kobieta śpiąca w łóżku
Porządne łóżko to zakup na lata, więc nie należy oszczędzać na stelażu, a tym bardziej na materacu | fot.: materiał partnera

Fizjoterapeuta radzi jak wybrać wygodne łóżko do sypialni

Łóżko w sypialni wykorzystywane jest do odpoczynku i spania, dlatego można je uznać za jeden z najważniejszych zakupów w każdym domu. Równie istotne, jak wybranie ładnego łóżka, które będzie pasowało do wnętrza, jest zadbanie o to, aby materac był wygodny, a spanie w nowym łóżku nie wiązało się z dyskomfortem. W końcu dobry sen wpływa na nastrój i energię podczas całego dnia, co przekłada się na lepsze relacje z bliskimi i większą wydajność w pracy.

  1. Wybór idealnego materaca
  2. Zalety drewnianych łóżek
  3. Pojemnik na pościel w łóżku – czy warto?

Zakup idealnego łóżka jest jednak trudny, ponieważ trzeba wybrać zarówno ramę, jak i materac. W przypadku tego ostatniego każdy ma inne preferencje związane z twardością, dlatego poprosiliśmy fizjoterapeutę o udzielenie kilku porad, które ułatwią wybór łóżka. Jeżeli więc przymierzasz się do zakupu nowego materaca lub chcesz zmienić wystrój sypialni i przy okazji wymienić łóżko, koniecznie sprawdź poniższe wskazówki. Znajdziesz tu również informację na temat tego, gdzie można zamówić solidne i wygodne łóżko.

Wybór idealnego materaca

W celu ułatwienia sobie wyboru idealnego materaca można zacząć od określenia pozycji, w jakiej najczęściej się śpi. Ważny jest również wzrost osób, które będą korzystały z łóżka. O ile jednak bez problemu można dopasować długość materaca do swojego wzrostu, to nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór wymaga uwzględnienia preferowanej pozycji. Przykładowo osoby, które śpią na plecach, powinny zadbać o wsparcie dolnej części kręgosłupa. Dzięki temu plecy nie będą się zapadały, a sen będzie wyjątkowo komfortowy. Podczas snu na jednym boku dobrze sprawdzi się miękki materac, który będzie mógł dopasować się do kształtu śpiącej osoby. Kolejnym krokiem jest upewnienie się, że materac będzie prawidłowo dopasowany do wagi. Wiele informacji na temat dobierania materacy można znaleźć na stronie sklepu, który oferuje łóżko do sypialni i wszystkie niezbędne dodatki. 

Zalety drewnianych łóżek

Solidne łóżko wykonane z drewna to marzenie wielu osób. Czy taki zakup ma jednak sens? Okazuje się, że tak, szczególnie jeżeli ktoś szuka łóżka na długi czas. Porządnie wykonane drewniane łóżko zapewni wygodę i posłuży wiele lat. W ofercie sklepu internetowego znajdziesz łóżko do każdej sypialni, a w dodatku będzie to mebel, który ma świetny design. Możesz je kupić razem z materacem, aby skorzystać z najlepszej oferty. Wystarczy, że zajrzysz na stronę oferującą łóżko do sypialni i wybierzesz odpowiadającą ci szerokość, długość i inne parametry łóżka. Sklep sprzedaje nie tylko drewniane modele, ale również łóżka lakierowane, tapicerowane i inne warianty. Oprócz łóżka do sypialni możesz tu zamówić łóżko dziecięce i wysokiej jakości meble do różnych pomieszczeń. Dzięki nim stworzysz wspaniały wystrój w każdym pokoju.

Pojemnik na pościel w łóżku – czy warto?

Skoro już wiesz jaki materac do sypialni kupić, powinieneś zastanowić się jeszcze nad pojemnikiem na pościel. Jeżeli nie uwzględnisz go od razu, będziesz musiał korzystać z dodatkowych pudełek wsuwanych pod łóżko. Nie zawsze jednak udaje się je dobrać ze względu na wysokość mebla. Lepiej więc kupić łóżko, które ma wbudowany pojemnik. Zdaniem wielu osób najlepiej sprawdzają się te łóżka, w których pościel można schować po podniesieniu stelaża. Porządne łóżko to zakup na lata, więc nie należy oszczędzać na stelażu, a tym bardziej na materacu. To właśnie połączenie tych dwóch elementów wpływa na jakość snu i samopoczucie. Widać to zresztą na przykładzie osób, które często narzekają na złe samopoczucie wynikające ze spania w niewygodnym łóżku.

Materiał partnera

Sprawdź także

stelaż do łóżka dla osoby otyłej

Jaki wybrać stelaż do łóżka dla osoby z nadwagą?

Czy wiesz, że osoby z nadwagą powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrego stelaża do …