Coraz częściej w polskich domach znajdziemy szare, beżowe, a nawet czarne umywalki | fot.: materiał partnera

Jaką umywalkę łazienkową wybrać? Trendy 2020/2021

Umywalka to obowiązkowy element, który musi znaleźć się w każdej łazience. Ta armatura łazienkowa powinna spełniać wszystkie oczekiwania, zarówno te praktyczne, jak i estetyczne. Musi być także dostosowana do potrzeb rodziny. Warto więc wybrać wyjątkowy model, który zachwyci swoim wyglądem. Nowoczesne umywalki łazienkowe to istne perełki, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz. Dostępne na rynku produkty zachwycają swoim wyglądem, kształtem, a także kolorem. W tym tekście poznasz najświeższe trendy i umywalki w wielu odsłonach.

Umywalki nablatowe – hit ostatnich sezonów

W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się modele nablatowe oraz te wpuszczane w blat. Ciekawa forma tego elementu wyposażenia łazienki może dodatkowo pełnić także funkcję dekoracyjną. Co więcej, niewielka umywalka umieszczona na blacie to idealne rozwiązanie do małej łazienki, czyli jak widać, nawet w niewielkiej przestrzeni może być modnie i funkcjonalnie.

Nowoczesne modele z cienkimi rantami

Styl nowoczesny jest aktualnie silnie związany z minimalizmem. Dość często jest on związany z oszczędnością formy. Jednym z przejawów tego stylu jest próba stworzenia cienkich krawędzi w ceramice łazienkowej, chodzi tu przede wszystkim o ranty. Ranty w stylu minimalistycznym prezentują się niezwykle elegancko, a miski nie posiadają żadnych dodatkowych elementów, takich jak blat czy miejsce na niezbędne łazienkowe akcesoria.

Minimalistyczne umywalki z odpływem liniowym

Jesteś fanem geometrycznych i minimalistycznych rozwiązań? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, to zainwestuj w umywalkę z odpływem liniowym. Te modele to prostota, która intryguje. Co więcej, brak jakichkolwiek zaokrąglonych elementów na rzecz odpływu liniowego to całkiem nowa jakość ceramiki sanitarnej. Warto dodać, że ta armatura łazienkowa jest zaprojektowana w taki sposób, aby sprawiała wrażenie jednolitej bryły. Szczelina odpływu w tych modelach jest praktycznie niewidoczna. Minimalistyczne umywalki z odpływem liniowym bardzo często charakteryzują się prostokątnym kształtem, który pozwala na montaż dwóch baterii.

umywalka łazienkowa trendy
Styl nowoczesny jest aktualnie silnie związany z minimalizmem | fot.: materiał partnera

Trendy 2020 – kolorowe umywalki

Okazuje się, że aktualnie umywalka nie musi być biała. Planujesz remont, który całkowicie odmieni Twoje wnętrze? Jeśli tak, zainwestuj w model w kolorze. Kolorowe umywalki łazienkowe to jeden z głównych trendów w roku 2020 i 2021. Co więcej, modele o oryginalnej barwie są w stanie stworzyć wyjątkową aranżację łazienki, a drugiej strony stać się jej bazą lub elementem, który przyciągnie uwagę. Aktualnie na rynku bez problemu znajdziemy bogatą gamę tych produktów – nie tylko w pastelach, ale także w intensywnych kolorach.

A może umywalka na wymiar?

Umywalki na wymiar stały się popularne dość niedawno. Po te modele najchętniej sięgają architekci oraz projektanci wnętrz. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy pewność, że nasza łazienka będzie funkcjonalna, a z drugiej strony możemy liczyć na wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd wnętrza. Warto jednak wspomnieć o tym, że nowoczesne umywalki na wymiar są o wiele droższe od standardowych modeli. Tego typu armatura łazienkowa z pewnością wniesie do każdej aranżacji styl i szyk.

Analizując trendy w umywalkach łazienkowych, śmiało można stwierdzić, że klasyka i biel przechodzi kryzys. I choć jest to barwa, która rozjaśnia wnętrza i optycznie je powiększa, aktualnie bywa wypierana przez nieco inne rozwiązania. Coraz częściej w polskich domach znajdziemy szare, beżowe, a nawet czarne umywalki.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

płaszcz szafa kapsułowa

Jak skomponować sezonową szafę kapsułową? 

Szafa kapsułowa, to idealny patent na zachowanie porządku wśród ubrań. Znacznie ułatwia ona komponowanie  zestawów. Sprawia, …