armatura umywalkowa
Pomimo tego, że w aranżacji łazienek nie ma sztywnych zasad, to jednak korzystniej jest wybrać baterie umywalkowe, a także i baterie wannowe czy prysznicowe pochodzące od tego samego producenta z tej samej linii | fot.: materiał partnera

Jakie baterie umywalkową są modne w 2022 roku?

Łazienka jest tym pomieszczeniem, które ze względu na swoją funkcjonalność i estetykę zmieniło się bardzo w ciągu ostatnich lat. Można wręcz stwierdzić, że łazienka przeszła prawdziwą metamorfozę. Każdy element jej wyposażenia jest niezwykle ważny i ma wpływ na jej postrzeganie, charakter i komfort użytkowania. Z pewnością jednymi z ważniejszych są baterie umywalkowe, które znajdują się w centralnym miejscu. Jeśli chcesz dowiedzieć się tego, jakie baterii do umywalki są obecnie modne i czym kierować się podczas ich wyboru – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Funkcjonalne i designerskie baterie umywalkowe

Ostatnie sezony, a także i projektanci wnętrz czy producenci pokazują nam co będzie modne w najbliższych sezonach. Jeśli chodzi o baterie umywalkowe to tak samo ważna jest obecnie ich estetyka, co parametry techniczne. Producenci skupiają się na tym by baterie były trwałe, bezproblemowe podczas czyszczenia, a także by były wyposażone w funkcjonalności umożliwiające zmniejszenie zużycia wody.

Baterie umywalkowe, które są obecnie modne nie tylko posiadają na końcu wylewki perlator, którego zadaniem jest napowietrzenie wypływającej wody, zwiększenie jej objętości, ale także i inne technologie, których zadaniem jest zmniejszenie zużycia wody. Są to różnego typu ograniczniki ciepłej wody, które znajdują się na głowicy i inne. Obecnie też dużą popularnością cieszą się bezdotykowe baterie umywalkowe, które jeszcze kilka lat temu były popularne tylko w łazienkach publicznych. To właśnie one uchodzą za najbardziej ekologiczne. Korzystając z nich zużywamy bowiem tylko tyle wody, ile naprawdę potrzebujemy, poza tym są to modele, które są bezproblemowe podczas czyszczenia.

umywalka
Producenci skupiają się na tym by baterie były trwałe, bezproblemowe podczas czyszczenia, a także by były wyposażone w funkcjonalności umożliwiające zmniejszenie zużycia wody | fot.: materiał partnera

Jaki kolor baterii umywalkowych jest obecnie modny?

Oczywiście nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Od kilku sezonów dużym zainteresowaniem cieszą się złote baterie umywalkowe, a także i te w kolorze czarnym. Wciąż popularne są jednak baterie chromowane, które wybierane są do różnych typów aranżacji. Wiele zależy więc od stylu aranżacji, od zasobności portfela. Czarne baterie umywalkowe czy te w kolorze złotym są bowiem zazwyczaj sporo droższe.

Decydując się na te baterie umywalkowe należy jednak zwrócić uwagę na ich jakość. Dobrze, aby posiadała trwałą powierzchnię, która nie ulegnie zniszczeniu podczas czyszczenia. Najkorzystniej jest wybrać baterię umywalkową, która posiada powłokę PVD.

Baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe  – z tej samej linii?

Pomimo tego, że w aranżacji łazienek nie ma sztywnych zasad, to jednak korzystniej jest wybrać baterie umywalkowe, a także i baterie wannowe czy prysznicowe pochodzące od tego samego producenta z tej samej linii. Wtedy to ze względu na estetykę, a także i funkcjonalność będą spójne. Często także decydując się na zakup kilku modeli z tej samej serii liczyć można na dodatkowy rabat.

Materiał partnera

Sprawdź także

łazienka w stylu angielskim

Łazienka w stylu angielskim – jak ją urządzić?

Łazienka w stylu angielskim łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. Urzeka pięknymi akcentami o tradycyjnym …