Warszawa centrum
Ścisłe centrum Warszawy cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na prestiż oraz bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gdzie zamieszkać w Warszawie? Najpopularniejsze dzielnice stolicy

Każde miasto ma swoje bardziej prestiżowe i nieco mniej chętnie wybierane przez nabywców mieszkań dzielnice. Nie inaczej jest w stolicy – do najbardziej popularnych należą: Mokotów, Śródmieście i Ursynów, a także Praga-Południe oraz Wola. Dlaczego to właśnie te części miasta cieszą się największym zainteresowaniem osób poszukujących nieruchomości?

Prestiżowe, ale drogie centrum

Opublikowany przez portal morizon.pl ranking na najbardziej popularną dzielnicę Warszawy wskazuje, że największym zainteresowaniem cieszą się: Mokotów, Śródmieście i Ursynów – to właśnie w tych częściach stolicy osoby planujące nabycie nieruchomości najchętniej szukają mieszkań. Ścisłe centrum Warszawy cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na prestiż oraz bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową. Trzeba jednak zaznaczyć, że z powodu już istniejącej zabudowy w centrum powstaje niewiele nowych inwestycji, zaś mieszkania zlokalizowane w tej części stolicy należą do najdroższych. Duża popularność Mokotowa spowodowana jest z kolei rozbudowaną infrastrukturą i łatwym dojazdem do innych części miasta. Nie bez znaczenia pozostaje też szeroka oferta kulturalna i edukacyjna, a także wyjątkowy klimat tej dzielnicy.

Inne atrakcyjne dzielnice Warszawy

Wspomniany wyżej ranking wskazuje, że niemałym zainteresowaniem nabywców nieruchomości cieszy się również Ursynów. Ta nieco oddalona od centrum dzielnica zyskała popularność ze względu na dobrze funkcjonującą infrastrukturę i dostęp do metra, a także dużą liczbę terenów zieleni. Ceny mieszkań są tu ponadto bardziej przystępne niż w Śródmieściu. Możliwość zakupu nieruchomości w atrakcyjnej cenie zachęca również do nabywania mieszkań na Pradze-Południe. Wola z kolei ciągle się rozwija, a położenie blisko centrum stolicy i dobra komunikacja z innymi częściami miasta stanowi jej dodatkowy atut. Mieszkania na Woli cieszą się zainteresowaniem także ze względu na fakt, że powstaje tu więcej nowych inwestycji niż w Śródmieściu. Potencjalni nabywcy mogą więc liczyć na szerszą ofertę nieruchomości z rynku pierwotnego w dobrej lokalizacji.

Atrakcyjna cena i dobra komunikacja są najważniejsze

Cena to niewątpliwie jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję o zakupie konkretnego lokum. Specjaliści od nieruchomości zwracają uwagę również na lokalizację jako istotną kwestię, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając mieszkanie. Bliskość centrum jest ważna, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się także dzielnice oddalone nieco od Śródmieścia Warszawy, za to dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami stolicy. Nie ma w tym nic dziwnego – dobry dojazd do pracy, szkoły czy na uczelnię oraz do centrów kultury i rozrywki ma istotne znaczenie w codziennym życiu i pozwala zaoszczędzić czas. Właśnie dlatego najmniej popularne są dzielnice położone na obrzeżach miasta, pomimo znacznie niższych cen za metr kwadratowy w porównaniu do nieruchomości zlokalizowanych w centrum stolicy.

Źródła:

  1. https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/8-powodow-dla-ktorych-warto-zamieszkac-na-woli/10719/
  2. https://metrohouse.pl/news-ix-antyranking-dzielnic-warszawy
  3. https://www.morizon.pl/blog/ranking-dzielnic-warszawy-2019/
  4. https://remaxtrend.pl/gdzie-zamieszkac-w-warszawie
Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Otwock z lotu ptaka

Nie tylko świdermajer, czyli dlaczego warto wybrać się na wypad do Otwocka?

Przepiękne, zabytkowe i drewniane wille w stylu nadświdrzańskim, które cofają nas w czasie, 200 lat …