jak urządzić salon
Jeśli dysponujesz otwartą przestrzenią pozwalającą na pełne zintegrowanie kuchni i salonu / jadalni, a więc stworzenie kompleksowej strefy dziennej – znakomicie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Elegancki salon w małym mieszkaniu w bloku? To możliwe. Wystarczy pamiętać o tych 3 zasadach

Jeśli mieszkasz w bloku, a do tego Twoje mieszkanie nie należy do zbyt dużych i przestronnych, może wydawać Ci się, że elegancki salon to propozycja zdecydowanie nie dla Twojego M. Otóż okazuje się, że wystarczy jedynie trochę wyobraźni, aby stworzyć w mieszkaniu elegancką przestrzeń, która będzie naszą dumą i zachwyci wszystkich odwiedzających nas gości. Panujące trendy zdecydowanie nam tutaj sprzyjają. Wystarczy pamiętać o tych 3 podstawowych kwestiach.

Po pierwsze – wybierz odpowiedni kolor ścian

Jeśli dysponujesz otwartą przestrzenią pozwalającą na pełne zintegrowanie kuchni i salonu / jadalni, a więc stworzenie kompleksowej strefy dziennej – znakomicie. Jeśli nie, tutaj także znajdzie się proste rozwiązanie, pozwalające cieszyć się większą przestrzenią. Podstawowa kwestia to tutaj kolor ścian. Od tego, jaki wybierzesz, zależeć będzie wizualny odbiór dziennej przestrzeni. Salon w bloku raczej nie imponuje metrażem, dlatego postaw na jasne, stonowane kolory. W ten sposób uzyskasz nie tylko efekt przestrzeni, ale także elegancji. Ponadczasowa biel, dyskretne beże lub surowe, jednak także nieco luksusowe szarości to z pewnością idealne rozwiązanie dla niewielkiego salonu. Jeśli zależy ci na efekcie jeszcze bardziej eleganckim, a nawet nieco wytwornym, zdecyduj się na jedną ze ścian w jasnej, połyskującej tapecie.

Po drugie – postaw na wysokiej jakości materiały

Elegancja i luksus definiują się poprzez jakość. Dlatego wybierając meble i dodatki do swojego salonu postaw na wyposażenie wykonane z materiałów wysokiej jakości. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj z pewnością drewno, które znakomicie sprawdzi się także na podłodze salonu. Zamiast przytłaczającego zestawu lub topornej wręcz meblościanki, wybierz meble modułowe, wolnostojące, pozwalające na pełną dowolność w aranżacji i uzyskanie efektu lekkości wnętrza.

Po trzecie – kup wyjątkowa sofę

Sofa to serce każdego salonu. Pełni nie tylko funkcję czysto praktyczną, tworząc strefę wypoczynku w naszym domu, ale przede wszystkim decyduje o stylu wnętrza. Wybierając sofę, kreujesz klimat i charakter salonu. Pikowana, na stylowych nóżkach lub też prosta, modernistyczna, wręcz surowa, lecz wciąż elegancka – dobrze wybrana sofa sprawi, że salon stanie się po prostu wyjątkowy. Tutaj dobrym rozwiązaniem będą z pewnością także narożniki, które ustawione pod ścianą, pozwolą nie tylko w pełni zagospodarować jeden z kątów pokoju, ale także cieszyć się wolną przestrzenią na środku salonu.

Jeśli szukasz wyjątkowych mebli i inspiracji nie tylko dla swojego salonu, ale także całego mieszkania, wejdź na http://kdcmeble.com/ i stwórz w swoim domu prawdziwie stylową, elegancką przestrzeń. 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lampy do salonu

Jak wybrać idealną lampę do salonu?

Czy zastanawiałeś się, jak ogromny wpływ ma oświetlenie na charakter i atmosferę Twojego salonu? Idealnie …