Wanna wolnostojąca
Wanna wolnostojąca to niezwykle efektowne, stylowe i wyraziste rozwiązanie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Luksusowa, modna, komfortowa… Czego jeszcze nie wiesz o wannie wolnostojącej?

Wanna wolnostojąca to niezwykle efektowne, stylowe i wyraziste rozwiązanie. Decydując się na zastosowanie takiej wanny, powinniśmy pamiętać o jej odpowiednim wyeksponowaniu. Przyjrzyjmy się, w jakim wnętrzu sprawdzi się wanna wolnostojąca, jakie są jej zalety, oraz o czym pamiętać, urządzając łazienkę z takim elementem wyposażenia.

Wanna wolnostojąca – dla kogo?

Wanna wolnostojąca kojarzy się z luksusem i bogactwem. Rzeczywiście, urządzenia tego typu są zazwyczaj droższe od rozwiązań standardowych, jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem dał się zauważyć spadek ich cen oraz wprowadzenie linii produktów z nieco niższej półki cenowej. Nie da się natomiast zaprzeczyć, że wanna wolnostojąca wymaga odpowiedniej przestrzeni, nie nadaje się zatem do łazienek małych, ciasnych czy wąskich. Dobrze prezentuje się właściwie jedynie w dużych pomieszczeniach kąpielowych, a to może już wydawać się rozwiązaniem ekskluzywnym. Tym niemniej, podkreślić należy, że produkty tego typu dostępne są w coraz większej rozpiętości cenowej.

Czy wanna wolnostojąca jest funkcjonalna?

Pewne wątpliwości może budzić funkcjonalność wanny wolnostojącej. Zazwyczaj unikamy umieszczania elementów wyposażenia pośrodku pomieszczenia, ponieważ utrudniają one poruszanie się po jego wnętrzu. Tymczasem wanna wolnostojąca przeznaczona jest właśnie do takiego zastosowania – ma stanowić główny akcent w łazience. Co oczywiście nie oznacza, że można postawić ją dokładnie po środku, ignorując kwestię komunikacji w obrębie pomieszczenia.

Wanna wolnostojąca (2)
Wanna wolnostojąca kojarzy się z luksusem i bogactwem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Równie dobrze stanąć może w pobliżu ściany czy w narożniku pomieszczenia – w tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę, aby nie sprawiała wrażenia wciśniętej w kąt. Decydując się na wannę wolnostojącą, musimy jednak dysponować przestrzenią na tyle dużą, aby obecność urządzenia wolnostojącego nie zakłócała swobody ruchu. Pod względem komfortu użytkowania z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Wanny są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksimum wygody.

W jakim wnętrzu sprawdzi się wanna wolnostojąca?

Wanna wolnostojąca, pod względem stylistyki, sprawdzi się w każdym wnętrzu. Kluczowe jest odpowiednie dobranie jej formy do aranżacji wnętrza. Producenci prześcigają się w propozycjach pasujących do łazienek nowoczesnych, prowansalskich, angielskich, klasycznych, rustykalnych. Jak już wspomniano, należy pamiętać jedynie o zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni dla wyeksponowania tego ekskluzywnego urządzenia.

Wanna wolnostojąca (3)
Wanna wolnostojąca, pod względem stylistyki, sprawdzi się w każdym wnętrzu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czego unikać, urządzając łazienkę z wanną wolnostojącą?

Podstawowym błędem aranżacyjnym w przypadku wanny wolnostojącej jest umieszczanie jej w zbyt małym pomieszczeniu. Drugą rzeczą, której należy unikać, jest przeładowanie wnętrza detalami odwracającymi uwagę od niej. Posiadając tak luksusowy i efektowny element wyposażenia powinniśmy pozwolić mu wybić się na pierwszy plan.

Wanna wolnostojąca to rozwiązanie dla osób dysponujących przestronną łazienką. Tylko w takim wnętrzu będzie ona robić odpowiednie wrażenie, a to właśnie jej wyjątkowy wygląd wyróżnia ją na tle pozostałych produktów tego typu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

słuchawka prysznicowa

Kreatywne rozwiązania pod półki prysznicowe – jak możemy urozmaicić wystrój?

Wybór odpowiedniej półki prysznicowej może być trudny, ale z kilkoma wskazówkami na pewno uda ci …