Dlaczego w tym wypadku biała szafa w sypialni jest jednym z najczęściej proponowanych aranżacji przez architektów wnętrz? Odpowiedź na to i inne pytania poznasz czytając dzisiejszy tekst.

Dlaczego biała szafa w sypialni to dobry wybór?

Przedstawione powyżej problemy, z którymi mierzą się właściciele małych sypialni są bardzo powszechne. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni w taki sposób, żeby pomimo limitowanej powierzchni nie przytłaczała nas swoim rozmiarem. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj zadbanie przede wszystkim o odpowiednią kolorystykę mebli i ścian. Wybierając ciemne barwy pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bardzo ponurego i ciasnego, dlatego lepiej sprawdzą się jasne kolory. Modna od kilku sezonów biała szafa w sypialni sprawdzi się znakomicie – dlaczego?

Po pierwsze – biel wizualnie powiększa przestrzeń. Nic dziwnego więc, że jest to kolor, który od kilkunastu lat, co sezon, króluje wśród meblowych trendów. Jedną z jego głównych zalet jest fakt, iż ma on naturalną zdolność do odbijania światła, dzięki czemu pomieszczenie, w którym się znajduje sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości.

Po drugie – biała szafa w sypialni pasuje do różnych stylów wnętrzarskich. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem romantycznego, rustykalnego stylu, klasycznych rozwiązań czy minimalizmu w pomieszczeniach – jest to mebel, który sprawdzi się w każdym z nich. Jeśli lubisz co jakiś czas zmieniać wystrój swoich wnętrz to mamy dla ciebie dobrą wiadomość: biel charakteryzuje duży uniwersalizm, co pozwala na dopasowanie się różnych wystrojów pomieszczeń.

Innym podnoszonym przez wielu architektów wnętrz argumentem jest lekkość i spokój, jaką nadaje biel. Wydaje się to być kluczowe szczególnie w przestrzeniach, które służą nam do odpoczynku. Biała szafa w sypialni pozwala więc na wprowadzenie harmonii i wyciszenie się. Zadbanie o brak rozpraszaczy w postaci mocnych, wyrazistych kolorów i wzorów to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o pomieszczenie tego typu.

biała szafa minimalizm
Biel wizualnie powiększa przestrzeń | fot.: materiał partnera

Biała szafa w sypialni to stały element mniejszych pomieszczeń

Wskazane w poprzednim akapicie spostrzeżenia wskazujące, że biała szafa w sypialni to dobra decyzja stanowią jedynie jakiś procent korzyści, które przynosi nam wykorzystanie białych mebli. Jeśli przed tobą zadanie wyposażenia takiego pomieszczenia, warto poważnie rozważyć wstawienie ich do siebie. Potwierdza to wielu stylistów wnętrz, którzy często umieszczają je w swoich projektach. Robią to nie tylko ze względu na konieczność optycznego powiększenia przestrzeni, ale także fakt, iż biel świetnie współpracuje z innymi kolorami, które zwykle znajdują się na mniejszych dekoracjach i dodatkach ożywiając nieco sypialnię.

Materiał partnera

Sprawdź także

luksusowe i funkcjonalne wnętrze

Style wnętrz 2023: najpopularniejsze trendy

Trendy w dekoracji wnętrz nieustannie się zmieniają, dostarczając niekończących się źródeł inspiracji dla entuzjastów designu. …