fotel rozkładany
Niektórzy darzą go sympatią za wygodę, inni z kolei, doceniają spryt, jakim wykazuje się w konfrontacji z małym metrażem | fot.: materiał partnera

Fotel rozkładany – postaw na wygodę!

Nowoczesny fotel z funkcją rozkładania może w ciekawy sposób dopełnić aranżacji wielu pomieszczeń. To sprytne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają już nie tylko właściciele kawalerek i małych mieszkań, ale też rodzice poszukujący wygodnych i funkcjonalnych mebli do pokoju nastolatka. Fotel rozkładany zajmuje znacznie mniej przestrzeni niż nawet najmniejsza sofa, a to argument, z którym trudno dyskutować, jeśli przeszkodą dla komfortu jest mała ilość miejsca…

Nowoczesny fotel rozkładany: wygodne i pomysłowe rozwiązanie do małych wnętrz

Niektórzy darzą go sympatią za wygodę, inni z kolei, doceniają spryt, jakim wykazuje się w konfrontacji z małym metrażem. Fotel rozkładany, bo o nim mowa, od momentu pojawienia się w ofercie producentów, zdążył zgromadzić naprawdę spore grono entuzjastów, a sprawcą tego nie jest wyłącznie posiadany przez niego rozmiar. To jeden z mebli, który może zaoferować komfort i funkcjonalność, nie wymagając przy tym wygospodarowania na jego potrzeby dużej ilości miejsca. 

Dzięki takim atutom fotel rozkładany z powodzeniem znajduje zastosowanie zarówno w charakterze mebla wypoczynkowego, jaki i wszędzie tam, gdzie od czasu do czasu jest potrzebne dodatkowe miejsce do spania. Nie, nie przesłyszeliście się – takie meble mogą okazjonalnie z powodzeniem zastąpić łóżko, pod warunkiem, że zadbacie o ich przemyślany wybór. Fotele z funkcją rozkładania ostatecznie różnią się między sobą nie tylko rodzajem tapicerki czy wymiarami, ale też zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. 

Jaki fotel rozkładany do odpoczynku wybrać? 

Takie meble przy odrobinie kreatywności mogą w ciekawy sposób podkreślić charakter aranżacji
Takie meble przy odrobinie kreatywności mogą w ciekawy sposób podkreślić charakter aranżacji | fot.: materiał partnera

Fotel rozkładany w ciągu dnia może być znakomitym miejscem do oglądania telewizji czy czytania książek, w nocy zaś, łatwo zamienić się w wygodne i praktyczne łóżko. Wśród foteli, które oddają do dyspozycji producenci nie brakuje tych dedykowanych osobom dorosłym oraz modeli stworzonych z myślą o użytkowaniu przez najmłodszych. To zarówno fotele rozkładane w standardowych rozmiarach, jak i nieco większe, posiadające dodatkowe udogodnienia czy wbudowane pojemniki na pościel. 

Które z nich najlepiej spełnią swoje funkcje? To zależy, czego od takiego mebla konkretnie oczekujecie. Fotel rozkładany do odpoczynku nie musi posiadać tylu zaawansowanych funkcji i tak mocno rozbudowanej konstrukcji, jak ten przeznaczony do codziennego spania. W przypadku tego pierwszego, bardziej niż względy praktyczne, będą liczyły się aspekty estetyczne. Dlaczego? Bo takie meble bardzo często kupowane są z myślą o strefach relaksu zlokalizowanych w salonach. 

Mały metraż obecnie nie stanowi żadnej przeszkody – nawet niewielkie kawalerki i mieszkania można urządzić zarazem pięknie i funkcjonalnie. Fotele rozkładane idealnie odnajdują się w takich warunkach, dlatego wiele osób chętnie wykorzystuje ich potencjał. Takie meble przy odrobinie kreatywności mogą w ciekawy sposób podkreślić charakter aranżacji i dopełnić wystroju wnętrza. Wystarczy, że postawicie na fotel rozkładany obity tkaniną w wyrazistym kolorze lub posiadający oryginalne kształty. 

Na co zwrócić uwagę kupując fotel z funkcją spania?

Kupując fotel rozkładany z myślą o funkcji spania, powinniście bardziej wnikliwie przyglądać się konkretnym modelom i posiadanym przez nie atrybutom. Pamiętajcie jednak, że nie tylko sam rozmiar określa czy dany mebel ostatecznie spełni wasze oczekiwania i sprawdzi się w praktyce. Wymiary są kluczowym aspektem, jeśli chodzi o dopasowanie do metrażu wnętrza, ale na waszą wygodę równie duży wpływ będą miały rodzaj tkaniny obiciowej, wypełnienie czy zastosowany mechanizm rozkładania, który powinien być maksymalnie prosty w obsłudze i nieskomplikowany. 

Kupując fotel rozkładany z myślą o funkcji spania, powinniście bardziej wnikliwie przyglądać się konkretnym modelom | fot.: materiał partnera

Elementy konstrukcyjne takiego mebla muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów np. drewna lub metalu. Jeśli zaś chodzi o tapicerkę to najlepiej, aby była ona odporna na zaplamienia i przetarcia oraz oddychająca, bo to znacząco ułatwi cyrkulację powietrza podczas snu. Często stosowanym wypełnieniem w fotelach rozkładanych jest pianka poliuretanowa, co nie znaczy, że w ofercie brakuje modeli wypełnionych sprężynami. Te są polecane szczególnie osobom, które oczekują wygody porównywalnej do tej, którą odczuwa się wypoczywając w klasycznym łóżku.  

Gdzie dobrze sprawdzi się fotel rozkładany? Inspiracje i pomysły na aranżację

Fotel rozkładany to mebel wielofunkcyjny i bardzo elastyczny pod kątem aranżacji, a to atuty, które pozwalają na wykorzystanie jego potencjału w różnych pomieszczeniach. Taki mebel idealnie sprawdza się przede wszystkim w małych salonach oraz kawalerkach, w których nie ma możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia na sypialnię, a pokój dzienny pozostaje w bardzo bliskim sąsiedztwie kuchni. Rozkładany fotel to także świetne rozwiązanie do pokoju młodzieżowego, biurowego gabinetu, pokoju gościnnego oraz dużej sypialni, w której części znajduje się dodatkowy kącik wypoczynkowy. Najciekawsze modele foteli rozkładanych znajdziecie w sklepie internetowym sfmeble.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

gothcore metalcore

Gothcore – jak włączyć elementy stylu do codziennego looku?

Gothcore, czyli połączenie stylu gotyckiego ze stylem metalcore wraca na salony i zaskakuje nowymi, drapieżnymi …