świece do domu
Wystarczy na kilka chwil zgasić lampę, zapalić kilka świec i zamknąć oczy, by poczuć magię i głęboki spokój | fot.: Krosno Glass

Magia świec, czyli wyjątkowy nastrój w Twoim domu

Romantyczny wieczór we dwoje, uroczysta kolacja w gronie najbliższych lub po prostu popołudniowy odpoczynek, spędzony na czytaniu ulubionej książki – wyjątkowość i intymność tych chwil, warto podkreślić nastrojowym klimatem, który można stworzyć w bardzo prosty sposób. Relaksująca muzyka, lampka dobrego wina i pieczołowicie podane potrawy to jednak nie wszystko. Prawdziwie magiczny nastrój pozwolą stworzyć świece – idealna alternatywa dla sztucznego światła i naturalni sprzymierzeńcy  relaksacji i odpoczynku. Poniżej kilka wskazówek jakie świece wybrać, a także gdzie najlepiej je rozmieścić, by zyskać jak najlepszy efekt.  

Źródło subtelnego światła

Sztuczne światło jest dziś niemal wszechobecne – na ekranach telewizorów, smartfonów, w mieszkaniach, na banerach świetlnych, rozmieszczonych w centrach handlowych, na ulicach i w wielu innych miejscach. Podobnie jest z mnogością bodźców, które każdego dnia dobiegają do ludzkich zmysłów. Po całym dniu wrażeń przyjemnie jest  oddać się błogiemu odpoczynkowi – uspokoić rozbiegane myśli i w pełni się zrelaksować. Świece, jako źródło naturalnego, ciepłego, a przede wszystkim – niezbyt intensywnego światła, sprzyjają wyciszeniu i wprowadzają zmysły w stan odprężenia. Wystarczy na kilka chwil zgasić lampę, zapalić kilka świec i zamknąć oczy, by poczuć magię i głęboki spokój.

świece we wnętrzu
Wystarczy zadbać o to, by kolor świec współgrał z kolorem serwetek i bukietu kwiatów na stole, aby uzyskać finezyjny efekt. Świece w szkle będą się również świetnie prezentować na parapecie – tuż obok doniczek z żywymi kwiatami, a także na stoliku kawowym | fot.: Krosno Glass

Świeczki dekoracyjne – ozdoba ciesząca oko

Świece to również elementy dekoracyjne, niezastąpione przy wystroju wnętrza. Równy, migotliwy płomień, który dają płonąc, pięknie odbija się od błyszczącej, szklanej zastawy podczas uroczystej kolacji, igrając z półmrokiem, przyciągając spojrzenia, uwodząc. Dużą popularnością – ze względu na uniwersalność i stylowy wygląd – cieszą się także świece w szkle. Nie trzeba umieszczać ich w świeczniku – świetny efekt dadzą również ustawione w dowolnie wybranych miejscach. Dzięki różnym kolorom szkła, w którym zostały zamknięte, świece dekoracyjne (takie jak te dostępne na.: https://krosno.com.pl/produkty/swiece-zapachowe), można z łatwością dobierać do pozostałych elementów wystroju. Ten prosty zabieg aranżacyjny wprowadzi ład i harmonię do zamieszkanej przestrzeni. Wystarczy zadbać o to, by kolor świec współgrał z kolorem serwetek i bukietu kwiatów na stole, aby uzyskać finezyjny efekt. Świece w szkle będą się również świetnie prezentować na parapecie – tuż obok doniczek z żywymi kwiatami, a także na stoliku kawowym.

Kojący zmysły zapach

Aby jeszcze bardziej zwiększyć doznania zmysłowe służące relaksacji, nie można zapomnieć o odpowiedniej kompozycji delikatnych zapachów. Świece zapachowe będą więc kapitalnym wyborem, zwłaszcza gdy chcesz sobie przygotować domowe spa, oddać się chwili medytacji lub po prostu oddychać świeżym, przyjemnym zapachem. Jest to również niezbędne akcesorium dla wszystkich miłośników aromaterapii.

Jeżeli po intensywnym dniu chcesz odpocząć od codziennego zgiełku i w domowym zaciszu oddać się relaksacji lub przygotować przestrzeń na wyjątkowy wieczór w gronie najbliższych, to zdecydowanie nie możesz zapomnieć o zakupie zapachowych świec. Te znane od wieków akcesoria wnoszą do wnętrza element magii i intymności. Zapoznaj się z ofertą świec marki KROSNO i wybierz cos dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

kalendarz adwentowy domki

Designerskie kalendarze adwentowe w Twoim domu. Gotowe lub personalizowane

Nie od dziś wiadomo, że kalendarz adwentowy to największa uciecha w okresie przedświątecznym nie tylko …