oświetlenie elewacji
Lampy zewnętrzne, na które postawisz, muszą dobrze pasować nie tylko do Twoich preferencji, ale i do możliwości danego lokalu | fot.: materiał partnera

Dlaczego oświetlenie elewacji domu jest bardzo ważne?

Chociaż mogłoby się wydawać, że bardzo ważne jest wyłącznie samo oświetlenie domu od wewnątrz, również zadbanie o to od zewnątrz ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto zdecydować się na oświetlenie elewacji, to na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule. Z lektury dowiesz się także, na jakie lampy najlepiej postawić, planując w ogóle taką instalację. Jakie elementy oświetlenia zewnętrznego są teraz uznawane za najmodniejsze? Zapraszamy.

Jakie lampy do oświetlenia elewacji domu wybrać? Czym kierować się podczas ich zakupów?

Lampy zewnętrzne, na które postawisz, muszą dobrze pasować nie tylko do Twoich preferencji, ale i do możliwości danego lokalu. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko wybór właściwego oświetlenia da Ci gwarancję, że będzie ono dobrze i niezakłócenie działać. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że poza domem panują zupełnie inne warunki. Wybrane lampy elewacyjne muszą wykazywać odporność na warunki atmosferyczne, w tym na wilgoć. Klasa szczelności, czyli IP, w przypadku takiego oświetlenia nie powinno być poniżej 44. Jeżeli stawiasz na mniej odporne modele, to pamiętaj, że powinny być wykorzystane pod zadaszeniem, jednak nawet tu nie powinny znaleźć się modele o mniejszym niż IP20. 

Oprócz samej szczelności bardzo ważna jest również oszczędność energii. To, że we współcześnie produkowanych lampach można zastosować energooszczędne żarówki LED, na pewno docenią osoby, które mocno interesują się ochroną środowiska. Przy tym należy wspomnieć, że lampy LED są równie komfortowe i przede wszystkim bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Jeżeli zaś chodzi o ich kolorystykę czy sam wygląd, to tutaj możesz wybierać spośród przeróżnych egzemplarzy. Od tych najprostszych po bardziej charakterystyczne.

lampy elewacja
Stawiając na uniwersalne lampy elewacyjne, w przyszłości bez problemu będziesz mógł zmienić aranżację wokół domu, bez obaw o to, że lampy nie będą do niej pasować | fot.: materiał partnera

Jakie oświetlenie jest najczęściej wykorzystywane na elewacjach domów i budynków mieszkalnych?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie lampy elewacyjne stanowią najlepsze rozwiązanie do budynków mieszkalnych, to musisz wiedzieć, że korzystnie jest postawić przede wszystkim na modele o prostej i niezbyt skomplikowanej formie. Takie zgrabne, a zarazem nadal bardzo ładne modele, zachwycą Cię i swoimi funkcjami użytkowymi i odpowiednim wyglądem. Stawiając na uniwersalne lampy elewacyjne, w przyszłości bez problemu będziesz mógł zmienić aranżację wokół domu, bez obaw o to, że lampy nie będą do niej pasować.

Znajdź właściwe lampy elewacyjne dla siebie

Postaw, chociażby, na niezwykle modne i dostępne w przeróżnych wersjach kinkiety. O ich zaletach można by mówić przez naprawdę długi czas. Designerskie formy tych lamp sprawiają, że bardzo szybko stają się one elementem dekoracyjnym każdego domu czy innego budynku. Również samo mocowanie takich kinkietów nie stanowi zbyt dużego problemu. Chociaż to stosunkowo niewielkie lampy, doskonale radzą sobie z rozświetleniem elewacji, a nawet garażu. Wysokiej jakości kinkiety elewacyjne to nie tylko gwarancja dobrej widoczności po zmroku, ale i bezpieczeństwa codziennego użytkowania. Zadbaj o to, aby wybrane lampy były w 100% sprawne nawet wtedy, gdy będą narażone na działanie wilgoci, wiatru, pyłu czy innych znajdujących się na zewnątrz zabrudzeń.

Umiejętne oświetlenie elewacji domu to nie tylko gwarancja rozświetlonej przestrzeni po zmroku. Wybierając wysokogatunkowe lampy, zagwarantujesz sobie również to, że nie będą one służyły przez kilka tygodni, a znacznie dłużej. Zwróć uwagę na materiały, z których lampy elewacyjne zostały wykonane, a także jaka jest ich klasa szczelności. To da Ci gwarancję satysfakcjonujących wyborów.

Materiał partnera

Sprawdź także

oświetlenie na taras

Oświetlenie na taras – jakie lampy wybrać

Przydomowa strefa do wypoczynku to miejsce, z którego w sezonie wakacyjnym korzystają chętnie domownicy i …