Plisy okienne
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak zamawiać plisy okienne online?

Uniwersalnym i alternatywnym względem tradycyjnych metod zasłaniania okien są plisy okienne. Pozwalają one na zaciemnienie pomieszczeń mieszkalnych i nie tylko, a na dodatek są estetycznym elementem aranżacji wnętrza. Można je zamówić w stacjonarnym sklepie z żaluzjami plisowanymi lub wybrać zamówienie przez internet. Jak tego dokonać?

Dlaczego wybrać plisy okienne?

Rolety czy żaluzje plisowane to nowoczesna metoda przesłaniania okien. Plisy pełnią funkcję ozdobną i mogą skutecznie zapewniać prywatną, intymną atmosferę w naszych domach i mieszkaniach. Produkowane są w szerokiej palecie wzorów i kolorów. Mają charakterystyczną formę plisowanego materiału. Można je montować na górnej lub dolnej części okna. Nie ma przy tym znaczenia, jakiego kształtu okna posiadamy w domu. Plisy okienne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wykorzystania standardowych rolet czy żaluzji. Producenci oferują bowiem klientom rolety plisowane do okien trójkątnych, w kształcie koła lub jego wycinka oraz trapezu.

Klient może wybrać, czy za pomocą plis okiennych będzie zasłaniał tylko fragment okna, przesuwając plisę od dołu lub od góry, czy też cały otwór okienny. Sterowanie roletami plisowanymi odbywa się za pomocą linki lub uchwytu. Bardzo prosty montaż i demontaż taki osłon sprawia, że można je wymieniać, jeśli zajdzie taka potrzeba w krótkim czasie.

Jak zamówić?

Plisy okienne dostępne są również w wielu firmach oferujących standardowe osłony okienne. Są też producenci wyłącznie żaluzji plisowanych, u których zamówić można plisy pod wskazany przez klienta wymiar okna i dostosowane do jego kształtu.

Chcąc zamówić plisy, sklep internetowy będzie wymagał od klienta podania przede wszystkim dokładnych wymiarów okna lub okien, w których docelowo będą montowane rolety plisowane. Należy też podać w zamówieniu, czy okno ma standardowy kształt prostokąta lub kwadratu, czy też inny. Jeśli jest to kształt niespotykany, najlepiej umieścić skrócony projekt okna w zamówieniu oraz dokładne rozmiary okna. Następnie trzeba wybrać kolory i wzory rolet plisowanych oraz dokonać płatności za zamówione produkty. Plisy zostaną wysłane do klienta na wskazany adres, zwykle kurierem w ciągu maksymalnie kilku dni. Na zamawiane pod wymiar plisy do niestandardowych okien możemy poczekać dłużej. Plisy można montować samodzielnie, zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu przez jego producenta lub wynająć eksperta, który dokona montażu i poinstruuje nas, jak mamy obchodzić się z roletami plisowanymi oraz w jaki sposób mamy je czyścić.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Przytulne wnętrze

Zapytaliśmy projektantów wnętrz: jakie małe zmiany robią największą różnicę?

Czasami wnętrza wymagają zmian. Niezależnie od tego, czy ich styl wydaje się zbyt przestarzały, czy …