Akcesoria meblowe sypialnia
Kolorowe akcesoria meblowe w sypialni | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak kolorowe akcesoria meblowe zmieniają klasyczne sypialnie

Od wieków wiadomo o symbolice kolorów oraz o ich wpływie na nasze samopoczucie. W związku z tym sypialnie z reguły urządzamy w stonowanych delikatnych tonacjach, które pozwalają nam zrelaksować się i odpocząć po całym dniu wrażeń. Pamiętajmy jednak, aby tak urządzić pomieszczenie, aby nie było zbyt monotonne. Nic tak nie dodaje charakteru wnętrzu, jak kolorowe akcesoria meblowe.

Mocny kolor w sypialniach się nie sprawdza. Sprawia, że źle nam się śpi; pobudza i rozprasza. Głównie z powodu swojego agresywnego wyrazu bądź jego przytłaczającej ilości. Stąd w neutralnych wnętrzach pojawiają się kolorowe akcesoria meblowe, które stanowią niejako puszczenie oczka w kierunku nieśmiertelnej sypialnianej klasyki. Decydując się na wyraziste akcesoria do mebli, urozmaicamy wnętrze w sposób subtelny, lecz niewątpliwie zdecydowany. Dodatkowo – dzięki tym niepozornym niekiedy elementom – w szybki i łatwy sposób możemy zmienić jego charakter bez zbyt dużej ingerencji. Na pewno nie zmuszają nas do remontu ani ponownego malowania ścian, co czasami wydaje się jedynym wyjściem, gdy obecna aranżacja całkowicie się nam znudzi.

Akcesoria meblowe w kolorach tęczy

Wśród akcesoriów meblowych oferowanych przez producentów możemy przebierać w ogromnej gamie wzorów i kolorów. Wykonane z bardzo różnych materiałów, pozwalają na łatwy dobór elementów, które akurat są nam potrzebne i takiego ich dopasowania do reszty aranżacji, by tworzyły spójną całość lub działały na zasadzie elementu kontrastu.

Stylowo urządzona sypialnia
Stylowo urządzona sypialnia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Uchwyć to!

Dobór kolorowych akcesoriów do mebli najłatwiejszy jest w kwestii uchwytów, gałek oraz innych zewnętrznych elementów mebla, którymi bez trudu odmienimy jego naturę. Dodając do białych, szarych bądź błękitnych mebli uchwyty lub gałki w soczystych i kontrastowych kolorach, takich jak malina, limonka albo granat, możemy nie tylko dodać wnętrzu wyrazu, lecz również całkowicie odmienić styl, w jakim urządzona jest nasza sypialnia. Białe meble z granatowymi lub niebieskimi dodatkami od razu przywodzą na myśl styl marynistyczny. Biel z fioletem to Prowansja, a łącząc żółty z czerwienią od razu przenosimy się do Hiszpanii lub Meksyku. Proste?

Niebanalne aranżacje

Kolorowe elementy doskonale sprawdzają się w stonowanych wnętrzach, w których mają pełnię możliwości, aby zabłysnąć swoim kolorem i formą. Na tle monochromatycznych ścian i mebli wyraźny kolor uchwytów bądź gałek meblowych będzie niebanalnym dodatkiem, który w prosty sposób doda wnętrzu charakteru – będzie stanowić swoistego rodzaju przyprawę w jednolitej kolorystyce sypialni.

Dzięki akcesoriom meblowym w wyrazistych kolorach możemy odmienić klasyczną sypialnię w sposób prosty i oszczędny. Bez wizji remontu, bez kosztownych dodatków i bez spędzenia całego urlopu na wdrażaniu zmian. Wystarczy wyobrazić sobie ulubiony kolor i zajrzeć do oferty sklepu Meblownia, by w jeden wieczór odmienić sypialnię. Śnijcie kolorowo!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sufit w pomieszczeniu

Znaczenie Projektu Sufitu W Projektowaniu Wnętrz

Kiedy zaczynamy planować, jak zaprojektować wnętrze swojego mieszkania, zwykle zaczynamy od ścian i podłóg. Najczęściej …