Łóżko jak w hotelu w Twoim domu

Sprawienie sobie takiego łóżka we własnych czterech kątach, to okazałość ponad miarę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ile to razy odwiedzało się hotel w czasie rozmaitych podróży i zawsze tym, co przykuwało uwagę, było znakomite łóżko. Doskonały sen i pełnia energii po wstaniu z niego, były niezaprzeczalne. Potem pojawiało się stwierdzenie: „ja też chcę mieć takie łoże w swojej sypialni”. Od teraz można takie łóżka zamówić również dla siebie. Łóżka kontynentalne są na wyciągnięcie ręki, a oferowany przez nie luksusowy komfort spania, może być indywidualnie wybrany, według własnych oczekiwań.

Szczególna budowa

Łóżko kontynentalne wyróżnia się od innych tym, że:

 • posiada dolną skrzynię, która umieszczona jest na nóżkach i zawiera w sobie wkład sprężynowy, a ten z kolei jest obłożony wkładką tapicerską; na jego wierzchu umieszcza się właściwy materac nawierzchniowy w dowolnym rodzaju;
 • może zawierać często stosowany, dodatkowy i cienki materac, który pełni funkcję zachowania maksymalnej higieny;
 • materac po bokach i na swojej podstawie obszyty jest tkaniną tapicerską, taką samą, jaka jest użyta w obszyciu całego łóżka;
 • ma nietypową wysokość – od około 50-60 centymetrów nad podłogą;
 • posiada doskonałą wentylację dzięki swojej wysokości – efektem jest niegromadzenie się wilgoci oraz pleśni;
 • ma budowę modułową – można je łączyć w jedno wielkie łoże oraz rozstawić, by otrzymać dwa oddzielne;
 • posiada wygodny, tapicerowany zagłówek.
  Takie zestawienie cech spowoduje, że łóżka kontynentalne są bezpiecznym osiągnięciem stuprocentowego wysypiania się każdego dnia.
Szuflady
Można samemu wybrać konkretny model wezgłowia jak też korpusu z pojemnikiem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Funkcjonalne dodatki

Powierzchnia spania jest wiadomą, kiedy wybiera się dany rodzaj łóżka. Do łóżka kontynentalnego dochodzi jeszcze opcja wyboru modelu, np.:

 • z dodatkowymi szufladami, wbudowanymi w podstawę;
 • z przednóżkiem;
 • z możliwością położenia dodatkowego materaca;
 • z elektrycznym stelażem, który jest sterowany pilotem – można ustawić wymaganą wysokość różnych części łóżka.

Specjalne cechy pozwolą na osiągnięcie jeszcze bardziej ekskluzywnego łóżka, które zezwoli na maksymalne poczucie odprężenia i wypoczynku.

Wyszukana stylizacja

Łóżka kontynentalne wpiszą się zarówno we wnętrza utrzymane w klasycznych stylizacjach, oraz zawierające wszelkie minimalistyczne rozwiązania. Jego wybór powinien być podyktowany, tym co się lubi, i jaki styl ceni się najbardziej. Znamienite rozwiązanie będzie poprawiało samopoczucie, dzięki doskonałemu dopasowaniu, pod indywidualne oczekiwania.

Tapicerowany bok
Znamienite rozwiązanie będzie poprawiało samopoczucie, dzięki doskonałemu dopasowaniu, pod indywidualne oczekiwania. | fot.: materiał partnera zewnętrzneg

Różnorodność wymiarów

Rozmiar tego typu łóżka należy dopasować do wymiarów swojej sypialni, w której znajdziemy miejsce na jego postawienie. W ofertach znajdziemy zarówno opcje pojedynczego łóżka, jak również łoża typowo małżeńskiego, które może mieć tradycyjny wymiar: 140×200, 160×200, a także jeszcze większe, wedle upodobań. Można je postawić na środku lub pod ścianą, dodać do tego szafki nocne, i otrzymać wykwintne miejsce do spania, czytania książek, czy też wieczornych rozmów z partnerem.

Elastyczne dostosowanie

Łóżka kontynentalne są idealnym wyborem dla osób bardzo wymagających, którzy cenią sobie maksymalne udogodnienia. To także odpowiednia opcja dla osób starszych, dla których wstawanie i kładzenie się, będzie wygodne, dzięki wyjątkowej wysokości. Obecność zagłówka jest dekoracyjnym uzupełnieniem całości. Jego szczególna budowa może całkowicie dopasować się do wystroju wnętrz, oraz zupełnie od niego odstawać, tworząc tym samym oryginalną stylizację.

Wysoka jakość

Hotelowych materacy używamy na chwilę – w czasie kiedy śpimy w tymże miejscu. Z kolei te w domu, warto mieć jak najlepszej jakości, by każda noc kończyła się poczuciem wypoczęcia, i bez bólu kręgosłupa. Do wyboru mamy zatem materace:

 • bonelowe,
 • kieszeniowe,
 • lateksowe,
 • z pianki termoelastycznej.

Ich wyszukane właściwości przyczynią się do właściwego wyboru, wedle własnych zaleceń. Materace kontynentalne stanowią nieodzowną część całego łóżka, toteż są do niego od razu dostosowywane, by mogły współgrać z resztą obicia tapicerskiego.

Dowolna kompozycja

Ciekawym rozwiązaniem jest także własne komponowanie całego łóżka kontynentalnego. Można samemu wybrać konkretny model wezgłowia jak też korpusu z pojemnikiem. Pozwoli to na zupełne zharmonizowanie z wystrojem, a także oczekiwaniem, jak takie łóżko ma wyglądać. Fason, odpowiadający temu, co się podoba, jeszcze bardziej umili tą czynność, jaką jest spanie. Docelowy wytwór spełni to, co ukryte w zakamarkach wyobraźni, a gotowy efekt będzie powalający. Sprawienie sobie takiego łóżka we własnych czterech kątach, to okazałość ponad miarę. Długotrwałe użytkowanie i wysypianie się, szybko da o sobie znać w każdym momencie. Spanie jak w hotelu jest zatem dostępne od zaraz.

Zainteresowały Cię łóżka kontynentalne? Koniecznie sprawdź ofertę sklepu Meble Diana: www.meble-diana.pl/lozka-kontynentalne!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

stelaż do łóżka dla osoby otyłej

Jaki wybrać stelaż do łóżka dla osoby z nadwagą?

Czy wiesz, że osoby z nadwagą powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór dobrego stelaża do …