Jednymi z najbardziej klasycznych modeli są umywalki wiszące, meblowe. Jakie są ich podstawowe zalety? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy umywalka Laufen Pro S jest dobrym wyborem?

Wyborowi umywalki poświęca się na ogół sporo czasu. W końcu jest to sprzęt używany w łazience bardzo często. Jednak w praktyce wybór konkretnego modelu sprawić może sporo trudności. Wziąć pod uwagę należy bowiem design, kształt, rodzaj materiału czy sposób montażu.

Jednymi z najbardziej klasycznych modeli są umywalki wiszące, meblowe. Jakie są ich podstawowe zalety? W jakiej sytuacji sprawdzi się umywalka Laufen Pro S, która zalicza się do tej grupy produktów?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze umywalki do łazienki?

Niewątpliwie kluczowe znaczenie poza sposobem montażu ma rozmiar umywalki. Standardowa szerokość to 45, 50, 55 lub 60 cm. Umywalka Laufen Pro S o szerokości 60 cm to rozwiązanie odpowiednie w zasadzie do każdej łazienki, jednak na rynku spotkać można modele zarówno większe, jak i mniejsze. Kolejnym istotnym parametrem jest oczywiście głębokość. Ta również nie powinna być ani zbyt duża, ani też zbyt mała. Na ogół jest to około 40- 45 cm. Kształt umywalki to już kwestia gustu, ale niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się modele o klasycznej opływowej formie lub tak jak omawiany model, umywalki przypominające kształtem prostokąt lub kwadrat.

Umywalka Laufen Pro S – kiedy postawić na ten model?

Niewątpliwie umywalka Laufen Pro S to doskonały przykład klasycznego designu, który sprawdzi się w większości łazienek. Jednak za jego praktycznością przemawia nie tylko kształt oraz kolorystyka, ale i sposób montażu. Jest to bowiem model wiszący, który zamontować można także na półce czy innym meblu.

laufen pro
Niewątpliwie umywalka Laufen Pro S to doskonały przykład klasycznego designu, który sprawdzi się w większości łazienek | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Umywalki wiszące wciąż są bardzo popularne. Czasem montowane są samodzielne, ale niekiedy razem z nimi montuje się meble czy blaty. Są praktyczne i uniwersalne. Modele typowo wiszące bywają naprawdę efektowne. Ponadto, doskonale sprawdzają się w łazienkach o ograniczonej przestrzeni. Co ważne, są one również bardzo łatwe do utrzymania w czystości, choć oczywiście w dużym stopniu zależy to również od materiału wykonania. Najlepiej pod tym względem bez wątpienia wypada ceramika.

Różne sposoby montażu

Umywalkę marki Laufen zamontować można na różne sposoby, co czyni ją bardzo uniwersalną. Najprostszym rozwiązaniem jest zawieszenie jej po prostu na ścianie. Tak można zrobić np. wówczas, gdy w łazience nie ma miejsca na mebel, który można byłoby umieścić pod umywalką. Warto tym miejscu wspomnieć, że taki montaż to dobre rozwiązanie w łazienkach utrzymanych w stylistyce retro i vintage. W przypadku wnętrz klasycznych postawić można także na montaż naścienny, ale instalację odpływową warto zakryć za pomocą postumentu lub półposutmentu. W takiej sytuacji całość prezentuje się bardziej elegancko.

Oczywiście model Pro S zamontować można także na blacie w łazience. To rozwiązanie polecane przy aranżacjach nowoczesnych, modernistycznych. Przy okazji uzyskuje się w ten sposób sporo miejsca wokół umywalki, które może posłużyć do przechowywania wielu akcesoriów łazienkowych np. kosmetyków. Pamiętajmy bowiem zawsze, że podczas urządzania łazienki, myśląc o estetyce wnętrza, nie powinniśmy zapominać również o jego funkcjonalności.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

łazienka w stylu angielskim

Łazienka w stylu angielskim – jak ją urządzić?

Łazienka w stylu angielskim łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. Urzeka pięknymi akcentami o tradycyjnym …