łóżko materac
Komfort snu jest najważniejszy, a taki zapewnia materac futon, wytwarzany z naturalnych materiałów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materac futon – jak wybrać?

Materac futon zapewnia zdrowy sen, dzięki naturalnym materiałom stosowanym w procesie produkcji. Wywodzi się z Japonii, ale technologia została dostosowana do współczesnych potrzeb użytkowników.

Materac futon – komfort spania

Komfort snu jest najważniejszy, a taki zapewnia materac futon, wytwarzany z naturalnych materiałów. Produkt trzeba dostosować do własnych potrzeb. Jeśli cenicie sobie wygodę, wybierzcie miękki, z wełny z polskiej owcy, natomiast przy problemach z kręgosłupem, twardy wypełniony warstwami gręplowanej bawełny i matą z trawy morskiej z wysuszonych, włókien liści drzew palmowców.

Na stronie internetowej: https://www.slodkichsnow.com/materace-futon/, są dostępne produkty również o średniej twardości. Przykładowo, sprężysty ma doskonałe właściwości ortopedyczne, gdyż lateks idealnie dopasowuje się do ciała, podpierając je równomiernie. Posiada tysiące mikroszczelinek, więc oddycha, zapewniając dobry sen. Wewnątrz materaca futon są również warstwy gręplowanej bawełny. Możecie go stosować do łóżek, na stelażach nierozkładanych czy też układać na podłodze. Rano materac wygodnie składacie i chowacie do skrzyni lub komody.

Naturalne materace futon a japoński materac futon

Na materacu futon można dobrze się wyspać, co potwierdzają Japończycy, którzy od tysięcy lat układali na podłogach lub stosowali razem z matą tatami. Rano je zwijali i przechowali w szafach, zyskując dodatkowe miejsce. Obecnie materace futon stosuje się na całym świecie, ale różnią od japońskich sposobem wytwarzania. Są przede wszystkim grubsze, ale też oprócz bawełny, producenci korzystają z innych surowców, takich jak: len, końskie włosie, wełna, trawa morska, sprasowany kokos czy lateks.

Choć tradycyjny futon został wzbogacony o wiele innych naturalnych wypełnień, to podczas produkcji nadal unika się sprężyn. Różnica jest również w elastyczności i twardości modeli. Japońskie materace można było rolować, natomiast polskie muszą być składane, ponieważ inna jest technologia wytwarzania. Możecie Państwo sami dobrać rodzaj wypełnienia.

Materace futon – zalety

Głównym ich atutem jest ergonomiczność, sprawia bowiem, że rano czujecie się wyspani. Możecie układać się do snu w ulubionej pozycji i zawsze będziecie wypoczęci. Materace futon cechują duże właściwości termoregulacji, więc ciało ma zapewnioną odpowiednią temperaturę. Są antyalergiczne, naturalne i dobrze się wietrzą.

Twardość materaca jest bardzo ważna, więc zapoznajcie się z opisem produktu, by wybrać odpowiedni model dla siebie, zwracając uwagę na wymiary, grubość i wagę. Każdy materac jest szyty na zamówienie klienta, więc możecie wybrać wersję podstawową w kolorze białym, bez dodatków. Jeśli macie wymagania, co do barwy, rozmiaru, wypełnienia, uchwytów, pikowania, lamówki oraz pokrowca z bawełny organic, firma wykona konkretny produkt na łóżko, na paletę, do ogrodu lub na taras.

Materac typu futon – dziecięcy

Planując zakup spania dla dziecka, warto zastanowić nad materacem futon, ponieważ jest naturalny, wypełniony gręplowaną bawełną i warstwą włókna kokosowego. Zadbacie o dobry sen swojej pociechy i jej przyszły rozwój, pod względem zdrowotnym. Na rynku jest szeroka gama materacy, więc bez problemu dobierzecie Państwo do łóżeczka materac bajecznie kolorowy, ale zanim dokonacie zakupu, sprawdzicie wypełnienie i porównajcie z naszymi wyrobami. Z pewnością zauważycie znaczącą różnicę. Jeśli macie pytania, z przyjemnością odpowiemy. Udzielimy informacji na temat naturalnych surowców, które stosujemy w procesach produkcji i podpowiemy jaką twardość materaca wybrać dla dziecka.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sypialnia wygodny materac

Masz problemy ze snem? Wymień materac na nowy i śpij spokojnie.

Dokuczają Ci problemy ze snem, przez które trudno Ci się później skupić na wykonywanych zadaniach? …