Strona główna / Styl życia / Dom / Jaki kolor łóżka wybrać?
Kolory łóżek
Pistacjowa zieleń, śnieżna biel czy może barwa rafy koralowej? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki kolor łóżka wybrać?

Pistacjowa zieleń, śnieżna biel czy może barwa rafy koralowej? Możesz mieć łóżko w każdym z tych kolorów, a nawet w wielu, wielu innych. Tylko na jaki kolor najlepiej się zdecydować?

Łóżko to najważniejszy element sypialni, nie tylko ze względu na praktyczne funkcje jakie pełni, ale i jako estetyczna dominanta kompozycji wnętrzarskiej, która przez wzgląd na swe gabaryty, w znacznym stopniu decyduje o generalnym wrażeniu wizualnym pokoju sypialnianego, warto więc solidnie przemyśleć jak będzie wyglądało i w jaki sposób zostanie zaaranżowane. (Czytaj więcej na benetsleep.pl)

Bogato zdobione ramy łóżka mają swoją długą historię, jednak w ostatnich latach można było zauważyć odwrócony trend- konsumenci częściej wybierali łóżka ascetyczne, a rekordy sprzedaży biły drewniane lub metalowe ramy, których głównym zadaniem było po prostu trzymanie w ryzach materaca i które były swoistym tłem sypialnianych dodatków- pościeli, narzut i poduszek. Na szczęście, można mówić o renesansie łóżka, jako stylowego mebla, które prócz swych podstawowych funkcji, może być też cieszącym oko dziełem sztuki użytkowej.

Łóżko całe
Bogato zdobione ramy łóżka mają swoją długą historię, jednak w ostatnich latach można było zauważyć odwrócony trend- konsumenci częściej wybierali łóżka ascetyczne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wraz z powrotem do łask ozdobnych ram łóżka, pojawił się też nowy trend personalizacyjny, polegający na tym, iż producenci mebli dają swym Klientom wolną rękę na etapie projektowania mebla- pozwalając im na samodzielne zadecydowanie o takich szczegółach jak kolor obicia, pikowanie zagłówka czy wygląd nóżek, na których będzie stało łóżko, a ze swej strony deklarując dobór materiałów i wykonanie.

Możliwość posiadania łóżka w niemal każdym kolorze tęczy jest z pewnością niezwykle atrakcyjna, ale i może rodzić niemałe dylematy decyzyjne. Przedstawiamy nasz krótki poradnik po kolorach obić łóżka, w którym postaramy się przybliżyć ich wady i zalety, a także rozważyć kwestię tego, do jakich wnętrz będą najlepiej pasować.

Łóżko całe - bok
Możliwość posiadania łóżka w niemal każdym kolorze tęczy jest z pewnością niezwykle atrakcyjna, ale i może rodzić niemałe dylematy decyzyjne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jasne kolory- biel, kość słoniowa, beże, jasne szarości

Jasne barwy od kilku lat są najsilniejszym trendem wnętrzarskim- zarówno jeśli chodzi o kolor ścian, jak i mebli i dodatków. Trudno się temu dziwić, gdyż potrafią zdziałać cuda- powiększają mikre pokoje czy mieszkania, sprawiają, że wnętrze wygląda świeżo, elegancko i dają ogromne pole do popisu dla dekoratorskiej wyobraźni, gdyż można je dowolnie stylizować za pomocą dodatków. Niestety, ich niezaprzeczalnym minusem jest fakt, iż wymagają wzmożonej dbałości o czystość.

Mocne kolory- zielenie, czerwienie, żółcie, pomarańcze, niebieskości

Takie kolory świetnie sprawdzają się do wnętrz dla dzieci lub nastolatków, a także osób, które lubią silne i duże akcenty kolorystyczne- łóżko w ostrej, nasyconej barwie z pewnością nada sypialni energii i będzie jej dominującym, przykuwającym uwagę elementem. Minusem łóżka w mocnym kolorze jest fakt, iż zawęża ono nieco możliwości aranżacyjne, więc jego zakup należy dobrze przemyśleć i być naprawdę zadeklarowanym i dozgonnym miłośnikiem wybranego koloru.

Ciemne kolory- wiśniowe czerwienie, butelkowe zielenie, granaty, bakłażanowe fiolety

Ta grupa kolorów została wyodrębniona od opisanych wyżej barw mocno nasyconych i wspomnianych poniżej klasycznych, ciemnych kolorów, gdyż daje ona nieco inny efekt. Z jednej strony są to kolory szalenie eleganckie, nadające wnętrzu niesamowitej klasy, z drugiej zaś jednak strony są one odważne i wyrafinowane, na pewno nie jest to zachowawcza propozycja dla osób chcących mieć po prostu schludne wnętrze, więc aby zdecydować na łóżko w którymś z powyższych kolorów, trzeba odwagi, gustu i spójnej wizji dotyczącej wystroju całej sypialni.

Ciemne kolory- czekoladowe brązy, grafitowe szarości, czerń

Absolutna klasyka, barwy z cyklu “to się nie może nie udać”. Te kolory zawsze bronią się same, swoją uniwersalnością i elegancją, wspaniale poddają się też różnorakim aranżacjom. Niestety jednak, w niewielkich wnętrzach mogą dawać nieco depresyjny efekt przytłoczenia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

spersonalizowane ferrari

Marki samochodów luksusowych stawiają na spersonalizowane auta. Żeby je kupić musisz mieć zaproszenie

Polacy coraz chętniej kupują luksusowe samochody. Oprócz wygody i mocy liczy się możliwość personalizacji auta. W …