We wszystkich toaletach publicznych dozowniki mydła już dawno wyparły mydelniczki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Domowe dozowniki do mydła

Wyobraź sobie, że jesteś u znajomych i idziesz do łazienki umyć ręce, podchodzisz do umywalki i zastajesz tam mydelniczkę z brudnym rozpaćkanym mydłem – pewnie zostaniesz przy samej wodzie, a o umiejętnościach koleżanki, co do utrzymania czystości w swoim domu, zaczniesz mieć nieco gorsze zdanie. Pewnie nie chciałabyś być taką panią domu, prawda?

Zalety dozowników mydła

We wszystkich toaletach publicznych dozowniki mydła już dawno wyparły mydelniczki. Wpływ na to miały głównie względy higieniczne, ponieważ w toalecie, z której dziennie korzysta kilkadziesiąt lub kilkaset osób ryzyko przenoszenia się chorób zakaźnych jest bardzo wysokie. Dozowniki do mydła sprawiają, że można zniwelować rozprzestrzenianie się drobnoustrojów poprzez bezdotykowe dozowanie mydła. Równie ważne, co względy higieniczne, są względy estetyczne. Jak by wyglądała elegancka łazienka z brzydkim lub brudnym wyposażeniem? Teraz wszędzie przykłada się dużą wagę do tego, aby wnętrza i przedmioty były nie tylko funkcjonalne, ale też ładnie wyglądały, dlatego dozowniki mydła zyskują coraz większą popularność. Kolejną istotną zaletą jest ekonomia – mydło w płynie jest zdecydowanie bardziej wydajne niż zwykłe mydło w kostkach. Gdybyśmy decydowali się na mydło w pianie, to możemy zaoszczędzić jeszcze więcej.

Jaki dozownik do mydła wybrać?

Jeśli szukasz dozownika mydła do domowej łazienki, to musisz uwzględnić kilka elementów. Po pierwsze, czy dany dozownik będzie współgrał z resztą akcesoriów łazienkowych, czyli z uchwytem na papier, lustrem, kubkami łazienkowymi itp. Jeśli jeszcze nie masz kupionych tych akcesoriów, to warto rozejrzeć się za jakąś serią produktów, która ma spójny design, takie rozwiązanie zaoszczędzi Twój czas, a efekt wizualny będzie lepszy. Po drugie, czy chcesz kupić dozownik montowany na ścianie, czy wolnostojący. Jeśli decydujemy się na dozownik naścienny, to musimy się zorientować, czy mamy możliwość montażu na ścianie (zazwyczaj montaż jest na śruby, ale czasami wystarczy klej montażowy). Na rynku są dostępne dozowniki na wkłady oraz na mydło dolewane. Polecamy te drugie, ponieważ są bardziej ekonomiczne i sami możemy wybrać markę mydła, którego będziemy używać.

Dozowniki do mydła DIY

Kupny dozownik do mydła nie jest jedyną opcją, bo zawsze możesz zrobić go sam. Nie trzeba do tego specjalnych umiejętności ani drogich i trudno dostępnych produktów. Wręcz przeciwnie, takie rozwiązanie jest tańsze, a satysfakcja z tego, że sami stworzyliśmy coś z niczego będzie ogromna. Praktycznie w każdym przypadku będzie nam potrzebny kranik z pompką, możemy taki kupić w sprzedaży wysyłkowej lub w marketach z akcesoriami łazienkowymi. Następnie będziemy potrzebować jakiś pojemnik, i tu jest najciekawsza część zabawy, bo możemy użyć właściwie każdej butelki czy innego pojemnika, który dopasujemy do kranika. Poniżej załączamy kilka przykładowych dozowników mydła DIY.

Dozownik do mydła
Możemy użyć właściwie każdej butelki czy innego pojemnika, który dopasujemy do kranika. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Dozownik do mydła
Mydło w płynie jest zdecydowanie bardziej wydajne niż zwykłe mydło w kostkach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Dozownik mydła - lego
Satysfakcja z tego, że sami stworzyliśmy coś z niczego będzie ogromna. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Małgorzata Sanke
Ole.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

grzejniki łazienkowe

Rozwiązania grzewcze w łazience: Dlaczego warto wybrać grzejniki łazienkowe Emultimax?

Inwestycja w grzejnik łazienkowy powinna być przemyślana. Jedynie wtedy jesteś w stanie cieszyć się nie …