Siarczan magnezu wpłynie korzystnie nie tylko na nasze zdrowie oraz wygląd, ale też ułatwi nam prace domowe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak wykorzystać siarczan magnezu?

Siarczan magnezu wyglądem przypomina sól kuchenną, ale między tymi dwoma produktami występuje kilka różnic. Jest on gorzki w smaku i pozbawiony zapachu, w dodatku niesie wiele korzyści dla naszego organizmu. Dlatego warto mieć ją w naszym domu, a każdego dnia będziemy mogli korzystać z jej dobroczynnego działania. Siarczan magnezu można kupić na: https://naturalniezdrowe.pl/mineraly-i-witaminy-czda/275-siarczan-magnezu-wiadro-5kg-sol-gorzka-epsom-5902721171678.html. A dlaczego warto to zrobić?

Siarczan magnezu pomoże poprawić nasz wygląd

Siarczan magnezu pomoże nam doskonale zadbać o skórę. Świetnie sprawdzi się jako peeling do ciała – wystarczy tylko zmieszać z oliwą lub olejem kokosowym i już mamy gotowy produkt. Jeżeli zależy nam na przyjemnym zapachu, możemy też dodać kilka kropli olejku eterycznego. Nie zapominajmy też, że świetnie zadziała na delikatną skórę twarzy. W tym celu pół łyżeczki mieszamy z olejem arganowy lub migdałowym albo żelem do mycia twarzy. W ten sposób otrzymujemy znakomity peeling, który działa antybakteryjnie, antyłojotokowo oraz antytrądzikowo. Siarczan magnezu będzie również doskonałym składnikiem maseczki – wystarczy tylko zmieszać go z miodem. Siarczan magnezu pomoże nam zadbać nie tylko o skórę, ale też o włosy. Wystarczy tylko go zmieszać z organicznym balsamem, a następnie nałożyć na wilgotne włosy na 20 minut. Taki preparat zwiększy objętość włosów, a także zadziała przeciwłupieżowo i antyłojotokowo.

Siarczan magnezu jest również dobry dla zdrowia

Siarczan magnezu jest bardzo dobrze znany ze swoich właściwości przeczyszczajacych. Dlatego jeśli w nagłych wypadkach musimy oczyścić organizm, to warto po niego sięgnąć. Jednak nie stosujmy go zbyt często, ponieważ to nie wpłynie dobrze na nasz organizm. Jeśli rozpuścimy 2 łyżki siarczanu magnezu w szklance wody, to uzyskamy doskonały środek do walki z oparzeniami słonecznymi lub ukąszeniami komarów. Natomiast, gdy dodamy 2 szklanki do wanny, to uda nam się przygotować relaksującą kąpiel, która złagodzi bóle mięśni, stawów, głowy, a także ogólne zmęczenie. Dodatkowo możemy dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, a osiągniemy jeszcze lepsze rezultaty.

Siarczan magnezu pomoże nam też w pracach domowych

Siarczan magnezu wpłynie korzystnie nie tylko na nasze zdrowie oraz wygląd, ale też ułatwi nam prace domowe. Przede wszystkim świetnie sprawdzi się jako środek zmiękczający pranie. W tym celu powinniśmy zmieszać 4 szklanki siarczanu magnezu oraz 25 kropli olejku eterycznego. Następnie dodajemy 1/4 szklanki do prania, a zobaczycie zdumiewające efekty. Siarczan magnezu warto też stosować w trakcie sprzątania. Ten produkt ułatwi nam czyszczenie fug i płytek – trzeba tylko go zmieszać z płynem do mycia naczyń. Dzięki takiej miksturze sprzątanie stanie się znacznie prostsze i szybsze. Siarczan magnezu świetnie sprawdzi się też w naszym ogrodzie. Wystarczy tylko posypać nią w okół roślin, a bez problemu odstraszy wszystkie insekty. To lepiej wpłynie na nasze uprawy.

Materiał partnera zewnętrznego