jacuzzi ogród
Masujące całe ciało pęcherzyki powietrza świetnie odprężają i powodują, że odpoczynek podczas kąpieli jest zwyczajnie przyjemniejszy i efektywniejszy | fot.: materiał partnera

Czy warto kupić jacuzzi?

Wiele osób podczas remontowania lub wyposażania zupełnie nowego mieszkania, lub domu zastanawia się nad tym, czy nie zakupić zamiast zwykłej wanny modelu jacuzzi spa. Masaż wodny, który realizowany jest przez taką wannę, charakteryzuje się naprawdę ogromną ilością zalet, lecz zanim podejmie się decyzje o jej zakupie, warto się poważnie zastanowić również nad wadami, które mogą tej inwestycji towarzyszyć. Jak więc wyglądają najważniejsze wady i zalety jacuzzi, a także kto może z takiego masażu wodnego korzystać?

Jakie są najważniejsze zalety jacuzzi?

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy kupić do swojego domu jacuzzi, w pierwszej kolejności powinien się zastanowić nad tym, jakie towarzyszyć temu urządzeniu będą najważniejsze zalety. Co pozytywnego towarzyszy korzystaniu z takiej wanny?
Zdecydowanie najważniejszą zaletą jacuzzi jest to, że wanna ta daje możliwość naprawdę rewelacyjnego wypoczęcia i zrelaksowania. Masujące całe ciało pęcherzyki powietrza świetnie odprężają i powodują, że odpoczynek podczas kąpieli jest zwyczajnie przyjemniejszy i efektywniejszy.
Innego typu bardzo ważną zaletą jest również to, że masaż wodny powoduje znaczne poprawienie krążenia krwi. Osiągane jest to dzięki rozszerzeniu się naczyń krwionośnych, co sprawia, że do każdego zakamarka ciała dostarczana jest większa ilość krwi, a tym samym tlenu i odżywczych mikroelementów.
Nie można także nie wspomnieć o tym, że jacuzzi posiada silne działanie przeciwbólowe, a także wzmacniające działanie układu odpornościowego. Wszystko dzięki temu, że poprawia się przepływ limfy w ciele, co przyczynia się do sprawniejszego usuwania z niego toksyn.

Czy jacuzzi ma jakieś wady?

Jak więc widać ilość zalet, które towarzyszą jacuzzi, jest naprawdę imponująca. Warto jednak wspomnieć, że zakupienie takiego urządzenia ma również dużą ilość wad. Które z nich są najważniejsze?
Z pewnością ogromną wadą jacuzzi jest to, że jest to sprzęt bardzo drogi w zakupie, a także niezwykle kosztowny w zakresie montażu. Jak bowiem wiadomo, montaż jacuzzi to nie tylko zamontowanie samej wanny, lecz również podłączenie całego układu elektrycznego, odpływu wody itd. Wykonanie tego samodzielnie jest zwyczajnie niemożliwe.
Innego typu bardzo poważną wadą jest to, że jacuzzi wymaga regularnych prac konserwujących i czyszczących. Jeśli zaniedba się swoje jacuzzi, bardzo szybko pojawią się w nim szkodliwe bakterie. Z tego powodu stan czystości całego układu hydraulicznego musi być przynajmniej raz w miesiącu kontrolowany. Niewykonanie tego zadania spowoduje szybkie namnażanie się drobnoustrojów, co może spowodować nawet powstanie w instalacji pleśni, która będzie miała bardzo negatywny wpływ na zdrowie.

Czy są osoby, które nie powinny korzystać z jacuzzi?

Na sam koniec warto sobie zadać najważniejsze pytanie, czyli czy są osoby, które nie powinny korzystać z jacuzzi? Przyjmuje się, że ogólnie rzecz biorąc, każdy może z tego wynalazku korzystać, lecz wysoce odradzany jest on w kilku przypadkach. Przede wszystkim nie powinny wchodzić do jacuzzi kobiety w ciąży, a także te osoby, które cierpią na nadciśnienie. Dodatkowo odradzane jest ono osobom cierpiącym na kamicę.

Materiał partnera