Czy białe schody to dobry pomysł?

Śnieżna biel to niemalże symbol czystości i jej zastosowanie może całkowicie odmienić dane pomieszczenie wraz z jego optycznym powiększeniem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przy tworzeniu własnej wizji na wnętrze naszego domu lub mieszkania często możemy mieć pewne problemy ze zdecydowaniem się na określoną kolorystykę. Jak się zapewne domyślacie, naszą uwagę najczęściej przykuwa to, co uznajemy za klasykę – czyli kolor bieli. Czy warto się na nie zdecydować? Jakie zalety i wady ma to rozwiązanie? A może jednak powinniśmy wybrać coś innego? Przekonajmy się!

Popularność bieli

Skąd bierze się taka popularność białych schodów? Wytłumaczenia takiej sytuacji możemy poszukiwać w wielu kwestiach związanych z tym kolorem. Śnieżna biel to niemalże symbol czystości i jej zastosowanie może całkowicie odmienić dane pomieszczenie wraz z jego optycznym powiększeniem. Oczywiście może się zdarzyć tak, że uznacie klasyczny odcień bieli za zbyt sterylny i nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na jego nieco „przybrudzoną” wersję.

Białe spiralne schody

Nowoczesne, białe schody. Źródło: https://pl.fontanotshop.com/

Bezcenna uniwersalność

Główną zaletą bieli jest ponadczasowa uniwersalność. Tak naprawdę, gdybyśmy się uparli, to ciężko byłoby znaleźć wnętrze, gdzie niemożliwe byłoby wpasowanie koloru białego. Na dodatek, w bardzo subtelny sposób podkreśla on przestrzeń w naszym domu lub mieszkaniu. Poza tym, biel daje także duże pole popisu wszystkim domorosłym projektantom wnętrz, gdyż to od nas zależy czy będą elementem dominującym w naszym domu, czy może w elegancki sposób wpiszą się w resztę jego wystroju. Pomyślcie tylko o tym, jak świetnie będą wyglądały białe schody na tle innych, znacznie żywszych kolorów?

Białe spiralne schody

Nowoczesne, białe schody spiralne

Problemy

Po zamontowaniu białych schodów napotkamy dwa główne problemy. Pierwsze z nich będzie to, że każde obicie i zarysowanie będzie znacznie bardziej widoczne niż w przypadku schodów, wykonanych z niepomalowanego drewna. Drugą wadą jest to, że wymagają one więcej uwagi i czasu przy sprzątaniu. Szybko zrozumiemy, że białe schody są świetnym miejscem do gromadzenia się kurzu, włosów, sierści zwierząt czy nawet piasku z naszych butów. Jeżeli nie chcemy, aby stopnie łączące piętra wyglądały na zapuszczone, nie unikniemy ich codziennego mycia.

Podsumowanie

Mimo tego, że biel to jeden z kolorów, który z całą pewnością nigdy nie wyjdzie z mody, to nie każdy jest gotowy na zastosowanie go w projekcie swoich schodów. Poszukując powodów takich obaw, często słyszy się o tym, że są one niepraktyczne i wymagają więcej uwagi, niż można im zaoferować. My jednak jesteśmy za coraz częstszym wykorzystywaniem charakterystycznego dla krajów skandynawskich stylu, w którym kolor biały jest punktem centralnym!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

schody metalowe

Schody metalowe nowoczesne — stylowe rozwiązanie dla Twojego domu

Schody to jeden z ważniejszych elementów w każdym domu. Jeśli szukasz stylowego rozwiązania, schody metalowe …