firany do salonu
Salon to zwykle największe pomieszczenie w domu. Spędzamy w nim mnóstwo czasu i zwykle pełni funkcję miejsca wspólnych spotkań domowników oraz spotkań z przyjaciółmi | fot.: materiał partnera

Jakie firany do salonu wybrać? – Modne firany do salonu

Piękne firany do salonu to dekoracje okienne, które od zawsze pełnią istotną funkcję w naszych domach. Wystrój salonu bez zasłon, czy firanek może być smutny i przygnębiający, a dodatkowo mało funkcjonalny. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, w którym przedstawiamy zalety firan do salonu, również firanek do salonu z balkonem, które doskonale spełnią swoją funkcję i będą pięknie wyglądać. Firanki do salonu to dziś efektowne wzornictwo, niebanalna kolorystyka, przyjemne materiały, a także gotowe firany do kupienia na wymiar.

Firany do salonu – dlaczego warto?

Salon to zwykle największe pomieszczenie w domu. Spędzamy w nim mnóstwo czasu i zwykle pełni funkcję miejsca wspólnych spotkań domowników oraz spotkań z przyjaciółmi. Dlatego cenimy sobie szczególnie dobry wygląd salonu i zwracamy pilną uwagę na jego wystrój oraz funkcjonalność. Firany i zasłony są nieodłącznymi elementami, które dekorują salon w sposób wyjątkowy. Zasłony umożliwiają nam osłonięcie się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i pozwalają czuć się bezpieczniej, ale nie przepuszczają światła. Często więc decydujemy się na wariant mieszany, a mianowicie firany z zasłonami. My jednak skupimy się dziś na firankach do salonu. Warto je wybrać przede wszystkim dlatego, że jednocześnie zasłaniają widok do wnętrza domu z zewnątrz, dekorują wnętrze i sprawiają, że jest bardziej przytulne. Dodatkowo firany w przeciwieństwie do zasłon przepuszczają znaczną część światła słonecznego, co ma ogromne znaczenie w salonie. Dzięki firanom będziemy mogli dłużej cieszyć się na naturalnym światłem w pokoju. Firana nie odgrodzi nas od światła z zewnątrz, ale skutecznie ochroni przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Nowoczesne firany do salonu z balkonem

Do salonu z balkonem najlepiej wybrać firany o odpowiedniej długości. Szukajmy więc firanek dłuższych, które sięgając nieomal ziemi będą dobrze osłaniać całe okno balkonowe oraz wyjście na balkon lub taras. Jedyne czego potrzebujemy to miarka, którą powinniśmy zmierzyć odległość od karnisza do końca ramy okna. Dzięki temu firanka będzie wyglądać w naszym salonie estetycznie i oczywiście będzie spełniać należycie swoją funkcję. Jeśli mamy w mieszkaniu dużo roślin, firanka będzie lepszym rozwiązaniem dziennym niż zasłony, ponieważ znaczna część światła zostanie w naszym domu. Ponadto ciekawe wzornictwo na firankach może tworzyć ciekawe i ujmujące miraże świetlne w naszym ulubionym salonie, co dodatkowo wzmocni efekt dekoracyjny.

Modne firany do salonu na wymiar

Jeśli wciąż przed zakupem firan hamują Cię myśli, że trzeba uszyć je na wymiar, to pora poznać prawdę. Modne i eleganckie firany w wielu wersjach kolorystycznych możemy już dziś nabyć na wymiar i to w dodatku bez wychodzenia z domu. Modne firany do salonu na wymiar to zakup o wiele mniej problemowy niż samodzielne szycie firan lub zamawianie ich u krawcowej. W dodatku mamy możliwość zwrotu towaru, co raczej nie będzie możłiwe jeśli zakupimy materiał, a potem dopiero udamy się do krawcowej. W dodatku mamy pewność, że gotowe firanki będą pasować do wystroju. Gotowy projekt możemy przejrzeć w katalogu producenta lub przeczytać opis, w którym znajdują się proponowane rozwiązania i style wnętrzarskie, do których dana firanka będzie pasować najlepiej. Zakup firan na wymiar to rozwiązanie komfortowe, a jeśli firany do salonu nie będą pasować, nieużywany i zapakowany produkt możemy zwrócić.

Artykuł napisany we współpracy z Room99.pl

Materiał partnera

Sprawdź także

Firany do salonu

Firany ażurowe – do kuchni i sypialni

Ażurowe firany, to modele z dużymi prześwitami, które pełnią w głównej mierze funkcje dekoracyjną. W …