płonący kominek w domu
Kominki narożne można instalować niemal w każdym pomieszczeniu ze względu na  niewielkie wymiary | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kominki narożne – najlepszy sposób aranżacji wnętrza

Dawniej kominki królowały w salonach wyznaczając serce domu. Obecnie już od kilku dekad wracają do łask w nowej odsłonie stanowiąc nie tylko piękną ozdobę domu, ale także spełniając swoją podstawową funkcję. Najnowsze modele wkładów kominkowych pozwalają na ogrzanie poszczególnych pomieszczeń w domu pod warunkiem, że wcześniej zainstalujemy odpowiedni system kanałów kominowych.

Atuty wkładów kominkowych

W wielu domach kominek służy za podstawowe źródło ciepła w sezonie przejściowym – wiosną i jesienią, a także może stanowić pomocnicze źródła ciepła podczas mroźnych dni. Warto dostosować wkład kominkowy do metrażu domu, a także do funkcjonujących w nich innych systemów. Ze względu na swoją nowatorską budowę oraz zastosowane mechanizmy kominek Lucy zapewnia optymalne zużycie opału i tym samym większą efektywność, czyli lepsze wykorzystanie energii. Poza tym jest estetyczny i nadaje wnętrzom nowoczesny wygląd. Dzięki komorze spalania wyłożonej odpowiednim materiałem akumulującym, wkład Lucy pozwala na dłuższe utrzymywanie temperatury, a także podwyższenie temperatury w komorze spalania Acumotte.

Szersza perspektywa dzięki kominkom narożnym

Kominki narożne można instalować niemal w każdym pomieszczeniu ze względu na  niewielkie wymiary. Idealnie wpisują się we wnętrza o otwartej przestrzeni. Istnieją dwa rodzaje kominków narożnych prawy i lewy. Dzięki swojej budowie nie zajmują one dużo miejsca, a mogą jednocześnie ocieplić dwa pomieszczenia. Ponadto kominek narożny zapewnia różne perspektywy obserwacji ognia. Dwustronna wizja ognia oraz delikatnie zarysowana rama frontowa nadają kominkom nowoczesny wygląd, a innowacyjne mechanizmy zastosowane we wkładzie pozwalają na zaoszczędzenie energii, a poza tym łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Z kolei profilowana płyta dolna umożliwia załadowanie większej ilości drewna. Z uwagi na rodzaj paliwa kominki te można podzielić na kominki zasilane gazem, kominki zasilane paliwem stałym, drewnem lub węglem oraz kominki z wkładem.

Lucy – efektywne i solidne wkłady kominkowe

Stalowe wkłady kominkowe Lucy wyróżniają się najwyższą jakością wykonania, materiału i wysoką niezawodnością. Posiadają innowacyjny kształt i odpowiednie parametry. Warto podkreślić fakt, że cechuje je duża wydajność. Można je wykorzystać w domach z systemem rekuperacji Palenisko wkładów zostało wyłożone materiałem akumulacyjnych Termotec. Dlatego warto wziąć je pod uwagę, jeśli chcemy zapewnić sobie trwałe i bezpieczne korzystanie z kominkach przez wiele lat. Wkłady Lucy można podzielić na urządzenia powietrzne i wkłady z płaszczem wodnym. Dodatkowo możemy wyróżnić wkłady z jedną szybą, a także wkłady do kominków i wersje cienkich wkładów slim. Posiadają odpowiednią moc w zakresie od 7 do 20 kW. Wśród największych wkładów kominkowych znajdziemy model Lucy z szybą o szerokości 100 cm. Wkłady Lucy charakteryzują się pełną szczelnością. Wbudowany dolot powietrza razem z przepustnicą pozwala na wykorzystanie wkładu w domach z wentylacją mechaniczną oraz z rekuperacją.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

winylowa podłoga

Jaki kolor podłogi wybrać? Poradnik

Kolor podłogi to bardzo ważny aspekt, który wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Powinien on współgrać …