blender kielichowy
Nowoczesne technologie AGD doskonale wspomagają decyzję o zdrowszym odżywianiu | fot.: stock.adobe.com

Jakie są rodzaje blenderów? Poznaj najważniejsze różnice

Blender to jedno z podstawowych urządzeń w każdej kuchni. Wraz z popularyzacją trendu zdrowego żywienia, blendery są często wykorzystywane do wykonywania pysznych zup kremów, smoothie czy past kanapkowych. Przeglądając jednak propozycje blenderów, możemy zdziwić się, jak wiele rodzajów tego urządzenia jest dostępnych na rynku. Jakie typy blenderów możemy wykorzystać w swojej kuchni? Sprawdzamy razem ze sklepem internetowym al.to.

Blender ręczny

Blender ręczny to wygodne urządzenie, którego budowa ogranicza się do jednej ergonomicznej rączki zawierającej w sobie silnik, a także zestawu końcówek, które możemy wykorzystać do różnych prac kuchennych. Blender ręczny jest najmniejszym wariantem dostępnych blenderów, który wyróżnia się bardzo łatwą obsługą, często ograniczoną jedynie do dwóch, maksymalnie trzech przycisków. Blender ręczny ma jedną podstawową zaletę – przy swojej uniwersalności jest niezwykle praktyczny w przechowywaniu, co sprawi, że zmieści się nawet w kuchni wypełnionej innymi sprzętami. Klienci bardzo doceniają wymienione funkcjonalności, dlatego często stawiają na blendery ręczne. Ich pełną ofertę znajdziesz w sklepie al.to: https://www.al.to/g-19/c/1792-blendery.html.

Blender kielichowy

Blender kielichowy to – w porównaniu z poprzednikiem – znacznie większy sprzęt, który jest przeznaczony do zadań specjalnych. W tym przypadku kielich stoi na blacie, a my nie musimy, jak w przypadku blendera ręcznego, trzymać urządzenia w ręku. Wystarczy, że umieścimy odpowiednie składniki w kielichu urządzenia i przymocujemy pokrywkę. W tego typu urządzeniach mechanizm odpowiedzialny ze blendowanie umiejscowiony jest na spodzie kielicha, a więc proces rozdrabniania jest dodatkowo wspomagany przez siłę grawitacji. Blender kielichowy jest znacznie bardziej obszerny, pomieści bardzo dużo składników i w bardzo szybkim tempie gwarantuje nam wykonanie zadania. Co więcej, jest to sprzęt, który pozwala nam na blendowanie bardziej wymagających składników, takich jak lód, a nawet różne rodzaje orzechów. Oczywiście wiele zależy od mocy wybranego sprzętu, niemniej jednak większość blenderów wysokiej jakości oferuje tego typu opcje.

Czy blender kielichowy ma jakieś wady? Można tu wymienić przede wszystkim dość duże gabaryty, które zajmują sporo miejsca. Blender kielichowy jest więc przeznaczony do dużych, przestronnych kuchni, w których będzie sporo miejsca na przechowywanie sprzętów małego AGD. 

Blender butelkowy

Blendery butelkowe to pod względem budowy sprzęt, który w dużej mierze przypomina blender kielichowy. Takie blendery wystarczają do wykonania pysznego koktajlu i charakteryzuje się wyjątkowo wygodną mechaniką. Taki blender butelkowy, po przygotowaniu napoju może być zdjęty i zabezpieczony przeznaczoną do tego celu nakrętką. Butelkę z odżywczym smoothie możemy zaś od razu zabrać do pracy czy szkoły. Co ciekawe, tego typu blender pozwala na precyzyjne odmierzenie ilości składników – nie ma więc ryzyka, że przygotujemy za dużo napoju.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu blendera? Oczywiście na design samej butelki. Blender butelkowy powinien być ponadto wyposażony w wysokiej jakości ostrza ze stali szlachetnej, które pozwalają na blendowanie wszystkich, nawet twardszych składników. 

Blender – bidon 

Blender w postaci bidonu to praktycznie ten sam typ sprzętu co blender butelkowy. Producent takiego sprzętu często wyposaża w ramach zestawu w jeden, a nawet dwa bidony. Taki komplet to idealny prezent dla pary, która przed wyjściem do pracy chce przygotować sobie koktajl. Każda osoba może skomponować sobie indywidualne smoothie czy inny napój stworzony z własnych składników, a następnie wykorzystać podstawę, która odpowiada za blendowanie. Bidon z przygotowanym koktajlem zabieramy ze sobą i w wolnej chwili napawamy się doskonałym smakiem swojego przygotowanego napoju. 

Jak widać nowoczesne technologie AGD doskonale wspomagają decyzję o zdrowszym odżywianiu. W końcu blendery to nie tylko pyszne smoothie, ale też zupy krem czy pasty do kanapek. Jeśli zdecydujemy się na zakup profesjonalnego blendera, warto poszukać różnych opcji w sklepach z szerokim asortymentem, jak al.to. To bowiem gwarantuje wybór urządzenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika.

OLI