pościel pranie
Bez względu na to, czy ma się do czynienia z pościelą satynową, flanelową czy też bawełnianą, chce się zadbać o nią we właściwy sposób tak, by służyła przez dłuższy czas | fot.: materiał partnera

Jak prać pościel?

Sypialnia to pomieszczenie, które dla wielu osób jest jednym z najważniejszych w całym domu. To właśnie ten pokój jest oazą spokoju, w której można wypocząć i zregenerować siły. Nie jest tajemnicą, że najistotniejszym elementem wyposażenia tej przestrzeni jest oczywiście łóżko oraz sama pościel. Wymaga ona jednak systematycznego prania, które jak się okazuje, może przyprawić sporo problemów. W końcu nikt z nas nie chce jej zniszczyć, dlatego niezwykle ważne jest to, aby stosować się do odpowiednich zasad. Co warto wiedzieć na temat prania pościeli? Sprawdź sam!

Pranie pościeli w ilu stopniach to robić?

Bez względu na to, czy ma się do czynienia z pościelą satynową, flanelową czy też bawełnianą, chce się zadbać o nią we właściwy sposób tak, by służyła przez dłuższy czas. Jednym z ważniejszych aspektów jest w tej kwestii dobór odpowiedniej temperatury prania. Aby było to możliwe, konieczne jest zwracania szczególnej uwagi na informacje zawarte na metkach tekstylnych, które dołączane są do wielu pościeli. W większości wypadków temperatura, w której pierze się pościel, mieści się w przedziale od 40 do 60 stopni Celsjusza. Nie oznacza to jednak, że będzie tak zawsze, gdyż niektóre tkaniny wymagają specjalnego traktowania. 

Jak poprawnie prać pościel bawełnianą i satynową?

Biała pościel z satyny to jedno z popularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Nie brakuje także propozycji wykonanych z satyny bawełnianej. Pościele te należy prać w klasycznej temperaturze 40-60 stopni. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli masz do czynienia z satyną bawełnianą, konieczne jest zwrócenie uwagi na dodatkowe zalecenie producenta. Pościele te należy również poddawać praniu bez żadnych wybielaczy, gdyż działanie to mogłoby zniszczyć ten materiał. Na samym końcu warto wspomnieć o niezwykle ważnej informacji, która z pewnością ucieszy wiele osób. Pościele wykonane z satyny bawełnianej nie muszą być prasowane.

Pościel z flaneli – niezbędne informacje!

Pościel flanelowa każdemu z nas kojarzy się z przyjemnym ciepłem oraz miękką strukturą. Prawda jest jednak taka, że niepoprawne pranie tego rozwiązania, może bardzo szybko zniszczyć ten materiał. Jeśli chodzi o temperaturę, to nie ma tutaj żadnej niespodzianki – zakres 40-60 stopni Celsjusza będzie w pełni wystarczający. Konieczne jest jednak zwrócenie uwagi na wykorzystywane w czasie czyszczenia środki. Należy stosować wyłącznie łagodne detergenty, a wszelkie wybielacze należy po prostu odstawić na bok. Każdy z nas chce, aby poście z flaneli była możliwie delikatna, dlatego do jej prania warto dodać nieco płynu do płukania. Dzięki temu cecha ta zostanie jeszcze uwydatniona. 

Pościel z kory, czyli jak zadbać o nietypowe rozwiązanie?

Pościel z kory to dość niecodzienna propozycja, która jest jednak niezwykle łatwa oraz praktyczna w utrzymaniu. Właśnie dlatego zaleca się ją osobom zabieganym, które nie mają zbyt wiele czasu na codzienne obowiązki. W przypadku pościeli z kory konieczne jest skupienie się na informacjach producenta. Produkty te różnią się od siebie, dlatego tylko i wyłącznie tak można zadbać o swoje poszewki. 

Materiał partnera

Sprawdź także

elegancka pościel

Przyjemność do kwadratu czyli zalety pościeli 3D

Przebywając w sypialni w domu, szukamy oazy, spokoju, odpoczynku. Warunkiem uzyskania dobrego sampoczucia jest między …