Ceny mieszkań w Warszawie

Każdy, kto interesował się zakupem mieszkania doskonale wie, że na cenę danej nieruchomości składają się nie tylko jej wymiary czy wiek budynku, ale również położenie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Warszawa to nie tylko stolica naszego kraju, ale również miasto, które stwarza dobre warunki do życia.

Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o tym, by w nim zamieszkać. Niestety, zakup mieszkania w tym mieście należy do poważnych inwestycji. Sprawdźmy więc jak wyglądają ceny mieszkań w Warszawie.

Mieszkania w Warszawie – ceny rosną czy maleją?

Nie da się ukryć, że w Warszawie brakuje mieszkań. Mimo wciąż powstających inwestycji budowlanych zainteresowanie nimi jest tak duże, że na idealne mieszkanie trzeba czasem poczekać. Wystarczy wspomnieć o tym, że liczba dostępnych ofert nieruchomości na rynku spadła o 3.56% w porównaniu z zeszłym miesiącem. Nie dziwi więc fakt, że ceny mieszkań rosną. Obecnie średnia, szacunkowa kwota za m² dla Warszawy od początku roku wzrosła o 7.62%. Nie jest to dobra wiadomość dla osób, które dopiero poszukują mieszkania, zaś osoby, które zdecydowały się na inwestowanie w nieruchomości mogą liczyć na to, że sprzedadzą je z zyskiem. Obecnie szacunkowa cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi około 9148 zł.

Wiele zależy od dzielnicy

Każdy, kto interesował się zakupem mieszkania doskonale wie, że na cenę danej nieruchomości składają się nie tylko jej wymiary czy wiek budynku, ale również położenie. Nic więc dziwnego, że ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach Warszawy różnią się między sobą dość znacznie. Obecnie najtańsze mieszkania możemy znaleźć w dzielnicach takich jak: Wawer, Białołęka i Wesoła , zaś najdroższe nieruchomości położone są na terenie Śródmieścia i Mokotowa.

Nowe czy z rynku wtórnego?

Oczywistym jest, że decydując się na zakup mieszkania w Warszawie mimo wszystko nie chcemy wydać zbyt wiele. Dlatego też warto podjąć dobrze przemyślaną decyzję co do tego, czy decydujemy się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, czy też kupujemy w pełni urządzone mieszkanie z rynku wtórnego. W pierwszym przypadku możemy liczyć na nieco niższą cenę, niemniej jednak wówczas musimy liczyć się również z kosztami wykończenia mieszkania, które bywają duże. W przypadku mieszkań już urządzonych możemy ich uniknąć, nie zawsze jednak wyposażenie i wygląd mieszkania spełniają nasze oczekiwania.

Jak sprawdzić cenę mieszkań

Nie da się ukryć, że sporo pośredników w sprzedaży mieszkań chce zarobić na transakcji, przez co ceny mieszkań, jakie możemy znaleźć w ogłoszeniach często są zawyżone. Jak uniknąć takich ogłoszeń? Najprostszym rozwiązaniem jest zdobycie wiedzy o cenach mieszkań. Wbrew pozorom, wcale nie musimy w tym celu zamawiać wyceny u rzeczoznawcy.

Obecnie poznanie cen ofertowych mieszkań w Warszawie dostępne za darmo. Wygodnym rozwiązaniem, które nam na to pozwala jest korzystanie z wyceniarek dostępnych online. Jedną z nich znajdziemy https://sonarhome.pl/. Podając adres oraz inne informacje na temat nieruchomości (np. jej metrażu, piętra na którym się znajduje czy roku budowy budynku) otrzymamy rzetelne informacje na temat ceny danego mieszkania. Dzięki temu podjęcie decyzji o zakupie stanie sie znacznie łatwiejsze a przy tym unikniemy zagrożeń.

Źródło: https://www.mieszkania.xyz/raport-ceny-mieszkan-w-warszawie-iii-kwartal-2018/mieszkania.xyz

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

miejskie życie

Zalety miejskiego życia – poznaj je wszystkie

Chociaż nie ulega wątpliwości, że warunki życia na wsi mogą być naprawdę komfortowe, to jednak …