Kinkiet w stylu industrialnym
Przyjmuje się, że we wnętrzach industrialnych dodatki ograniczone są do minimum, dlatego lampa i kinkiety powinny być bardzo wyraźnym i dobrze dobranym akcentem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki kinkiet do wnętrza industrialnego?

Początki stylu industrialnego sięgają lat 50. Do nas przyszedł on zza oceanu. A obecnie z roku na rok staje się coraz modniejszy. Ważną rolę w takich wnętrzach pełnią lampy, jak również oświetlenie ścienne, czyli kinkiety. Czym zatem powinniśmy się kierować przy wyborze lampy?

Styl industrialny – czym się charakteryzuje?

Bardzo często wnętrze industrialne, to zagospodarowane poddasze, fabryka, magazyn. Często też jest ono stylizowane na właśnie takie pomieszczenie. Przede wszystkim to duża przestrzeń z surowym wykończeniem. W kuchniach i salonach znajdują się elementy instalacji, np. wentylacyjnej. Oprócz tego ściany pokrywa zwykle jedynie beton, dobrze widziana jest tu ponadto ściana cała wykonana z cegieł.

Kolorystyka wnętrza bazuje na jasnych barwach, ponieważ właśnie takie optycznie zwiększają  przestrzeń. Okna w takich pomieszczeniach są zazwyczaj duże i nie zasłania się ich zasłonami.

Lampy i kinkiety we wnętrzu industrialnym

Przyjmuje się, że we wnętrzach industrialnych dodatki ograniczone są do minimum, dlatego lampa i kinkiety powinny być bardzo wyraźnym i dobrze dobranym akcentem.

Wnętrza industrialne to przestrzenie większych rozmiarów, dlatego potrzebne jest, aby znajdowało się w nich dużo źródeł światła. Kinkiety rozmieszczone w kilku miejscach są jak najbardziej wskazane. Szczególnie jeżeli tym wnętrzem jest poddasze domu.

Jak wygląda lampa w stylu industrialnym?

Dla wnętrz loftowych charakterystyczne jest to, że zazwyczaj umieszczane są w nich meble, jak również dodatki, które wyglądają, jakby były zużyte, albo jakby były bardzo długo używane. Lampy do takich wnętrz często prezentują się jak te wyciągnięte prosto z magazynu, hali produkcyjnej.

Wśród popularnych modeli kinkietów, zazwyczaj pasujących do większości wnętrz industrialnych znalazły się modele, których klosz przypomina klatkę, wykonaną z metalowych pręcików.

Ciekawie prezentują się też kinkiety industrialne w formie dużej żarówki. Wyglądają tak, jakby ktoś właśnie ściągnął z nich klosz. Mimo że są to kinkiety, lampy te mogą być zawieszone na długim kablu. Ich zaletą jest to, że świecą jasnym równomiernym światłem.

Trzecim najbardziej znanym typem kinkietu industrialnego jest regulowany reflektor z nieprzeźroczystym kloszem. Najlepiej, aby był biały, czarny, lub metaliczny.

Podsumowując, kinkiet w stylu industrialnym ma prostą formę. Taką, która wpisuje się w surowość wnętrza loftowego. Warto, aby był stylizowany na starą lampę i jednocześnie oświetlał dużą przestrzeń.

Zobacz też: https://technodeluxe.pl/lampy-scienne-i-kinkiety/kinkiety-industrialne

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aranżacja wnętrza w małym mieszkaniu

Czym się kierować urządzając małe mieszkanie?

Małe mieszkanie to niewiele zachodu przy jego aranżacji? To tylko pozory. Wnętrza o niewielkim metrażu …